jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۶۶۷۶۸۵ ۰۷ ارديبهشت ۱۳۹۳  |  ۱۸:۵۸

جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) سخنان اخیر محمود عباس را مثبت و مهم خواند و اعلام کرد که می‌توان بر مواضع وی تمرکز کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از روزنامه فرامنطقه‌ای الشرق‌الاوسط، فوزی برهوم، سخنگوی جنبش حماس عنوان کرد: سخنان محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در مقابل شورای مرکزی جنبش آزادیبخش جنوب فلسطین نشانگر این بود که وی به‌شکست گزینه مذاکرات اسرائیل اذعان و بر اهمیت اصول و حقوق ملت فلسطین تاکید کرده است.

وی تصریح کرد: سخنان عباس مبنی بر این‌که اسرائیل را به عنوان یک کشور یهود به رسمیت نمی‌شناسد و به‌گزینه بازگشت آوارگان فلسطینی و آزادی اسیران و تحقق آشتی پایبند است، سخنانی مثبت و مهم است که باید روی آن تمرکز کرد.

بر همین اساس، باسم نعیم، مشاور اسماعیل هنیه، نخست‌وزیر دولت حماس در امور خارجه نیز در سخنانی عنوان کرد: سخنان محمود عباس دارای نقطه نظرات مثبتی بود که در راس آنها لزوم تحقق آشتی و پایبندی وی برای تعیین قدس به عنوان پایتخت کشور فلسطین قرار دارد و وی اسرائیل را به عنوان یک کشور یهود به رسمیت نمی‌شناسد که باید از تمامی این مسائل حمایت به عمل آید.

از سوی دیگر صائب عریقات، مذاکره‌کننده ارشد تشکیلات خودگردان فلسطین در روند صلح با رژیم صهیونیستی عنوان کرد، این حق حماس است که اسرائیل را به رسمیت نشناسد. اسرائیل دست به مداخله آشکار و وقیحانه‌ای در امور داخلی فلسطین می‌زند.

وی خاطرنشان کرد: حماس یک جنبش فلسطینی بوده و یک سازمان تروریستی نیست و خواهان به رسمیت شناختن اسرائیل هم نیست و اسرائیل می‌داند که نمی‌تواند کشور فلسطین را در مرزهای 1967 بدون آشتی میان گروه‌های فلسطینی محقق کند.

در همین حال رژیم صهیونیستی در بیانیه‌ای رسمی به سخنان محمود عباس در مقابل شورای مرکزی سازمان آزادیبخش واکنش نشان داده و اعلام کرد که عباس به روند صلح تیر خلاص شلیک کرد.

دیروز شورای مرکزی سازمان آزادیبخش فلسطین در نشست خود مساله پیوستن جنبش مقاومت اسلامی فلسطین(حماس) را به این سازمان بررسی کرد. از نتایج این نشست هنوز گزارشی مخابره نشده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

یکی از سیاست‌های مهم مدیریتی سال‌های اخیر سازمان صدا و سیما، اهتمام ویژه به رشد، تربیت و به‌کارگیری ظرفیت عظیم نیروهای جوان و پرنشاط انقلابی در سطوح مختلف رسانه ملی است.

نقش قدرت بازدارندگی ایران

نقش قدرت بازدارندگی ایران

چند ماه قبل اقدام جمهوری اسلامی ایران در توقیف کشتی انگلیسی پس از توقیف محموله نفتی ایران در جبل الطارق، آن‌هم در حالی که ناوهای نظامی آمریکا و انگلیس در منطقه بودند به دشمن ثابت کرد در قبال مداخلات آنها منفعل نخواهیم بود و قاطعانه در مقابلشان خواهیم ایستاد، این درسی است که آمریکا نیز از آن عبرت گرفته است.

صد حیف ...

صد حیف ...

هر قدر به روزهای پایانی نزدیک‌تر شدیم، دلهره‌ای محکم‌تر وجودم را چنگ زد. شبیه کودکی بودم که به اضطراب جدایی دچار شده، شبیه کسی که همه عزمش را جزم کرده برای مهاجرت، اما نگاه منتظری در سالن ترانزیت فرودگاه ته دلش را خالی می‌کند ... شبیهِ شبیه هیچ کس ...

عملیات عجیب

عملیات عجیب

خاطره ای که من نقل می کنم از یکی از دوستان ما به نام امیر سرتیپ ایرج عصاره است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر