jamejamonline
ورزشی فوتبال کد خبر: ۶۶۸۲۹۶   ۰۹ ارديبهشت ۱۳۹۳  |  ۰۹:۳۸

رئیس فدراسیون فوتبال کشورمان ابراز امیدواری کرد ایرانیان حاضر در برزیل با دور هم جمع شدن وفاق ملی ایجاد کنند تا تیم ملی موفق شود.

تلاش یک هنرپیشه برای حضور در جام جهانی

علی کفاشیان به همراه سیدجواد هاشمی هنرپیشه تلویزیون وسینما، صبح امروز (سه‌شنبه) میهمان برنامه صبح بخیر ایران بودند. در این برنامه کفاشیان در خصوص حضور تیم ملی در جام جهانی 2014 برزیل گفت: امیدوارم با روحیه‌ای که به بازیکنان منتقل می‌شود در جام جهانی نتایج خوبی بگیریم.

وی با اشاره به اینکه تیم ملی کشورمان با تیم‌های قدرتمندی هم‌گروه شده است، افزود: بازیکنان ایرانی همیشه نشان داده‌اند که مقابل تیم‌های ضعیف بد بازی می‌کنند اما برابر تیم‌های قدرتمند بسیار خوب بازی می‌کنند و حتی می‌توانیم آنها را شکست دهیم.

رئیس فدراسیون فوتبال با بیان اینکه امروز با وزیر ارشاد و اعضای شورای فرهنگی برای پیشبرد اقدامات فرهنگی فدراسیون در جام جهانی جلسه دارد، عنوان کرد: می‌خواهیم در برزیل کارهای فرهنگی زیادی انجام دهیم. ما مردم هنرمندی داریم که سال‌ها زحمت کشیده‌اند و فرش‌های با ارزشی را بافته‌اند. یک نفر لوگوی جام جهانی را بافته که بسیار با ارزش است و یک نفر دیگر 10 سال تجربه خود را گذاشته و توپی را برای جام جهانی درست کرده که بسیار زیباست. ما می‌خواهیم کمک کنیم تا این آثار را در جام جهانی عرضه کنیم و به نمایش بگذاریم.

کفاشیان که می‌توانست در این برنامه پاسخگوی بسیاری از سؤالات فوتبالی باشد، اما با وجود سیدجواد هاشمی چندان به او فرصت نرسید و این هنرپیشه بیشتر تلاش می‌کرد شرایط حضور هنرمندان در برزیل را مهیا کند.

هاشمی در خصوص حضور هنرمندان در برزیل عنوان کرد: ما می‌خواهیم به برزیل برویم و با حضور در خیابان‌های برزیل و راه رفتن در شهر بین ایرانی‌ها وفاق ملی ایجاد کنیم تا ملی‌پوشان ما روحیه بیشتری بگیرند.

کفاشیان نیز با اشاره به اینکه باید در برزیل وفاق ملی ایجاد شود، گفت: ایرانی‌هایی که در برزیل حضور دارند می‌توانند به خوبی وفاق ملی را ایجاد کنند و ما از آنها می‌خواهیم همه دور هم جمع شوند تا این وفاق به وجود بیاید.

وی همچنین به یکی دیگر از کارهای فرهنگی اشاره و خاطرنشان کرد: یک نفر آهنگی را با متن انگلیسی برای حضور ایران در جام جهانی ساخته که ما از او خواستیم هر چه زودتر این سرود را به دست ما برساند. این آهنگ را خواسته‌ایم که هرچه زودتر به فیفا بفرستیم تا مجوز بگیریم و آن را در برنامه‌هایی که در برزیل داریم بخوانیم.

رئیس فدراسیون فوتبال ادامه داد: در فدراسیون بیشتر به فکر انجام کارهای فرهنگی هستیم و زمانی برای انجام فعالیت‌های فرهنگی نداریم. به همین دلیل وزارت فرهنگ و ارشاد و دیگر نهادها باید کمک کنند تا کارهای فرهنگی خوبی را در برزیل انجام دهیم. در مسابقاتی مانند المپیک چشم همه به دنبال ورزشکاران است و سوژه اصلی ورزشکاران هستند اما در جام جهانی این کشور است که دیده می‌شود. مسابقاتی که حدود 20 روز انجام می‌شود و تقریباً روزی 3 مسابقه دارد بسیار جذاب است که ما می‌توانیم در این مسابقات کارهای زیبایی را انجام دهیم.

کفاشیان تاکید کرد: امیدواریم تا زمان را از دست نداده‌ایم و دیر نشده مسئولان به ما کمک کنند تا بتوانیم کارها را به خوبی پیش ببریم. این برنامه در حالی پخش شد که جواد هاشمی به همراه شمار دیگری از هنرمندان با همراهی اتحادیه فوتبال در چند وقت اخیر تلاش کرده‌اند شرایط حضورشان در جام جهانی برزیل را فراهم کنند. حال این سوال مطرح می‌شود که اصولا هنرمندان چه کمکی می‌توانند از نظر روحی و روانی به تیم ملی کنند و اینکه هزینه حضور آنها در برزیل از طریق چه منبعی تامین می‌شود. در این شرایط قطعا استفاده از آنتن زنده سیما نمی‌تواند امر خوشایندی باشد به ویژه اینکه فوتبال ایران آنقدر سوژه دارد که بتوان آنها را با کفاشیان در میان گذاشت. (تسنیم)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
این بازیکنان نمی دانند پیراهن چه تیمی را پوشیده اند!

این بازیکنان نمی دانند پیراهن چه تیمی را پوشیده اند!

من اگر بخواهم بی تعارف حرف بزنم باید بگویم بازیکنان جدید پرسپولیس هنوز نمی‌دانند پیراهن چه تیم بزرگی را پوشیده اند. بازیکن تازه وارد پرسپولیس باید بداند این تیم یک تیم معمولی نیست. شما نمی‌توانید و حق ندارید در پرسپولیس معمولی باشید!

پاندمی نارسیسم در پرسپولیس

پاندمی نارسیسم در پرسپولیس

پرسپولیس بیمار است. تشخیص این بیماری نیاز به آزمایش و معاینه ندارد، از همین دور و از قاب تلویزیون هم نشانه‌هایش قابل تشخیص است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها