jamejamnashriyat
کد خبر: ۶۷۸۵۱۴   ۰۷ خرداد ۱۳۹۳  |  ۲۱:۴۴

حجت‌الاسلام و المسلمین سیدحسن خمینی با بیان این‌که پیامبر اسلام(ص) دینی را آورد که بر اخلاق و ادب‌کریمه تاکید دارد، گفت: متولیان دین باید پیشگامان ادب و اخلاق باشند و نهادینه شدن این دو مقوله مهم در جامعه ضروری است.

به گزارش ایرنا، سیدحسن خمینی دیروز در کنگره بزرگداشت سیدمصطفی موسوی، پدر امام(ره) در مصلای خمین افزود: پافشاری بر اخلاق و دین‌مداری از شروط تکامل دنیا و آخرت است.

وی اظهار کرد: استقامت در برابر نفس اماره که انسان را به دروغگویی، بی‌ادبی و تهمت زدن دعوت می‌کند، ضروری است.سیدحسن خمینی بر حفظ کرامت انسان‌ها، آزادی در چارچوب قانون، پرهیز از برخوردهای قیم‌مآبانه و پذیرش آرا و اندیشه مردم از سوی کارگزاران تاکید کرد.

وی استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی را جوهره اصلی این نظام دانست و گفت: در وجود حضرت امام(ره) این سه خصیصه وجود داشت و از ممزوج کردن آنها معجونی ساخت که دوای تاریخ این سرزمین شد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نقطه طلایی

نقطه طلایی

یک) عکس را خیلی وقت است گذاشته‌ام. جایی که همیشه جلوی چشمم باشد. پشت عکس، بابا با خودکار آبی و خط شکسته نستعلیق نوشته: «باغ اکبرآقا- نوروز۱۳۶۵ - با محمدمهدی جان».

از دکتر نجیب تا دکتر غنی

از دکتر نجیب تا دکتر غنی

حملات و ترورهای مرگبار در سراسر افغانستان به امری روزمره بدل شده‌است. هر کسی هم می‌تواند هدف باشد.

رشته ‌کوه‌هایی به نام پدر

رشته ‌کوه‌هایی به نام پدر

از یک سنی به بعد، دیگر شخص و انسان نیستند. تبدیل می‌شوند به یک مفهوم. یک مکتب، یک تفکر. بعضی وقت‌ها با یک من عسل نمی‌شود خوردشان.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
یک عصر متفاوت

در مرحله نیمه‌نهایی عصرجدید چه اتفاقاتی افتاد؟ به همراه جزئیاتی از چگونگی برگزاری مرحله پایانی

یک عصر متفاوت

پیشخوان

بیشتر