jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۶۶۶۲۸۰ ۰۳ ارديبهشت ۱۳۹۳  |  ۱۸:۲۱

یک مقام مسئول در شرکت توزیع برق تهران بزرگ با تشریح دلایل خاموشی و قطعی های پراکنده برق در جنوب تهران طوفان امروز را عامل این حوادث برقی اعلام کرد و گفت: هم اکنون برق تمام مناطق جنوب تهران وصل شده و تنها بخش هایی از نازی آباد و خانی آباد به صورت پراکنده با قطعی برق روبرو هستند.

دلایل خاموشی برق در جنوب تهران

کامبیز ناظریان در گفت‌وگو با مهر، درباره دلایل برخی از قطعی و خاموشی های پراکنده برق در مناطقی در جنوب تهران گفت: به دنبال وقوع طوفان و بارش شدید باران و تگرگ ظهر امروز به برخی از شبکه های هوایی خطوط برق در جنوب تهران خسارتهایی وارد شده است.

معاون بهره برداری و دیسپچینگ شرکت توزیع برق تهران بزرگ با اعلام اینکه میزان خسارت وارد شده به شبکه هوایی ناچیز بوده است تصریح کرد: هم اکنون بیش از یک هزار نیروی عملیاتی شرکت توزیع برق مشغول برطرف کردن مشکلات به وجود آمده در جنوب شهر تهران هستند.

این مقام مسئول با تاکید بر اینکه در حال حاضر مشکلات عملیاتی به طور کامل در سطح شبکه برق جنوب تهران حل شده است اظهار داشت: برق تمامی نقاط به استثنای مناطقی از خانی آباد و نازی آباد تهران وصل شده است.

وی در ادامه با بیان اینکه از روز گذشته شرکت توزیع برق تهران با دریافت اطلاعیه هواشناسی خود را برای توفان آماده کرده بود تبیین کردن میزان نرخ حوادث طوفان امروز در سطح شبکه برق تهران کمتر از یک درصد بوده است.

ناظریان با یادآوری اینکه هم اکنون بیش از 1200 فیدر اصلی فشار متوسط به منظور تقویت شبکه برق تهران وجود دارد تاکید کرد: توفان امروز با وجود شدت بالا اما کمترین میزان خسارت را به دلیل آمادگی قبلی شرکت برق بر سطح شبکه داشته است.

معاون بهره برداری و دیسپچینگ شرکت توزیع برق تهران بزرگ در پایان با اعلام اینکه در حال حاضر وضعیت شبکه برق به ویژه در جنوب تهران تحت کنترل است خاطر نشان کرد: پیش بینی می شود تا پیش از ساعت 19 امشب به طول کامل برق دو منطقه نازی آباد و خانی آباد تهران هم به طور کامل وصل شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

دقیقاً 10سال پیش، رهبر معظم انقلاب با اشراف کامل از شرایط محیطی و محاطی کشور و آگاهی از آینده جامعه، مهم‌ترین مسأله روز اقتصادی را شیوه مصرف آحاد مردم ومسؤولان و راه برون‌رفت از مشکلات پیش‌رو را صرفه‌جویی عمومی و اصلاح الگوی مصرف دانستند و بر این اساس، شعار سال 88 را «حرکت به سمت اصلاح الگوی مصرف» نام نهادند و فرمودند: «من آنچه را که می‌خواهم در این برهه عرض کنم این است که ملت عزیز جداً از اسراف و زیاده‌روی پرهیز کنند. چون وضع جامعه ما از لحاظ مصرف، وضع خوبی ندارد...عادت‌های ما، سنت‌های ما، روش‌های غلطی که از این و آن یاد گرفته‌ایم، ما را سوق داده است به زیاده‌‌روی در مصرف به نحو اسراف. یک نسبتی باید در جامعه میان تولید و مصرف وجود داشته باشد. امروز در کشور ما اینجوری نیست.»

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر