jamejamnashriyat
کد خبر: ۶۷۷۱۷۳   ۰۳ خرداد ۱۳۹۳  |  ۲۲:۱۴

رئیس سازمان نهضت سوادآموزی از تنظیم لایحه‌ای درخصوص اعمال محدودیت جهت افراد بی‌سواد برای تصویب در هیات دولت خبر داد و گفت: محدودیت‌‌ها شامل مواردی مانند برداشت یارانه به شرط باسواد بودن اعضای خانواده و استفاده از مجوزهای دولتی به شرط باسواد بودن افراد خواهد بود.

به گزارش ایسنا، علی باقرزاده از اعمال مشوق‌هایی برای افراد بی‌سواد نیز خبر داد و افزود: برابر یکی از مشوق‌های در نظر گرفته شده، اگر یک کشاورز باسواد باشد، به مدت دو سال از تخفیف بیمه کشاورزی بهره‌مند می‌شود.

وی با اشاره به پیامدهای بی‌سوادی برای جامعه خاطرنشان کرد: طبق آمار، 30 درصد بزهکاری از سوی افراد بی‌سواد و دارای تحصیلات ابتدایی انجام می‌شود. همچنین کمیت و کیفیت تولید، بهداشت فردی و اجتماعی، بهداشت زیست‌محیطی، انضباط و قوانین اجتماعی (آداب زندگی، شهروند مطلوب) و انتخاب آگاهانه در زندگی و اجتماع ارتباط مستقیمی با میزان دانش و سواد افراد دارد.

رئیس سازمان نهضت سوادآموزی از طرح تحول‌آفرین در برنامه سوادآموزی خبر داد و گفت: طرح باسواد کردن اولیای بی‌سواد دانش‌آموزان با محوریت مدرسه و استفاده از دانش‌آموزان برای شناسایی و جذب اولیا و نیز باسواد کردن کودکان و نوجوانان ده تا بیست ساله با هدف حمایت از کودکان کار و معلول جزو برنامه‌های این سازمان است.

وی مخاطب‌محور کردن سوادآموزی را از برنامه‌های این سازمان دانست و افزود: یکی از دلایل بی‌سوادی، بی‌رغبتی مردم است که در این ارتباط اصلاح محتوای آموزشی و بازتالیف کتاب‌های درسی در دستور کار قرار گرفته است.

باقرزاده اظهار کرد: تلاش‌های زیادی در معاونت آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش در رابطه با توسعه آموزش‌های پیش از دبستان و افزایش جذب کودکان لازم‌التعلیم صورت گرفته تا بتوانیم بی‌سوادی را در کشور کاهش دهیم.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تازه اول کار است

تازه اول کار است

دوستی صاحب‌نظر را جایی دعوت کرده بودند برای جلسه بارش افکار طرح و ایده برای سالگرد شهادت عزیز دل‌مان حاج قاسم سلیمانی.

عقب‌ نشینی مقابل قاطعیت

عقب‌ نشینی مقابل قاطعیت

استراتژی مقاومت و ایستادگی در برابر زورگویی‌ های غرب موجب عقب‌نشینی آنها در برابر مقاومت ملت ایران شده است.

ناجیان صلح در سرزمین جنگ

ناجیان صلح در سرزمین جنگ

شنبه گذشته در افغانستان روز ملی سرباز بود. بسیاری از مسؤولان آنجا هم در رثای سربازان حرف‌هایی زدند. در استان‌های مختلف محافل بزرگداشت برایشان برگزار شد.

گفتگو

بیشتر
بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

دکتر سونیا اسکندریون، متخصص جراحی زنان تأکید می‌کند بارداران از پرداختن به فعالیت‌هایی که با خطر افتادن همراه است، پرهیز کنند

بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
حراجی جراحی!

درآمد بالا و ریسک کم عمل جراحی زیبایی سبب شده برخی پزشکان برخلاف تخصص‌شان به این بازار رو بیاورند

حراجی جراحی!

پیشخوان

بیشتر