jamejamsima
سیما عمومی کد خبر: ۶۶۹۲۰۴ ۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۳  |  ۱۳:۳۸

رئیس کمیته‌ی علمی دوازدهمین اجلاس سراسری توسعه و فناوری رسانه از برگزاری بیست و چهار نشست تخصصی در این اجلاس خبر داد.

برگزاری بیست و چهار نشست تخصصی در اجلاس توسعه و فناوری رسانه

به گزارش روابط عمومی معاونت توسه و فناوری رسانه، علیرضا پورصابر، با اشاره به دوازدهمین اجلاس سراسری توسعه و فناوری رسانه‌یملی اظهار داشت: نشست‌های علمی و تخصصی در زمینه‌ی فرصت‌ها و چالش‌های فنی حرکت به سمت دیجیتال‌سازی و رسانه‌های تعاملی، به عنوان موضوع محوری اجلاس برگزار می‌شود.

وی در توضیحات خود چنین عنوان کرد: این نشست‌ها در قالب محورهای فرآیند گذار از سامانه‌ی پخش آنالوگ به دیجیتال، زیرساخت‌های مورد نیاز رسانه‌های تعاملی، آرشیو و اتوماسیون دیجیتال صدا و تصویر، آینده‌نگاری رسانه‌ی فراگیر صدا و تصویر در چشم‌انداز 1404 و الزامات مدیریت بهینه‌ی فضای کالبدی سازمان برگزار می‌شود.

رئیس کمیته‌ی علمی دوازدهمین اجلاس سراسری توسعه و فناوری رسانه یادآور شد: نشست‌های تخصصی مانند روند توسعه‌ی رادیو و انتشار زمینی دیجیتال در کشور، خودکفایی و فناوری‌های نوین در توسعه‌ی دیجیتال در کشور، تلویزیون تعاملی رسانه‌ی ملی بر بسترهای اختصاصی و اینترنت، آرشیو و رسانه‌ی تعاملی، آینده‌ی فناوری‌های رسانه‌ی فراگیر و طرح آینده نگاری رسانه‌ی فراگیر صدا و تصویر در چشم‌انداز 1404 در این اجلاس برگزار می‌شود.

در بخشی از این اجلاس به ارائه‌ی گزارش ده سال گذشته‌ی معاونت توسعه و فناوری رسانه صدا و سیما پرداخته می‌شود که در قالب محتوای مکتوب برای مخاطبان این اجلاس ارائه می‌شود.

وی تصریح کرد: خاموشی آنالوگ و استفاده‌ی بهینه از منابع، روند توسعه‌ی ارتباطات زمینی پرظرفیت دوسویه،‌ روند توسعه‌ی ارتباطات ماهواره‌ای و چالش‌های بین‌المللی، فرصت‌ها و الزامات یکپارچه‌سازی وب‌سایت‌های سازمان در فضای مجازی، فناوری‌های نوین تولید پیش‌روی سازمان و اتوماسیون‌ها و سامانه‌های مدرن در رسانه‌ی تعاملی، از سمینارهای دیگری است که در این اجلاس برگزار می‌شود.

/Media/Image/1393/02/11/635345481179505590.jpg

پورصابر ضرورت‌های ایجاد دیتا سنتر سازمانی، آینده‌نگاری رسانه، الزامات و تجربیات جهانی، رگولاتوری رسانه‌ی فراگیر صدا و تصویر، مدیریت تغییرات حوزه‌ی رسانه‌ی فراگیر در تجربه‌ی کشورها و آینده‌ی‌سرویس‌ها و خدمات در افق ده ساله را از سمینارهای دیگر این اجلاس برشمرد. نشست‌های تخصصی تکنولوژی‌های نوین در مدیریت انرژی، استاندارد TI 942 در دیتاسنترها، اهداف نت در سازمان‌های صنعتی، مدیریت ریسک و ایمنی سازمان‌ها نیز در طی این دو روز ارائه می‌گردد.

وی خاطرنشان کرد: دوازدهمین گردهمایی معاونین مراکز و همچنین کمیسیون‌های تخصصی انتشار تلویزیونی، انتشار رادیویی،‌ ارتباطات زمینی و ماهواره‌ای، صدا و تصویر، فناوری اطلاعات، ساختمان و تاسیسات با حضور مسئولان و مدیران ادارات مرتبط در بعد از ظهر اولین روز اجلاس برگزار می‌شود.

رئیس کمیته‌ی علمی دوازدهمین اجلاس سراسری توسعه و فناوری رسانه یادآور شد: در سال‌های گذشته، عمده‌ی فعالیت‌های اجلاس در قالب کمیسیون‌های تخصصی بوده ولی رویکرد کنونی اجلاس بر پایه‌ی نشست‌های علمی است.

