jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۶۶۸۲۰۷ ۰۸ ارديبهشت ۱۳۹۳  |  ۲۲:۳۷

اصناف: برخی اقلام مانند برنج و شکر تغییر قیمت‌هایی داشت که به علت تغییر تعرفه‌های گمرکی بود ولی قرار شد به قیمت‌های قبلی برگردد

قیمت کالاهای اساسی تا آخر خرداد تغییر نمی‌کند

رئیس شورای اصناف کشور افزایش قیمت را فقط از راه قانونی و از طریق سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان مجاز دانست و گفت: قیمت کالاهای اساسی تا پایان خرداد تغییر نمی‌کند.

به گزارش تسنیم، قاسم نوده‌فراهانی در برنامه گفت‌وگوی ویژه خبری یکشنبه‌شب هفته جاری شبکه دو سیما بر وجود کافی کالا در کشور و ثبات قیمت کالاهای اساسی تا پایان خرداد تاکید کرد.وی با تفکیک بین گرانی و گرانفروشی گفت: در حوزه اصناف با بازرسی و نظارت، بازار را زیر نظر داریم و کنترل می‌کنیم. امید که مرحله دوم هدفمندی یارانه‌ها هم مثل مرحله اول بدون مشکل برای مردم اجرا شود.

نوده‌فراهانی با اشاره به وجود بیش از 600 هزار واحد تولیدی کوچک تصریح کرد: در این مرحله هم بسته‌ای پیش بینی کرده‌ایم تا از واحد‌های تولیدی کوچک آسیب‌پذیر و صنوف خدماتی انرژی‌بر، حمایت صورت بگیرد.

وی عرضه کالا با قیمتی بیش از ضرایب سود تعیین شده را تخلف دانست و افزود: درصد کسانی که چنین تخلفی را انجام می‌دهند اندک است به گونه‌ای که در سال گذشته 84 درصد اصناف، کالاها را با قیمت متعارف عرضه کرده‌اند.

رئیس شورای اصناف کشور به افزایش شدت برخورد با واحد‌های متخلف از جمله پلمب، ابطال جواز و زندان اشاره کرد و گفت: دولت برنامه‌ریزی کرده است که برخی کالاهای مهم مانند آرد، نان، گندم، گوشت قرمز، برنج، روغن نباتی، جو، ذرت، کنجاله، سویا، شکر، کره، گوشت مرغ، شیرخشک صنعتی، کود اوره و پتاس تا آخر خرداد هیچ تغییری پیدا نکند.

وی افزود: برخی اقلام مانند برنج و شکر تغییر قیمت‌هایی داشت که به علت تغییر تعرفه‌های گمرکی بود ولی قرار شد قیمت‌ها رابرگردانند، مانند قیمت لبنیات که در آن تغییراتی داده شده بود که با مصوبه دولت به وضع قبل برگشت.

هوشنگ خندان‌دل، معاون عمرانی و توسعه امور شهری و روستایی وزارت کشور، نیز در این برنامه گفت: تمام تلاش دولت بر این بوده است که با اصلاح قیمت حامل‌های انرژی همان گونه که قیمت آنها با شیب ملایم افزایش می‌یابد، آثار آن هم با شیب ملایم باشد و از بروز شوک قیمتی اجتناب شود.

وی تصریح کرد: براساس قانون، تعیین قیمت خدمات حمل و نقل در شهرها بر عهده شوراهای اسلامی قرار دارد و پس از اعمال نرخ‌های جدید حامل‌های انرژی، منتظر مصوبات آنها هستیم البته تمایل داریم به گونه‌ای عمل شود که نرخ‌های تاکسیرانی از اواخر اردیبهشت و اوایل خرداد و در اتوبوسرانی و مترو با تاخیر چند ماهه اعمال شود.

وی افزود: برای جبران این تاخیر هم بسته‌های حمایتی برای تاکسیرانان و شهرداری‌ها در نظر گرفته شده است.

خندان‌دل میزان تاثیر قیمت سوخت را در نرخ کرایه تاکسی 10 تا 11، در اتوبوسرانی حدود 9 و در مترو2 تا 3 درصد ذکر کرد و گفت: افزایش کرایه تا پیش از اعلام آن تخلف محسوب می‌شود و سازمان‌های ناظر، وظیفه مراقبت و ممانعت از افزایش کرایه‌ها را دارند.

وی افزود: در آینده نزدیک حمایت‌های جبران‌کننده برای رانندگان خودروهای عمومی از جمله در بیمه اوقات بیکاری بر اثر خرابی خودرو و مسائل درمانی در نظر گرفته شده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

همیشه وقتی یک آتش‌سوزی وسیع در پهنه‌های جنگلی کشورمان رخ می‌دهد، بحث‌هایی تکراری درباره لزوم تامین امکانات، بالگرد و بودجه مطرح می‌شود و نهادهای مختلف نیز تقصیر را بر گردن هم می‌اندازند و چند روز بعد از خاموش شدن آتش نیز همه‌چیز به فراموشی سپرده می‌شود.

مانیفست مجلس جوان

مانیفست مجلس جوان

اولین نطق رئیس مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم را می‌توان به‌نوعی مانیفست و خط‌مشی اصلی این دوره در چهارسال پیش‌رو قلمداد کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر