گفته می‌شود دوپینگ فرنگی‌کار ایران در جام‌جهانی مثبت اعلام شده است

دوپینگ؛ این بار بیخ گوش کشتی

جوانان در اوزان 60، 66، 74، 84 و 96 کیلوگرم صاحب نشان طلا و در وزن 55 کیلوگرم یک مدال نقره گرفتند.
کد خبر: ۶۸۰۷۷۳
فرنگی کاران جوان ایران قهرمان آسیا شدند

به گزارش جام جم ورزشی ،نمایندگان کشورمان درجریان این رقابت ها که اولان باتور مغولستان درحال برگزاری است در اوزان 60، 66، 74، 84 و 96 کیلوگرم صاحب نشان طلا و در وزن 55 کیلوگرم یک مدال نقره کسب کردند.

نتایج کامل رقابت های روز نخست به این شرح است:

در وزن 55 کیلوگرم بهروز ملکی پس از استراحت در دور نخست در دور دوم با نتیجه 10 بر یک اوسکونبای عبدوپاتایف از قرقیزستان را شکست داد وی در مرحله نیمه نهایی با نتیجه 10 بر یک از سد دایکی کوبایاشی از ژاپن گذشت و به دیدار فینال راه یافت. ملکی در دیدار فینال با نتیجه 9 بر صفر مغلوب پونتساگ اردنبیلگ از مغولستان شد و به مدال نقره رسید.

در وزن 60 کیلوگرم علی ارسلان پس از استراحت در دور نخست در دور دوم با نتیجه 3 بر 2 میربیک آیناگولوف از قزاقستان را شکست داد وی در مرحله نیمه نهایی با نتیجه 10 بر3 بیتوسول کیوم از کره جنوبی را مغلوب کرد و به دیدار پایانی رسید. ارسلان در این دیدار با ضربه فنی 4 بر 2 از سد راویندر هندی گذشت و صاحب گردن آویز طلا شد.

در وزن 66 کیلوگرم رامین طاهری در دور نخست با نتیجه 11 بر صفر ریوجی آمیمیا از ژاپن را مغلوب کرد وی در دور دوم با نتیجه 9 بر صفر نورجان بک عبدوگانیف از قرقیزستان را پشت سر گذاشت. طاهری در مرحله نیمه نهایی نیز با نتیجه 11 برب 2 از سد کیونگ دو جونگ از کره جنوبی گذشت و به دیدار فینال راه یافت.

وی در دیدار نهایی کوسرایف اوبلوبردیف از تاجیکستان را با امتیاز فنی 5 بر صفر مغلوب کرد و به مدال طلا دست یافت.

در وزن 74 کیلوگرم پیام بویری نیز در دور اول با ضربه فنی 11 بر صفر جانگ چانگ لی از چین را شکست داد وی در دور دوم نیز با نتیجه 8 بر صفر از سد نایوکی هانایاما از ژاپن گذشت.

بویری در مرحله نیمه نهایی با شکست 8 بر 7 تامرلان شادوکایف از قزاقستان به دیدار فینال راه یافت. بویری دردیدار پایانی اسان آسانوف از قرقیزستان را 14 بر 14 شکست داد و دیگر طلایی تیم ایران شد.

در وزن 84 کیلوگرم علی شریفی پس از استراحت در دور نخست در دور دوم با نتیجه 4 بر صفر آیشان از چین را شکست داد وی در مرحله نیمه نهایی نیز با نتیجه 6 بر صفر محمدعلی شمس الدین اف از ازبکستان را شکست داد و به دیدار فینال رسید. شریفی در این دیدار با نتیجه 8 بر صفر ساندپ از هند را شکست داد و به مدال طلا دست یافت.

در وزن 96 کیلوگرم محمد ابراهیمی پس از استراحت در دور اول در دور دوم با نتیجه 8 برصفر مانداح ادر از مغولستان را پشت سر گذاشت وی در مرحله نیمه نهایی نیز با ضربه فنی 14 بر 5 کیونگ کیم از کره جنوبی را شکست داد و به دیدار فینال راه یافت.

ابراهیمی در این دیدار علیم خان سیزدیکوف از قزاقستان را با نتیجه 7 بر 4 شکست داد و پنجمین مدال طلای تیم ایران را بدست آورد.

در پایان روز نخست تیم ایران با کسب 59 امتیاز در صدرجدول رده بندی این رقابت ها قرارگرفت و تیم های قزاقستان، قرقیزستان و مغولستان نیز به ترتیب با 44، 41 و 31 امتیاز در جایگاه های بعدی ایستادند.

رقابت های کشتی فرنگی جوانان آسیا امروز (جمعه) ادامه می یابد و نمایندگان ایران در اوزان 50 و 120 کیلوگرم با رقبای خود دیدار خواهند کرد.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها