مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان البرز از اجرای مرمت های اضطراری در مجموعه کاخ مروارید خبر داد و گفت: در طول هفته میراث فرهنگی بازدید از کاخ مروارید برای عموم مردم امکانپذیر است.
کد خبر: ۶۶۹۷۸۷
درهای کاخ مروارید به روی مردم باز می شود

به گزارش روابط عمومی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ابوالفضل عبیدی افزود: تغییر و تحول اشیا فرهنگی داخل کاخ مروارید اولین اقدامی بود که پس از بازپس گیری این مجموعه انجام شد.

کاخ مروارید به تازگی به اداره کل میراث فرهنگی البرز تحویل شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان البرز با ابراز امیدواری نسبت به بازپس گیری کاخ مروارید و حفاظت این مجموعه توسط اداره میراث فرهنگی استان، تصریح کرد: یگان حفاظت اداره کل میراث فرهنگی البرز به منظور افزایش سطح حفاظت و نگهداری از این میراث تاریخی در مجموعه کاخ مروارید مستقر شده است.

عبیدی در ادامه از احیا سیستم آبیاری مجموعه کاخ مروارید خبر داد و تصریح کرد: با توجه به کم توجهی و غفلت هایی صورت گرفته، بخش قابل توجهی از سیستم آبیاری مجموعه کاخ مروارید از بین رفته بود که اقدامات اولیه و اضطراری برای راه اندازی مجدد پمپ ها و احیای فضای سبز مجموعه انجام شده است.

وی ادامه داد: مرمت های اضطراری برخی آثار، اشیا و بنای کاخ و پاکسازی منظری کاخ مروارید از دیگر اقداماتی است که پس از بازگشت مجموعه کاخ مروارید به بدنه میراث فرهنگی آغاز شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی البرز افزود: حفاظت، مرمت، ساماندهی و استقرار تیم پژوهشی در مجموعه کاخ مروارید از مهمترین برنامه های ما برای این مجموعه است.

عبیدی با اشاره به اینکه مجموعه کاخ مروارید در طول هفته میراث فرهنگی برای بازدید عموم بازگشایی می شود، گفت: در طول هفته میراث فرهنگی مردم و علاقه مندان می توانند از این مجموعه تاریخی و فرهنگی بازدید کنند و پس از پایان این هفته کاخ مروارید برای اجرای سایر اقدامات حفاظتی و مرمتی تعطیل می شود.

وی در پایان تصریح کرد: از تمامی افرادی که عکس، اسناد و یا مدارکی از مجموعه کاخ مروارید در اختیار دارند می خواهیم این اسناد را برای مرمت بهتر این مجموعه در اختیار اداره کل میراث فرهنگی البرز قرار دهند.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها