jamejamonline
ورزشی فوتبال کد خبر: ۶۶۷۴۴۲   ۰۷ ارديبهشت ۱۳۹۳  |  ۰۹:۲۸

«هی نگید پرسپولیس و استقلال این‌قدر بدهی میلیاردی دارند، چون با این وضع کسی برای تصدی دو باشگاه قدم پیش نمی‌گذارد.»

چشم انتظار خروج پرسپولیس از بلاتکلیفی

این بخشی از درخواست امیر خادم در برنامه نود هفته گذشته بود و او تاکید داشت اگر عده‌ای از داخل مجموعه پرسپولیس گل به خودی نزنند، تکلیف حمایت‌کننده مالی این باشگاه نیز هر چه زودتر مشخص خواهد شد.

از آن دوشنبه تا امروز البته خبری از حمایت کننده مالی باشگاه پرسپولیس نشده و این در شرایطی است که اواخر هفته گذشته اعلام شد وزارت ورزش با یک شرکت برای اسپانسری پرسپولیس به توافق رسیده که البته بعد از گذشت چند روز این مساله نیز منتفی شد تا امروز که آخرین فرصت وزارت برای معرفی هیات مدیره پرسپولیس است، هیچ چیز نهایی نشده باشد. موضوعی که به نظر می‌رسد سنگی بزرگ در راه حضور اسپانسر باشد این است که هر نوع قرارداد مالی با دو باشگاه پرسپولیس و استقلال باید یک ساله باشد و این نکته‌ای است که سازمان خصوصی‌سازی روی آن تاکید دارد. دلیل آن نیز مشخص است، چون هر دو باشگاه طبق الزام دولت باید در پایان سال 93 به بخش خصوصی واگذار شوند. بنابراین وقتی این ضرب الاجل قانونی هست، استقلال و پرسپولیس نمی‌توانند با حمایت کننده‌های مالی خود افزون بر یک سال به توافق برسند. حال پرسش این است که در این شرایط کدام اسپانسر پیدا می‌شود که هم بدهی 70 میلیارد تومانی پرسپولیس را پرداخت کند و هم بتواند با هزینه کرد 20، 30 میلیاردی، تیم را برای فصل جدید خوب و اساسی ببندد. پرسپولیسی که امسال علاوه بر حضور در لیگ داخلی باید در آسیا نیز به میدان برود و به‌طور طبیعی شرایط اقتضا می‌کند با حفظ بازیکنان خوب فعلی‌اش، چند بازیکن دیگر نیز با نظر کادر فنی پرسپولیس جذب کند. به‌طور طبیعی در چنین شرایطی اسپانسر فقط برای هزینه کرد و صاف کردن بدهی‌های پرسپولیس و در عین حال شل کردن سر کیسه برای بستن تیم پرسپولیس در فصل چهاردهم، وارد صحنه نمی‌شود. یقینا این شرایط ویژه، گام‌های حمایت کننده‌های مالی را شل می‌کند، مگر آن‌که از بالا به یکی از شرکت‌هایی که غیرمستقیم زیر نظر دولت هستند گفته شود که به‌عنوان سرمایه‌گذار پرسپولیس در این فصل وارد گود شود. که البته اگر چنین شود دیگر مشکلی بر سر انتخاب اعضای هیات مدیره و چگونگی چینش آنها وجود نخواهد داشت. در غیر آن نیز بخش خصوصی به دنبال آن است که نمایندگان خود را در ترکیب هیات مدیره داشته باشد، موضوعی که تا امروز باعث شده کار معرفی هیات مدیره با چالش و ریزه‌کاری‌های خاص خود همراه شود.

به هر حال همه و از جمله هواداران منتظرند پرسپولیس هر چه سریع‌تر از بلا تکلیفی موجود خارج شود.

حجت‌اله اکبرآبادی / دبیر گروه ورزش

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
خاطره شیرین گوچی و کره‌جنوبی

خاطره شیرین گوچی و کره‌جنوبی

وقتی حرف بازی ایران و کره‌جنوبی پیش می‌آید، ناخواسته یاد سال 2014 و آن بازی نوستالژیک اولسان می‌افتم که رضا قوچان‌ نژاد دروازه‌ حریف را باز کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها