jamejamonline
سیاسی دولت کد خبر: ۶۶۵۳۲۰ ۰۱ ارديبهشت ۱۳۹۳  |  ۱۱:۰۸

مشاور ارشد رییس‌جمهور گفت: همه افرادی که سرپرستان آنها برای دریافت یارانه ثبت‌نام کرده‌اند از این پس یارانه دریافت خواهند کرد.

هر کس ثبت نام کرده، یارانه نقدی می‌گیرد

اکبر ترکان که درباره شرایط روز و چگونگی تعامل دولت با مردم از مسیر فعالیت‌های اقتصادی و راه‌های بهتر شدن این تعامل با روزنامه اعتماد گفت‌وگو می‌کرد درباره دلایل روش اتخاذ شده، گفت: این کاری بود که باید انجام می‌شد. دولت مطابق مصوبه مجلس باید به کسانی یارانه دهد که نیازمند و خواستار دریافت یارانه باشند.دولت چه کاری می‌توانست کند؟ واقعیت این است که دولت آمار دقیقی از میزان و شمار خانوارهای فقیر در اختیار ندارد.آنچه دولت در اختیارش بود آمارهای مربوط به هفت میلیون نفر از افراد خیلی ضعیف از نظر درآمدی است که تحت نظر کمیته امداد امام خمینی(ره) و بهزیستی‌اند. این هفت میلیون نفر از کمک‌های دو نهاد یاد شده استفاده می‌‌کنند. همچنین هفت میلیون نفر افراد ضعیف نیز شناسایی شده‌اند که کمیته امداد و بهزیستی منابع کافی برای پرداخت به آنها ندارند.

وی درباره اینکه آیا توانایی شناخت افراد پردرآمد هم وجود نداشت، افزود: در این باره اختلاف‌نظر وجودداشت. به طور مثال وقتی در دولت گفته شد که صاحبان درآمدهای سه میلیون تومان در ماه جزو گروه‌های پردرآمد محسوب شوند، معاون اجرایی گفت شاید این افراد بدهی و قسط داشته باشند و یا آنها مستاجرند و فقط درآمدشان این رقم است.

مشاور ارشد رییس‌جمهور دولت یازدهم، از طرف دیگر به موضوع تکافوی درآمدهای دولت برای پرداخت یارانه اشاره کرد که به شدت تحت فشار است. دولت در سال 92 حدود 42 هزار میلیارد تومان یارانه به خانواده‌ها داد اما فقط 28 هزار میلیارد تومان درآمد از طریق اجرای قانون یارانه‌ها به دست آورده بود. این وضعیت نمی‌توانست و نمی‌تواند ادامه یابد. در حال حاضر با توجه به قیمت‌های جهانی نفت و گاز و میزان مصرف داخل، ارزش سوخت مصرفی ایران فقط در دو عنصر یاد شده 140 میلیارد دلار است که رقم فوق‌العاده‌یی است. دولت الان سوخت را با قیمت هر دلار 2500 تومان دراختیار مصرف‌کنندگان قرار می‌دهد.

ترکان اظهار امیدواری کرد طرح‌های عمرانی دولت امسال از رخوت خارج شود و اقتصاد از رکود بیرون آید.(مهر)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۳
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
مرفه دردمند
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۵۳ - ۱۳۹۳/۰۲/۰۱
درود !!! از اول هم باید همین گونه می گفتین ...
۰
۰
عارف
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۰۵ - ۱۳۹۳/۰۲/۰۱
من و مادرم عضو كمیته امدادیم حداكثر كه كار كنم 600
هزار تومن در ماه هستش،آخر كد ملی مادرم 9 بود روز جمعه
قرار بود برم از كمیته امداد ثبت نام كنم برای یارانه
ولی متاسفانه اونجا هم تعطیل بودش، مجبور شدم آر جای دیگه
ثبت نام كنم، ولی بعد ثبت نام اسمس نیومدش،
خدا میدونه ما به این یارانه خیلی احتیاج داریم
اگر دولت كد رهگیری خواست دیگه چیكار كنم اسمس نیومدش.
یا حق
۰
۰
فرزانه
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۱۹ - ۱۳۹۳/۰۲/۰۱
بابا سایت راباز كنید تا بتونیم نام اعضایی راكه نامنویسی نكردیم واردسایت كنیم.
یعنی اصلاح یا ویرایش اطلاعات ندارید؟!!!
۰
۰

یادداشت

بیشتر

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر