jamejamnashriyat
نشریات قاب کوچک کد خبر: ۶۶۷۱۲۲ ۰۶ ارديبهشت ۱۳۹۳  |  ۱۶:۲۲

او از آنهایی است که هر اثرش می‌تواند یک اتفاق محسوب شود. دیرپاترین خاطره تلویزیونی که از او داریم «شهر موش‌ها»ست و همین‌طور که جلو آمدیم، او بهتر و بهتر با ما که مخاطبانش باشیم ارتباط برقرار کرد و بعدها با «خونه مادربزرگه» یک خاطره خوش در ذهن همه نشاند که شاید مهم‌ترین آنها خود مادربزرگه بود که براحتی باورش کردیم.

مرضیه برومند، کارگردان این نمایش عروسکی درباره این‌که شخصیت مادر بزرگه را از کجا آورده است در برنامه «رادیو من» گفته است: زمانی که در شهر بندرانزلی بودم، زن همسایه مسنی به اسم ننه حلیمه داشتیم. روحش شاد او زنی بسیار نازنین بود. خانه‌ای که او داشت برای ساخت مجموعه عروسکی «خونه مادربزرگه» بشدت برایم الهام‌بخش بود و به نوعی از روی خانه‌ای که او داشت دکور کار را ساختم. خدا رحمت کند آقای کامبیز صمیمی مخفم را. وقتی آقای نیکخواه، مدیر گروه کودک شبکه دو در آن سال‌ها به ما پیشنهاد ساخت چنین مجموعه عروسکی را داد، با آقای صمیمی مخفم دوباره به بندرانزلی رفتیم و هم از ننه حلیمه و هم از خانه‌اش عکسبرداری کردیم و بر اساس آن خانه مادربزرگه را نوشتیم و ساختیم.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سیاست اقتصادی روحانی همان روش احمدی نژاد است

سیاست اقتصادی روحانی همان روش احمدی نژاد است

یک کارشناس اقتصادی در یادداشتی در جام جم آنلاین نوشت: دولت آقای روحانی از لحاظ تفکر دو دولت کاملا متفاوت بودند ولی ما در حوزه اقتصاد شاهد سیاست هایی کاملا یکسان با آثار مشابه بودیم.

اعزام نفتکش به ونزوئلا، تابوشکنی بود

اعزام نفتکش به ونزوئلا، تابوشکنی بود

محمدعلی خطیبی، نماینده پیشین ایران در اوپک در یادداشتی برای جام جم آنلاین درباره نفتکش های سوخت‌رسان ایران در حال ورود به آب‌های ونزوئلا، نوشت: در صورت مزاحمت برای نفتکش های ایران، هم در خلیج فارس هم در خارج از این حوزه توان پاسخگویی وجود دارد.

رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

یکی از سیاست‌های مهم مدیریتی سال‌های اخیر سازمان صدا و سیما، اهتمام ویژه به رشد، تربیت و به‌کارگیری ظرفیت عظیم نیروهای جوان و پرنشاط انقلابی در سطوح مختلف رسانه ملی است.

نقش قدرت بازدارندگی ایران

نقش قدرت بازدارندگی ایران

چند ماه قبل اقدام جمهوری اسلامی ایران در توقیف کشتی انگلیسی پس از توقیف محموله نفتی ایران در جبل الطارق، آن‌هم در حالی که ناوهای نظامی آمریکا و انگلیس در منطقه بودند به دشمن ثابت کرد در قبال مداخلات آنها منفعل نخواهیم بود و قاطعانه در مقابلشان خواهیم ایستاد، این درسی است که آمریکا نیز از آن عبرت گرفته است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر