jamejamonline
ورزشی فوتبال کد خبر: ۶۶۷۴۸۴   ۰۷ ارديبهشت ۱۳۹۳  |  ۱۱:۳۲

یک تیم نوپا که یک سال پس از تاسیس جواز حضور در لیگ بر‌تر را پیدا کرده پای یک میلیاردر جدید را هم به فوتبال ما باز کرده است.

ظهور یک مولتی‌ میلیاردر دیگر در فوتبال ایران با «پدیده»

در حالی که تیم ملی دست و پا شکسته در آفریقای جنوبی خودش را برای روزهای گرم برزیل آماده می‌کند و در ایران همه به فکر هیأت مدیره و مدیرعاملان جدید سرخابی‌ هستند، فکر می‌کنید کدام تیم در صدر اخبار بازار نقل و انتقالات فوتبال ایران قرار دارد؟ یک تیم نوپا که یک سال پس از تاسیسش جواز حضور در لیگ بر‌تر را پیدا کرده و علاه بر اینکه مشهدی‌ها را بعد از سال‌ها صاحب یک تیم در لیگ بر‌تر فوتبال ایران کرده، پای یک میلیاردر جدید را هم به فوتبال ما باز کرده است.

سایت جام جم ، در حالی که یک هفته تا آغاز رسمی فصل نقل و انتقالات فرصت ‌مانده، صفحه نخست خبرگزاری‌ها پر است از اخبار واقعی و غیر واقعی منتسب به تیم فوتبال پدیده شاندیز؛ تیمی که سال گذشته با خرید سهام باشگاه مس رفسنجان تاسیس ‌و یک سال پس از حضور در لیگ یک با ‌صدر‌نشینی در گروه و قهرمان رقابت‌ها راهی لیگ بر‌تر شد. به جز حضور اکبر میثاقیان در راس کادر فنی این تیم، مدیرعامل متمول آن با فراهم آوردن امکانات گسترده برای تیمش موجب شد تا پدیده کاری را انجام دهد که خیلی از تیم‌های لیگ یکی سال‌هاست در آرزوی آن هستند.

اما حضور یک مولتی میلیاردر دیگر در فوتبال ایران، موجب شده تا همه روی این تیم تمرکز کنند. دیگر نه تیم ملی در مرکز توجه است و نه از 16 تیم حاضر در لیگ برتری خبری منتشر می‌شود. همه تنها و تنها به پدیده شاندیز پرداخته‌اند و شاید این مساله، موجب شود تا یک تیم پرحاشیه دیگر در فوتبال ایران برای فصل آینده داشته باشیم؛ حضوری که اگر از اتفاقات فوتبال ایران در سال‌های گذشته درس نگیرد، ممکن است موجب ایجاد بحرانی دیگر در فوتبال ایران شود.

محسن پهلوان‌زاده مالک شرکت بزرگ پدیده شاندیز هم مانند دیگر میلیاردرهای ایرانی، گویا طاقت نیاورد و سر از میدان پرحاشیه فوتبال درآورد. او که دو سال پیش تلاش نافرجامی‌ برای خرید راه‌آهن داشت،‌ سرانجام موفق به خرید سهام باشگاه مس سرچشمه شد؛ هرچند راه‌آهنی که او مشتری‌اش بود، به یک میلیاردر دیگر رسید که این روز‌ها در اوین است.

هم‌اکنون اما اخبار پیرامون او و تیمش، مانند اخباری است که در سال‌های گذشته حول تیم‌های استقلال اهواز، استیل اذین و راه‌آهن در جریان بود‌ و این چندان برای این تیم، هواداران مشهدی فوتبال و در مجموع فوتبال ایران خوب نیست.

همین شب گذشته بود که سردار عزیزمحمدی در ‌برنامه‌ای تلویزیونی، هنگامی که داشت از دور زدن ماجرای سقف قرارداد‌ها سخن می‌گفت، استیل‌آذین را ‌نخستین تیمی که این قانون را دور زد، معرفی کرد. پول‌های بی‌ حساب و کتاب حسین هدایتی در یک تیم بی‌ نام و نشان و تنها برای جذب ستاره‌های فوتبال ایران، موجب شد تا امروز و در این جایگاه با مشکل بزرگ پرداخت‌های بی‌ حساب و کتاب در باشگاه‌ها مواجه باشیم و کار به انتشار ریز قرارداد‌ها و هزار و یک اتفاق دیگر بکشد.

حضور یک منبع مالی دست به نقد در یک تیم فوتبال دیگر هم از این پتانسیل برخوردار است تا ترازهای کنونی فوتبال ایران را بر هم زند و این مساله شاید موجب ایجاد دامن‌گیر شدن آفاتی دیگر در فوتبال ما شود.

این روز‌ها که همه اخبار باید معطوف به جام جهانی باشد، خبرگزاری‌ها مدام از پیشنهاد چهار میلیاردی پدیده به امیر قلعه‌نویی و حضور توماس هسلر در این تیم تا خرید خلعتبری و ستاره‌های دیگر خبر منتشر می‌کنند.

در پایان باید گفت اگر اخبار و رخدادها پیرامون تیم پدیده شاندیز ‌کنترل نشود، شاید این تیم نیز به سرنوشت ستاره‌های زودگذر فوتبال ایران - که یکی دو فصلی با چک‌های رقم‌درشتشان توجه‌ها را به خود جلب کردند و‌ عاقبت بخیر نشدند - بدل شود و این به هیچ‌وجه حق مردم فوتبال‌دوست مشهد نیست که پس از سال‌ها به آسانی تیمشان در لیگ بر‌تر را از دست بدهند؛ افزون بر اینکه شاید آفاتی داشته باشد که بار دیگر گریبان فوتبال ایران را بگیرد؛ آن هم در روزگاری که همه تلاش می‌کنند ساختار فوتبال ایران را به سمت پاکی ببرند.

برچسب ها: پدیده
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
وداع تلخ با «آقا نادر»؛ مرد شماره یک اخلاق

وداع تلخ با «آقا نادر»؛ مرد شماره یک اخلاق

 نادر دست‌نشان متولد ۱۳۳۹‌ از نامداران فوتبال مازندران و پرافتخارترین بازیکن تیم نساجی مازندران بود که هم در دوران اوج و هم در دوران مربی‌گری، نزد همه کسانی که او را از نزدیک می‌شناختند، مرد اخلاق بود.

فوتبال، بازتابی از زندگی

فوتبال، بازتابی از زندگی

برای ما فوتبالی‌ها که از بچگی تا پیرانه‌سری با فوتبال زندگی کرده‌ایم، طبیعی است که فوتبال آمیخته با زندگی است و در تک‌تک سلول‌های بدن ما تنیده شده است.

بله! ما هم در این ورزشگاه بازی کردیم

بله! ما هم در این ورزشگاه بازی کردیم

 نیم قرن از عمر ورزشگاه آزادی می‌گذرد. اولین خاطره‌های من از این ورزشگاه به سال ۱۳۵۳ برمی‌گردد که برای تماشای بازی ایران و کره‌شمالی در مقدماتی جام‌جهانی ۱۹۷۴

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر