jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۶۶۸۲۷۱ ۰۹ ارديبهشت ۱۳۹۳  |  ۰۷:۴۵

پیرزن و پیرمردهایی را که دست در دست هم راه می‌روند و با هم قدم می‌زنند دیده‌اید؟ البته اگر خودشان را هم از نزدیک ندیده باشید، حتما چنین تصویری را مشاهده کرده‌اید. تصویری که باعث می‌شود خیلی‌ها از خودشان بپرسند این زوج چطور این همه سال را با هم بخوبی زندگی کرده‌اند؟ و چطور می‌شود راه آنها را در پیش گرفت و پس از سال‌ها زندگی مشترک، همین حس خوب را داشت؟

رمز موفقیت زوج‌های خوشبخت

این زوج‌های موفق که​ سال​هاهمراه با هم زندگی خوبی را سپری می‌کنند، معمولا رمز و رازهایی دارند که شاید جوان‌ترها از آن بی‌خبر باشند. بد نیست اگر شما هم می‌خواهید زندگی‌تان را مثل آنها بگذرانید، این مطلب را بخوانید.

• آنها سعی می‌کنند هر روز شناخت بهتر و دقیق‌تری از همسرشان به دست بیاورند. در حقیقت آنها پذیرفته‌اند انسان تغییر می‌کند و این تغییرات هم دائمی است. زمانی که تجربه‌های او بیشتر می‌شود، نگاهش نسبت به دنیا و زندگی عوض خواهد شد و این تغییر نگرش و نگاه هم می‌تواند رفتارش را تغییر دهد. بسیاری از زوج‌هایی که مدت‌هاست در کنار یکدیگر زندگی می‌کنند، سال‌ها قبل همدیگر را شناخته‌اند و نمی‌توانند تغییر طرف مقابل‌شان را بپذیرند یا حتی ممکن است اصلا آن را نبینند و انکار کنند. برای همین هم گاهی پس از گذشت چند​ سال، وقتی دوباره به ارتباط‌شان نگاه می‌کنند، متوجه می‌شوند همسرشان برای آنها مثل یک غریبه شده است؛ غریبه‌ای که اصلا او را نمی‌شناسند. بنابراین آنهایی که نمی‌خواهند زندگی مشترک‌شان چنین آسیبی ببیند، هر روز باید در پی شناخت همسرشان باشند و سعی کنند آن فرد جدید را بهتر از قبل بشناسند.

• زوج‌های موفق، واقع‌گرا هستند و می‌دانند هر انسانی ممکن است اشتباه ‌کند. گاهی زندگی بسیار سخت پیش می‌رود و شرایط طوری می‌شود که زن و مرد احساس می‌کنند گیج شده‌اند و نمی‌توانند راه درست را انتخاب کنند. اگر در این مواقع حواستان نباشد، ممکن است مرتکب اشتباهی شوید که زندگی‌تان را تهدید می‌کند. پس هر وقت چنین مشکلاتی سر راهتان قرار گرفت، به خودتان یادآوری کنید هر کسی ممکن است اشتباه کند؛ ولی واکنش شما در برابر اشتباه همسرتان می‌تواند نتیجه آن را تغییر دهد.

• آنها هرگز به فکر فریب دادن همسرشان نیستند. پس اگر شما می‌خواهید همسرتان را آزار دهید، حتما به این کار فکر کنید، اما اگر واقعا همسرتان را دوست دارید، هیچ وقت و در هیچ شرایطی به فکر خیانت و تقلب نباشید.

• آنها به یکدیگر این فرصت را می‌دهند که عدم موافقت‌شان را اعلام کنند. یکی از بزرگ‌ترین اشتباهاتی که همسران مرتکب می‌شوند این است که فکر می‌کنند زن و شوهر موفق در تمام موضوعات زندگی باید با یکدیگر موافق باشند. در حالی که زوج‌های موفق طور دیگری رفتار کرده‌اند و اختلاف نظرهایی را که با همسرشان داشته‌اند، پذیرفته‌اند. البته درباره موضوعات مهم و اساسی زندگی حتما باید تفاهم و توافقی وجود داشته باشد، اما در مورد مباحث ساده‌ و جزئی‌تر می‌توان به توافق رسید./ ضمیمه چاردیواری

Lifehack. org

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

همیشه وقتی یک آتش‌سوزی وسیع در پهنه‌های جنگلی کشورمان رخ می‌دهد، بحث‌هایی تکراری درباره لزوم تامین امکانات، بالگرد و بودجه مطرح می‌شود و نهادهای مختلف نیز تقصیر را بر گردن هم می‌اندازند و چند روز بعد از خاموش شدن آتش نیز همه‌چیز به فراموشی سپرده می‌شود.

اسلام، ضامن حقوق و آزادی زنان

اسلام، ضامن حقوق و آزادی زنان

دین اسلام، حقوقی را برای انسان قرار داده است که در این خصوص تفاوتی میان زن و مرد به عنوان دو فرد وجود ندارد و حقوق مشترک زنان و مردان در جامعه اسلامی تلقی می‌شود.

محرومیت زدایی عزم جدی می‌خواهد

محرومیت زدایی عزم جدی می‌خواهد

اتفاقی تلخ که برای مرحوم خانم آسیه پناهی افتاد بار دیگر ذهن‌ها را متوجه این موضوع کرد که باید برای محرومان و مستضعفان جامعه که قدرت خرید مسکن ندارند و به کپرنشینی و حاشیه‌نشینی روی آورده‌اند، فکری اساسی کرد.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر