jamejamonline
ورزشی فوتبال کد خبر: ۶۶۵۷۲۴   ۰۲ ارديبهشت ۱۳۹۳  |  ۱۱:۰۲

چه کسی مدیر عامل سرخپوشان می شود؟

4 گزینه احتمالی مدیر عاملی پرسپولیس

مهدی محمدنبی ، محمدرضا ساکت ، عزیز محمدی و اکبر نوجوان از جمله گزینه های احتمالی مدیرعاملی باشگاه پرسپولیس هستند .

4 گزینه احتمالی مدیر عاملی پرسپولیس

تیم فوتبال پرسپولیس بعد از فراز و فرودهای بسیاری که در لیگ برتر داشت، بالاخره با کسب عنوان نائب قهرمانی با رقابت های لیگ خداحافظی کرد و به همان کسب سهمیه لیگ قهرمانان آسیا بسنده کرد. هواداران این تیم پرطرفدار پایتخت نیز که از ابتدای فصل شاهد اختلافات و مشکلات مالی و مدیریتی این تیم بودند از کسب این نتیجه راضی شده و به امید بهبود اوضاع تیم در فصل آینده رقابت های لیگ نشسته اند.

در این بین اما پرسپولیس در فصل گذشته شرایط مساعدی را پشت سر نگذاشت. همه چیز از آنجا آغاز شد که در آستانه دربی پایتخت بازیکنان پرسپولیس دست به اعتصاب زدند و از حضور در تمرینات تیم خودداری کردند. ماحصل این اعتصاب نیز تساوی برابر استقلال و شکست مقابل گسترش فولاد تبریز بود که منجر به کناره گیری و استعفای محمد رویانیان شد. بدین ترتیب بود که با رفتن رویانیان، اعضای هیئت مدیره علی پروین را به عنوان سرپرست موقت باشگاه انتخاب کردند.

علی پروین نیز اما به رغم تمام تلاش هایی که انجام داد نتوانست پرسپولیس را در روزهای باقی مانده تا پایان فصل سر و سامان دهد. همین امر موجب شد سرخپوشان تهرانی هر روز شاهد یک ماجرای جدید باشند. از دعوا و اختلاف علی دایی و علی پروین گرفته تا ماجرای چک های برگشتی و خودروهای بدون سندی که به بازیکنان پرسپولیس داده شده بود. سرانجام نیز خبر رسید که سرپرست تیم فوتبال پرسپولیس بازدداشت شده و محمد پنجعلی جای وی را گرفت. این در کنار اعتصاب گاه و بیگاه بازیکنان تیم فوتبال پرسپولیس و تعطیلی تمرینات این تیم بود.

4 گزینه جدید برای مدیر عاملی

با توجه به اختلافاتی که طی ماه های اخیر بین وزارت ورزش و جوانان و علی پروین به وجود آمد به نظر می رسد اعضای این وزارتخانه تمایل چندانی به ادامه همکاری با علی پروین ندارند و فصل بعد یک مدیر عامل جدید برای سرخپوشان تهرانی انتخاب خواهند کرد. در این بین قرار بود که پرسپولیس و استقلال خصوصی سازی شوند و به بخش خصوصی واگذار گردند اما شب گذشته امیر رضا خادم آب پاکی را روی دست هواداران این دو تیم ریخت و اعلام کرد که بحث خصوصی سازی این دو تیم امسال انجام نمی شود.

با این تفاسیر به احتمال فراوان بار دیگر وزارت ورزش و جوانان اعضای هیئت مدیره و مدیر عامل این باشگاه را انتخاب خواهد کرد. بر همین اساس شنیده می شود مهدی محمدنبی ، محمدرضا ساکت ، عزیز محمدی و اکبر نوجوان از جمله گزینه های احتمالی مدیرعاملی باشگاه پرسپولیس هستند . در این بین اکبر نوجوان مشاور وزیر ورزش نیز بوده و به گفته منابع آگاه انتصاب علی پروین به عنوان سرپرست پرسپولیس بنا به توصیه و اصرار وی صورت پذیرفته است . در این خصوص حتی شنیده می شود وی رابطه بسیار خوبی با امیر قلعه نویی نیز دارد و حتی گفته می شود در انتصابات با این چهره ها مشورت نیز می کند.