وی خاطرنشان کرد: موضوعات نشست‌ها براساس بررسی حرکت رسانه از کارکرد فعلی به رسانه‌های تعاملی تعیین شده است.

پورصابر با اشاره به اهمیت حرکت به سمت دیجیتال‌سازی و رسانه‌های تعاملی گفت: رویکرد رسانه‌های جهانی به سوی رسانه‌های تعاملی در حال حرکت است و ما نیز به نوعی نمی‌توانیم از این روند مستثنی باشیم.

در سال‌های گذشته، عمده‌ی فعالیت‌های اجلاس در قالب کمیسیون‌های تخصصی بوده ولی رویکرد کنونی اجلاس بر پایه‌ی نشست‌های علمی است.

وی یادآور شد: قالب کنونی که در شبکه های فعلی صدا و سیما بوده، عموما یک طرفه است و مخاطبان ارتباط مستقیم دو سویه با رسانه برقرار نمی‌کنند، بنابراین کاربران مدیریت و زمان بندی مناسب جهت بهره مندی از محتوای مورد علاقه خود را نخواهند داشت.این مسئله، ضرورتی به وجود می‌آورد تا فرآیندی را دنبال کنیم که با حرکت به سمت رسانه‌های تعاملی، مخاطبان (با مدیریت زمان خود)، حداکثر بهره را از محتوای قابل ارائه داشته باشند.

وی با بیان این‌که در حال حاضر «شیما»، شبکه‌ی یکپارچه‌ی متعامل در اختیار کاربرانی در بخش‌هایی از تهران قرار داده است، گفت: مخاطبان از طریق کابل تلفن و مودم ADSL می‌توانند علاوه بر شبکه‌های بیست و یک گانه‌ی موجود و تعدادی از شبکه‌های استانی، سرویس‌های ارزش افزوده متنوعی از طریق رسانه «شیما» دریافت کنند و امکان بازبینی برنامه‌ها را تا بازه‌ی زمانی حداقل یک هفته به صورت آرشیوی، داشته باشند.

پورصابر در پایان اعلام کرد: در بخشی از این اجلاس به ارائه‌ی گزارش ده سال گذشته‌ی معاونت توسعه و فناوری رسانه صدا و سیما پرداخته می‌شود که در قالب محتوای مکتوب برای مخاطبان این اجلاس ارائه می‌شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
محرومیت زدایی عزم جدی می‌خواهد

محرومیت زدایی عزم جدی می‌خواهد

اتفاقی تلخ که برای مرحوم خانم آسیه پناهی افتاد بار دیگر ذهن‌ها را متوجه این موضوع کرد که باید برای محرومان و مستضعفان جامعه که قدرت خرید مسکن ندارند و به کپرنشینی و حاشیه‌نشینی روی آورده‌اند، فکری اساسی کرد.

آرزوهای ناکام مارتین لوتر کینگ

آرزوهای ناکام مارتین لوتر کینگ

ریشه حوادث و اعتراضاتی که این روزها در شهر مینیاپولیس در حال وقوع است به خشونت علیه یک جوان سیاهپوست آمریکایی برمی‌گردد. اما علت اعتراض و واکنش بسیار گسترده سیاهپوستان به این ماجرا این است که بارها در آمریکا، حوادثی از این قبیل اتفاق افتاده و این اولین بار نیست.

سیاست اقتصادی روحانی همان روش احمدی نژاد است

سیاست اقتصادی روحانی همان روش احمدی نژاد است

یک کارشناس اقتصادی در یادداشتی در جام جم آنلاین نوشت: دولت آقای روحانی از لحاظ تفکر دو دولت کاملا متفاوت بودند ولی ما در حوزه اقتصاد شاهد سیاست هایی کاملا یکسان با آثار مشابه بودیم.

اعزام نفتکش به ونزوئلا، تابوشکنی بود

اعزام نفتکش به ونزوئلا، تابوشکنی بود

محمدعلی خطیبی، نماینده پیشین ایران در اوپک در یادداشتی برای جام جم آنلاین درباره نفتکش های سوخت‌رسان ایران در حال ورود به آب‌های ونزوئلا، نوشت: در صورت مزاحمت برای نفتکش های ایران، هم در خلیج فارس هم در خارج از این حوزه توان پاسخگویی وجود دارد.

گفتگو

بیشتر
حمله به رکورد ۵۰‍۱

مجتبی ملکی، قهرمان پاورلیفتینگ جهان در گفت‌وگو با جام‌جم از هدف بزرگ بعدی‌اش گفت

حمله به رکورد ۵۰‍۱

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر