jamejamonline
ورزشی فوتبال کد خبر: ۶۶۴۴۲۲   ۳۰ فروردين ۱۳۹۳  |  ۱۰:۳۲

انتخاب علی دایی به عنوان سرمربی پرسپولیس در شرایطی که جزو گزینه‌های اصلی نبود، ماجرای جالبی دارد.

افشا با تاخیر؛ علی دایی چگونه سرمربی پرسپولیس شد؟

علی دایی زمانی سرمربی تیم ملی شد که جزو گزینه های اصلی نبود و انتخابش حرف و حدیث های زیادی را به همراه داشت.

وی پیش از آغاز فصل سیزدهم نیز با راه آهن به توافق رسید و در حالی که جزو گزینه های سرمربیگری پرسپولیس نبود، در دقیقه 90 به عنوان سرمربی این تیم انتخاب شد تا باز هم خیلی ها حیرت زده شوند.

قرار بود از بین گزینه هایی مثل ابراهیم زاده، درخشان و مایلی کهن سرمربی قرمزها مشخص شود و اختلاف نظر از آنجا شروع شد که رویانیان سعی داشت ابراهیم زاده را انتخاب کند، علی پروین برای انتخاب درخشان تلاش می کرد و مایلی کهن نیز گزینه وزارت ورزش بود.

محمد رویانیان زمانی که فهمید وزارت وقت ورزش با اعمال نفوذ قصد دارد مایلی کهن را سرمربی کند و کمیته فنی نیز با ابراهیم زاده به عنوان یک غیر پرسپولیسی مخالف است، در اقدامی خودسرانه و بدون هماهنگی با کمیته فنی و هیات مدیره به سراغ دو گزینه دیگر رفت و با حسین فرکی و علی دایی وارد مذاکره شد.

یکی از نزدیکان رویانیان در این خصوص گفت: مدیرعامل وقت پرسپولیس علاقه ای نداشت تا حرف وزارت به کرسی بنشیند و مایلی کهن سرمربی شود و از طرفی معتقد بود درخشان نیز در صورت انتخاب باعث به قدرت رسیدن پروین خواهد شد و از آنجا که گزینه اش - ابراهیم زاده - به خاطر پرسپولیسی نبودن مورد انتقاد قرار گرفت تصمیم گرفت شخص دیگری سرمربی شود. با فرکی مذاکره کرد اما بار دیگر غیرپرسپولیسی بودن وی دردسرساز شد و پس از آن جلسه ای با ملی پوشان و بزرگان پرسپولیس برگزار کرد.

این مقام آگاه افزود: ملی پوشان پرسپولیس نظر مثبتی روی مایلی کهن نداشتند و برخی از آنها تاکید کردند در صورت انتخاب مایلی کهن قراردادشان را تمدید نخواهند کرد. برخی از آنها نیز که رابطه خوبی با علی دایی داشتند وی را به رویانیان پیشنهاد کردند که ابتدا به خاطر مشکلات قبلی اش با دایی آن را نپذیرفت اما در آخرین لحظات تصمیم خود را گرفت و دشمن سابقش را به عنوان سرمربی انتخاب کرد و از همان زمان به خاطر قرار گرفتن مقابل وزارت ورزش تلاش ها برای برکناری اش آغاز شد.(نامه نیوز)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
غافل از جوانگرایی

غافل از جوانگرایی

لیگ جهانی والیبال سال 1990 راه‌اندازی شد و در نوع خودش در ورزش جهان بی‌نظیر بود چون هیچ ورزشی در سطح دنیا لیگ نداشته مگر لیگ باشگاهی  اما این لیگ در رده ملی بود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر