jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۶۵۹۵۲۰ ۱۶ فروردين ۱۳۹۳  |  ۲۰:۵۷

رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی وزارت آموزش و پرورش از ایجاد درس جدید «انشا و املا» در پایه چهارم ابتدایی از مهر 93 خبر داد.

محی‌الدین بهرام محمدیان در گفت‌وگو با ایسنا افزود: در پایه چهارم ابتدایی کتاب‌های ریاضیات و مطالعات اجتماعی به صورت کامل جدیدالتالیف است، همچنین کتاب هدیه آسمانی نیز جدیدالتالیف خواهد بود.

وی با بیان این که کتاب فارسی با تغییرات کلی، بهسازی و همسو با کتاب فارسی پایه سوم تدوین و تجدید چاپ می‌شود، ادامه داد: برخی از تغییرات کتاب‌های درسی در پایه چهارم ابتدایی فقط تغییر کتاب نیست بلکه تغییر رویکردهاست به این معنا که کتاب تغییر نمی‌کند، اما رویکرد آن تغییر می‌کند و توجه به تربیت و فرهنگ، اقتصاد مقاومتی و سبک زندگی به صورت تلفیقی در کتاب‌های پایه چهارم از مهر 93 اعمال خواهد شد.

رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی وزارت آموزش و پرورش درباره تغییرات کتاب‌های پایه هشتم نیز گفت: تغییرات این کتاب‌ها به تبع تغییرات سال قبل اتفاق خواهد افتاد به طوری که آموزش زبان انگلیسی، زبان عربی، کار و فناوری، تفکر و سبک زندگی و مطالعات اجتماعی جدیدالتالیف خواهد بود. همچنین کتاب‌های ریاضیات، علوم تجربی، زبان و ادبیات فارسی با تغییرات کلی چاپ خواهد شد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
یک افسوس همیشگی

یک افسوس همیشگی

سینماگرانی که بیانیه محکومیت ترور شهید فخری‌ زاده را امضا کرده‌اند و نیز تمام آنهایی که نتوانستند آن را امضا کنند، بدون تردید باور دارند که ترور در هر شکلی محکوم است، چه رسد به ترور بزرگمردی که خدمات ارزنده‌ای به کشور داشته و فردی موثر بوده است.

فرق چرا با چگونه

فرق چرا با چگونه

در یک عملیات تروریستی، ترور شدیم. این دومین اتفاق مهم تروریستی در بازه‌ یک‌ساله بود که مردم از دوربین رسانه مشاهده‌‌اش کردند، غرورشان جریحه‌دار شد و ناراحت شدند.

پایان تعهدات یکطرفه

پایان تعهدات یکطرفه

اقدام اخیر مجلس شورای اسلامی در تصویب دو فوریت طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها، گامی مثبت و مهم در جهت برداشتن محدودیت‌های فعالیت‌های هسته‌ای است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر