jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۶۶۶۸۹۲ ۰۵ ارديبهشت ۱۳۹۳  |  ۲۲:۴۱

مجموعه «راه شیری» در 4 اپیزود و 24 قسمت با موضوعات اجتماعی و خانوادگی در شبکه 2 تولید شده است

«راه شیری» با داستان «پسر» آغاز می‌شود

اولین قسمت از مجموعه تلویزیونی راه شیری به تهیه‌کنندگی رامین عباسی‌زاده با نمایش اپیزود «پسر» به‌کارگردانی سامان مقدم از امشب ساعت 21 و 30 دقیقه در شبکه دو به نمایش درمی‌آید. مجموعه تلویزیونی راه شیری شامل چهار اپیزود به‌نام‌های پسر، خلسه، خط روی خط و تحقیر است که تهیه‌کنندگی همه آنها را رامین عباسی‌زاده برعهده داشته، اما هر اپیزود را یک‌کارگردان ساخته است.

رامین عباسی‌زاده درباره این مجموعه تلویزیونی گفت: تولید مجموعه راه شیری اواخر سال 87 آغاز شد و در ابتدا قرار بود در 13 اپیزود ساخته شود، اما تغییر و تحول در سازمان بهزیستی که حامی این مجموعه بوده، باعث شد تنها چهار اپیزود از این سریال با 24 قسمت تولید شود. بر اساس توضیحات این تهیه‌کننده فیلمنامه مجموعه راه‌ شیری از سوی چند نویسنده به سرپرستی احمد رفیع‌زاده نوشته شده و هر یک از اپیزودهای این مجموعه داستان‌هایی مستقل دارد که این داستان‌ها در مقاطعی به هم ارتباط پیدا می‌کند. به گفته عباسی‌زاده، مجموعه راه شیری به معضلات اجتماعی مانند بیکاری، مهاجرت، اعتیاد، زنان بی‌سرپرست، طلاق و... می‌پردازد. وی درباره ارتباط این اپیزودها گفت: بیشتر از هر چیز، این اپیزودها به لحاظ مفهومی با هم در ارتباط هستند و در تمامی آنها به موقعیت‌های دشوار روحی انسان‌ها اشاره شده است. این تهیه‌کننده درباره ترتیب نمایش اپیزودهای این مجموعه گفت: نمایش مجموعه راه شیری با اپیزود پسر آغاز می‌شود و بعد از آن به ترتیب با اپیزودهای خلسه، تحقیر و خط رو خط ادامه پیدا می‌کند.

پسری از کانون اصلاح و تربیت

مجموعه راه شیری از امشب با نمایش اپیزود پسر به کارگردانی سامان مقدم آغاز می‌شود که در شش قسمت ساخته شده است.

عباسی‌زاده درباره این اپیزود گفت: فیلمنامه پسر را امید سهرابی نوشته و همایون ارشادی، آهو خردمند، سیدمهرداد ضیایی، سپیده اعلایی، محسن قاضی‌مرادی و کیوان ساکت‌اف از بازیگران این اپیزود هستند. اپیزود پسر قصه زندگی جوانی را روایت می‌کند که از کانون اصلاح و تربیت مرخص شده و به دنبال هویت گمشده‌اش می‌گردد. نقش پدر در این اپیزود را همایون ارشادی بازی می‌کند و نقش مادر به‌عهده سپیده اعلایی است.

قتل در خلسه

بعد از اپیزود پسر، مجموعه راه شیری با اپیزود خلسه به‌کارگردانی عبدالحسین برزیده ادامه پیدا می‌کند. تهیه‌کننده این مجموعه گفت: در این اپیزود ماجرای یک قتل دستمایه طرح مسائلی درباره آشفتگی‌های کانون خانواده قرار می‌گیرد. داستان خلسه درباره وکیلی خوشنام به نام عظیمی است که همیشه در پرونده‌های قضایی موفق بوده، اما به طور اتفاقی با موضوع قتل زنی به نام هما مواجه می‌شود که پسرش او را به قتل رسانده است. در این اپیزود امین تارخ نقش عظیمی را بازی می‌کند. از بازیگران اپیزود خلسه بجز امین تارخ می‌توان به رامین راستاد، لیلی تقوی، حنانه شهشهانی، نگین معتضد، آیدا فقیه‌زاده، یاشا رستمی، مرتضی کاظمی، سیامک اشعریون و فرامرز روشنایی اشاره کرد.

سوء‌تفاهم

خط رو خط، اپیزود دیگری از مجموعه راه‌شیری است که در شش قسمت به کارگردانی مونا زندی ساخته شده و ماجرای آن از آنجا شروع می‌شود که موبایل والدین دو کودک در مهد کودک با هم عوض می‌شود و زمینه برای سوء‌تفاهم‌های بسیاری فراهم‌می‌شود. براساس توضیحات عباسی‌زاده درباره این اپیزود، فیلمنامه خط رو خط از سوی مونا زندی با همکاری آزاد جعفریان نوشته شده است. جمشید مشایخی، کتایون امیرابراهیمی، رویا جاویدنیا، ایرج شهزادی، نونا زندی، طوفان مهردادیان و رضا فیاضی از بازیگران این اپیزود هستند. جمشید مشایخی در این اپیزود نقش یک پیرمرد خوشنویس را بازی می‌کند و کتایون امیرابراهیمی نقش اصلی زن این فیلم را به‌عهده دارد.

تلخ و شیرینی‌های زندگی

آخرین اپیزود مجموعه راه شیری تحقیر نام دارد. عباسی‌زاده درباره این اپیزود گفت: تحقیر را ایرج کریمی کارگردانی کرده و درباره نویسنده‌ای به نام فرهاد راسخ است که در زندگی مشترکش با همسرش که هدیه نام ‌دارد دچار مشکل شده است. او در موقعیت حساسی از زندگی زوج دیگری قرار گرفته و مجبور می‌شود وارد بازی خطرناکی شود. به گفته این تهیه‌کننده نقش فرهاد راسخ در این اپیزود را علی‌قربان‌زاده بازی می‌کند و از دیگر بازیگران این مجموعه می‌توان سولماز غنی، میسا مولوی، مریم ذکایی و احسان امانی را نام برد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

همیشه وقتی یک آتش‌سوزی وسیع در پهنه‌های جنگلی کشورمان رخ می‌دهد، بحث‌هایی تکراری درباره لزوم تامین امکانات، بالگرد و بودجه مطرح می‌شود و نهادهای مختلف نیز تقصیر را بر گردن هم می‌اندازند و چند روز بعد از خاموش شدن آتش نیز همه‌چیز به فراموشی سپرده می‌شود.

مانیفست مجلس جوان

مانیفست مجلس جوان

اولین نطق رئیس مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم را می‌توان به‌نوعی مانیفست و خط‌مشی اصلی این دوره در چهارسال پیش‌رو قلمداد کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر