jamejamnashriyat
کد خبر: ۶۶۱۹۳۲   ۲۳ فروردين ۱۳۹۳  |  ۱۵:۲۳

یکی از سریال‌های پرمخاطب امسال سریال «پایتخت 3» بود که خیلی‌ها را پای تلویزیون نشاند و شب‌های نوروز را برایشان دلپذیرتر کرد. سریال پایتخت3 به کارگردانی سیروس مقدم که دو قسمت قبلی آن هم با اقبال عمومی مواجه شده بود، با شخصیت‌های جذاب خود مثل نقی معمولی با بازی خوب محسن تنابنده و قصه‌های روزمره و نه چندان پیچیده خود توانست دل خیلی‌ها را به دست آورد.

یکی از ویژگی‌های پایتخت 3 استفاده از بازیگر چینی به عنوان همسر ارسطو عامل با بازی احمد مهرانفر بود که به یکی از نکات جذاب و خلاق سریال تبدیل شد. چو چانگ (منگ هان ژانگ) که مدتی است در ایران ساکن است، دوره زبان فارسی را در موسسه دهخدا به پایان رسانده است. او یک کتاب هم با عنوان مقایسه ضرب المثل‌ها و اصطلاحات فارسی و چینی نوشته که سال ۱۳۹۱ به چاپ رسیده است. حسن وارسته، نویسنده پایتخت3 درباره دلیل انتخاب بازیگر چینی در این سریال گفته: ارسطو پس از شکست در ازدواج، در ترکیه در راه در کافه‌ای می‌ایستد و با خدمتکار کافه آشنا می‌شود و از آنجا که کار در ترکیه منتفی شد و برای طنز ماجرا و این‌که کسی در ایران به ارسطو دختر نمی‌دهد، تصمیم گرفتیم همسر چینی برای او انتخاب کنیم.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
دستمان پر است

دستمان پر است

با توجه به بازدیدی که چند روز گذشته از سوی کمیسیون امنیت ملی و انرژی مجلس از مراکز هسته‌ای کشورمان صورت گرفت باید به این نکته مهم اشاره کنم که اگر اسرائیل یا آمریکا دست به ترور و به شهادت رساندن دانشمندان هسته‌ ای کشورمان می‌زنند، به این معنی است که به دانش هسته‌ای آن هم به شکل تمام و کمال آن دست یافته‌ایم و همین موضوع یعنی منابع انسانی و دانشمندان هسته‌ای کشورمان برگ برنده جمهوری اسلامی هستند.

چه پیامی را به غرب می‌فرستیم؟

چه پیامی را به غرب می‌فرستیم؟

پس از وقوع حادثه روز یکشنبه ۲۲فروردین در تاسیسات‌ هسته‌ ای نطنز و در شرایطی که افکار عمومی در انتظار اتخاذ موضعگیری محکم و قاطع مسؤولان بود، مشاور رئیس‌جمهور در اظهارنظری در فضای مجازی نوشت: «آیا باید پاسخ قطع برق در نطنز را با قطع مذاکرات در وین داد؟»

دگردیسی زاویه‌ دید

دگردیسی زاویه‌ دید

زاویه دید یک مولف نسبت به موضوعی که می‌خواهد درباره آن در اثرش سخن براند، ای بسا مهم‌ترین شاخصه‌ای است که آثار هنرمندان مختلف را از هم متمایز می‌کند.

گفتگو

بیشتر
کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر