jamejamnashriyat
کد خبر: ۶۷۸۹۱۵   ۰۹ خرداد ۱۳۹۳  |  ۱۹:۳۷

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کشور از حاد شدن تامین آب شرب در 12 کلانشهر کشور خبر داد.

به گزارش مهر، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کشور با بیان این‌که با دستور ویژه رئیس‌جمهور، اختصاص ۳۰۰ میلیارد تومان برای تامین آب شهرهای دارای تنش به جریان افتاده است، از مطالعه طرحی خبر داد که در صورت نهایی شدن، جداسازی آب شرب از آب بهداشتی در دستور کار قرار خواهد گرفت.

حمید‌رضا جانباز در پاسخ به این پرسش که در بودجه امسال اعتباری که برای جبران و تامین آب شهرهای دارای تنش آبی در نظر گرفته شده نسبت به پارسال کاهش یافته است، گفت: سالانه در بودجه اعتباری برای شهرهای دارای تنش آبی دیده می‌شود که امسال با توجه به این‌که وضع تامین آب در 12 کلانشهر کشور حادتر شده است رئیس‌جمهور دستور اختصاص اعتباری جداگانه برای تامین آب شهرهای دارای تنش آبی صادر کرده است.

وی ادامه داد: ‌رئیس‌جمهور دستور ویژه‌ای صادر کرده است که علاوه بر آن اعتباری که سالانه در بودجه برای شهرهای دارای تنش آبی در نظر گرفته شده است، مبلغی بالغ بر 300 میلیارد تومان برای این منظور اختصاص یابد.

جانباز اضافه کرد: مجوز این دستور را اخذ کرده‌ایم و در حال پیگیری آن از معاونت نظارت راهبردی برای تخصیص این اعتبار هستیم تا مشکل تامین آب شهرهای دارای تنش‌آبی را حل کنیم. جانباز در پاسخ به این پرسش که آیا شهری در کشور داریم که نوبت‌بندی آب داشته باشد، گفت: چهار شهر کوچک که مصرف آب آنها 24 لیتر در ثانیه است جیره‌بندی آب دارند و البته این شهرها روستاهایی بودند که بتازگی به شهر تبدیل شده‌اند و معمولا هم صعب‌العبور هستند.

به گفته وی، این شهرها که جیره‌بندی آب دارند جیرنده در گیلان،جوزن در کرمان، روئیدر و سیریک در هرمزگان هستند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تلاش آمریکا برای اجماع سیاسی علیه پرونده‌ هسته‌ای‌ ایران

تلاش آمریکا برای اجماع سیاسی علیه پرونده‌ هسته‌ای‌ ایران

خبرگزاری بلومبرگ خبر داده‌است مقامات آمریکایی پیش‌ نویس قطعنامه‌ای را تهیه کرده‌اند که هدف آن انتقاد از ایران به دلیل افزایش فعالیت‌های هسته‌ای است و از ایران می‌خواهد به طور کامل با بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی‌اتمی همکاری کند.

نقطه طلایی

نقطه طلایی

یک) عکس را خیلی وقت است گذاشته‌ام. جایی که همیشه جلوی چشمم باشد. پشت عکس، بابا با خودکار آبی و خط شکسته نستعلیق نوشته: «باغ اکبرآقا- نوروز۱۳۶۵ - با محمدمهدی جان».

از دکتر نجیب تا دکتر غنی

از دکتر نجیب تا دکتر غنی

حملات و ترورهای مرگبار در سراسر افغانستان به امری روزمره بدل شده‌است. هر کسی هم می‌تواند هدف باشد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
یک عصر متفاوت

در مرحله نیمه‌نهایی عصرجدید چه اتفاقاتی افتاد؟ به همراه جزئیاتی از چگونگی برگزاری مرحله پایانی

یک عصر متفاوت

پیشخوان

بیشتر