خصوصی سازی سرخابی ها، شاید وقتی دیگر

امیررضا خادم معوان وزیر ورزش و جوانان شب گذشته در برنامه 90 حاضر شد و با عادل فردوسی پور مجری این برنامه در خصوص مشکلات مالی دو تیم استقلال و پرسپولیس به صحبت پرداخت.

وی در این برنامه در خصوص موضوعات مختلفی حرف زد و اعلام کرد که وزارت ورزش و جوانان دیگر قصد هیچ هزینه ای برای این دو تیم ندارد. خادم در ابتدای صحبت هایش درباره خصوصی سازی استقلال و پرسولیس گفت: چند سالی هست که بر اساس قانون اصل 44 که در اواخر دهه 80 مصوب شده بحث واگذاری این دو تیم مطرح است و در بودجه سال 92 این مجوز به دولت داده شده تا این اتفاق بیفتد و در بودجه سال 93 دولت به انجام این کار موظف است. با تغییر دولت و وزیر ورزش حالا بحث واگذاری این دو باشگاه در اولویت است و شاید با اتفاقات و بحث هایی که این روزها در این باره مطرح هست هر کس دیگری جای آقای گودرزی وزیر ورزش و جوانان بود از این موضوع صرف نظر می کرد اما ایشان جا نزده و مصمم به انجام این کار است.

خادم در مورد این که این نگاه وزارت ورزش فقط در حد شعار است و یا قرار است تبدیل به واقعیت شود ادامه داد: واقعیت این است که حتی در هیات دولت هم درباره بازیکنان و تیم ها با ذکر نام بحث می شود و این نشان از قدمت و شناخته شدن این تیم ها دارد. ضرورت جامعه ما هم داشتن دو تیم قدرتمند و قوی است چون این دو تیم طرفداران زیادی دارند و دولت هم به عنوان نماینده مردم موظف است به قدرت گیری این دو تیم تداوم ببخشد. البته شاهد بوده ایم که تیم های خصوصی بعضا موفق نبوده اند و شاید یکی از دلایل این ناکامی بحث های اقتصادی است که شامل کپی رایت و ... می شود. دولت هم اگر در این شرایط حساسیت ویژه ای دارد برای این است که تجربه های ناموفق گذشته تکرار نشود. باید این دو تیم در ابتدا به بلوغ برسند و سپس وارد بحث خصوصی شدن بشوند. البته دولت کاملا مصر است تا این اتفاق رخ بدهد و امیدوارم که این اتفاق تا پایان سال 93 انجام بشود.

خادم افزود: تا دوشنبه هفته آینده همه چیز درباره این دو تیم مشخص می شود و هیات مدیره جدید این تیم ها معرفی می شوند تا مدیرعامل های جدید هم انتخاب شوند. البته از نظر خودم این موضوع تمام شده است اما فعلا آن را اعلام نمی کنم. ما قصد داریم اسب زین کرده ای را در اختیار هیات مدیره این دو باشگاه قرار دهیم و هیات مدیره قوی اقتصادی را هم انتخاب کنیم تا بستر خصوصی سازی استقلال و پرسپولیس فراهم شود. البته این دو تیم این فصل هم خصوصی نمی شوند. البته فکر می کنم این اتفاق در نیمه دوم امسال رخ بدهد اما این که در لیگ بعدی وجود داشته باشد یا نه مشخص نیست چرا که این موضوع دست وزارت اقتصاد است و دیگر دست وزارت ورزش نیست. (فردا)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
این بازیکنان نمی دانند پیراهن چه تیمی را پوشیده اند!

این بازیکنان نمی دانند پیراهن چه تیمی را پوشیده اند!

من اگر بخواهم بی تعارف حرف بزنم باید بگویم بازیکنان جدید پرسپولیس هنوز نمی‌دانند پیراهن چه تیم بزرگی را پوشیده اند. بازیکن تازه وارد پرسپولیس باید بداند این تیم یک تیم معمولی نیست. شما نمی‌توانید و حق ندارید در پرسپولیس معمولی باشید!

پاندمی نارسیسم در پرسپولیس

پاندمی نارسیسم در پرسپولیس

پرسپولیس بیمار است. تشخیص این بیماری نیاز به آزمایش و معاینه ندارد، از همین دور و از قاب تلویزیون هم نشانه‌هایش قابل تشخیص است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها