jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۶۷۷۲۸۷   ۰۴ خرداد ۱۳۹۳  |  ۱۰:۵۶

وزیر آموزش و پرورش گفت: میزان ساعت حق‌التدریس فرهنگیان ۱۰ درصد کاهش پیدا خواهد کرد ولی نرخ حق‌التدریس و حقوق و مسائل دیگر کاهشی نخواهد داشت.

کاهش 10 درصدی ساعت حق التدریس فرهنگیان

علی اصغر فانی، وزیر آموزش و پرورش در پاسخ به این پرسش که «آیا قرار است حق‌التدریس فرهنگیان کاهش یابد؟»، اظهارداشت: هر روز خلاصه روزنامه‌ها برایم می‌آید؛ خیلی‌ها در این باره نوشته بودند که حقوق حق‌التدریس‌ها 10 درصد کاهش پیدا می‌کند که هیچ وقت چنین حرفی نزده‌ام.

وی با بیان اینکه اگر پرداختی‌ها را کم کنیم از صرفه‌جویی این پرداختی‌ها می‌توانیم به کیفیت بخشی آموزش و پرورش کمک کنیم، گفت: بنابراین میزان ساعت حق‌التدریس فرهنگیان 10 درصد کاهش پیدا خواهد کرد و نرخ حق‌التدریس و حقوق و مسائل دیگر کاهشی نخواهد داشت.

فانی با بیان اینکه اگر نیروی انسانی موجود را خوب ساماندهی نکنیم مشکلاتی به همراه خواهد داشت، خاطرنشان کرد: به عنوان نمونه نیرویی در متوسطه داریم که 24 ساعت کار موظف او کامل نمی‌شود و 12 ساعت درس می‌دهد و 12 ساعت بیکار است و پس از آن می‌بینیم در همان رشته، در همان جنسیت، در همان مقطع و در همان منطقه به معلمی دیگر اضافه کاری می‌دهیم.

وی ادامه داد: به عنوان مثال یک معلم زیست شناسی خانم داریم که به جای اینکه 24 ساعت به کلاس برود، هشت ساعت کلاس می‌رود و 16 ساعت کار ندارد و در دفتر به عنوان کمک دفتردار می‌نشیند و لیست خط کشی می‌کند و در مدرسه حضور دارد؛ در صورتی که در همان منطقه و در یک مدرسه دیگر همین درس زیست شناسی معلم خانم کم دارد و به معلمی که همان‌جا زیست شناسی درس می‌دهد می‌گویند شما یک یا دو روز هم بیشتر بیایید؛ باید جلوی اینها را گرفت.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه به اینگونه فعالیت‌ها ساماندهی نیروی انسانی می‌گوییم، تصریح کرد: امسال اعلام کردیم آن حق‌التدریسی که اضافه کاری می‌دهیم امسال باید 10 درصد کمتر بدهیم؛ به عنوان نمونه اگر سال گذشته یک میلیون ساعت در هفته حق‌التدریس پرداخت می‌کردیم امسال باید 900 هزار ساعت حق‌التدریس بپردازیم.

فانی گفت: تمام ادارات آموزش وپرورش استان‌ها از این موضوع مطلع هستند و در حال کار کردن هستند و استان‌ها جلسه گذاشته‌اند و منطقه به منطقه و مدرسه به مدرسه پیش می‌روند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
فاجعه بزرگ شروع شده است

فاجعه بزرگ شروع شده است

هورالعظیم جان ندارد. از این تالاب بین‌المللی شبحی بیشتر باقی نمانده است. لاشه هزاران ماهی و گاومیش‌هایی که در گل و لای مدفون شده‌اند از فاجعه‌ای خبر می‌دهد که پیامدهایش بیش از گذشته گریبان دیگر کلانشهرها و حتی پایتخت را خواهد گرفت.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر