jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۶۶۹۴۶۰ ۱۲ ارديبهشت ۱۳۹۳  |  ۲۰:۴۵

در پی برخورد دو قطار در متروی سئول، حدود 170 نفر در این حادثه مصدوم شدند.

به گزارش پلیس کره‌جنوبی، یکی از این قطارها درحال ترک ایستگاه بود که قطار دیگر با آن برخورد کرد و موجب شد یک واگن قطار از ریل خارج شود و مسافران مسیر کوتاهی را از روی ریل عبور کنند.

همچنین گفته شده است بسیاری از مجروحان این حادثه هنگام خروج و پریدن از واگن به ریل دچار آسیب شده‌اند.

این حادثه تنها دو هفته پس از حادثه واژگونی و غرق شدن یک کشتی مسافربری و کشته و ناپدید شدن 300 نفر از سرنشینان آن رخ داد. / ایسنا

رانش زمین 250 نفر را در افغانستان کشت

ولایت بدخشان یکی از حادثه‌خیزترین مناطق افغانستان است که حوادث طبیعی مانند سیل، زلزله، برف‌کوچ(بهمن) و رانش زمین همواره باعث تلفات جانی و خسارت مالی ساکنان آن می‌شود.

فرمانده پلیس ولایت بدخشان افغانستان اعلام کرد: بر اثر رانش زمین در روستای آب خشک «ولسوالی ارگو» دست‌کم ۲۰۰ خانه ویران شده و حدود ۲۵۰ نفر نیز زیر‌گل و خاک مدفون شده‌اند.

فضل‌الدین عیار به بی‌بی‌سی گفت که این حادثه حوالی ظهر به وقت محلی رخ داده و انتظار نمی‌رود کسانی که در زیر گل و آوار باقی مانده‌اند، زنده باشند.

عیار تصریح کرد: بیش از ۳۰۰ خانه دیگر نیز در معرض تهدید قرار داشت که نیروهای پلیس ساکنان منطقه را از آنجا بیرون برده‌اند و اکنون مردم در فضای باز به سر می‌برند.

نیروهای پلیس توانسته‌اند مقدار اندکی مواد غذایی و آب آشامیدنی میان مردم توزیع کند و باید به آسیب‌دیدگان کمک فوری شود.

فرمانده پلیس ولایت بدخشان گفت که روستای آب‌خشک در دره‌ای که از تپه‌های گلی تشکیل شده قرار گرفته که بارش باران، باعث رانش این تپه‌ها شده است.‌/‌ بی‌بی‌سی

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

همیشه وقتی یک آتش‌سوزی وسیع در پهنه‌های جنگلی کشورمان رخ می‌دهد، بحث‌هایی تکراری درباره لزوم تامین امکانات، بالگرد و بودجه مطرح می‌شود و نهادهای مختلف نیز تقصیر را بر گردن هم می‌اندازند و چند روز بعد از خاموش شدن آتش نیز همه‌چیز به فراموشی سپرده می‌شود.

مانیفست مجلس جوان

مانیفست مجلس جوان

اولین نطق رئیس مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم را می‌توان به‌نوعی مانیفست و خط‌مشی اصلی این دوره در چهارسال پیش‌رو قلمداد کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر