jamejamnashriyat
کد خبر: ۶۵۵۹۴۱   ۲۴ اسفند ۱۳۹۲  |  ۱۸:۳۰

بوکس ایران در شرایطی در سال 92 دو رویداد آسیایی رده‌های سنی بزرگسالان و جوانان را در‌پیش داشت که با وجود تدارکات لازم و برگزاری رقابت‌های انتخابی برای تیم جوانان، در نهایت این تیم به رقابت‌های قهرمانی آسیا اعزام نشد: چرا که تایلند میزبان رقابت‌ها اوایل بهمن بشدت ناآرام بود و به همین دلیل تیم ایران از شرکت در پیکارها صرف‌نظر کرد.

این در حالی بود که در رقابت‌های قهرمانی بزرگسالان‌ آسیا که در اردن برگزار شد با وجود همه انتظاری که کارشناسان ورزش‌های رزمی داشتند هیچ‌کدام از بوکسورهای ایران از جمله احسان روزبهانی رنگ و بوی فینال این رقابت‌ها را ندیدند و در نهایت کسب 3 مدال برنز حاصل تلاش بوکسورهای کشورمان بود.‌ در این رقابت‌ها در 75 کیلو سجاد محرابی، در 81 کیلو احسان روزبهانی و در 91+ کیلو جاسم دلاوری مدال برنز گرفتند، اما در وزن 52 کیلو ایمان طیبی، در 56 کیلو احسان سپهوندی، در 60 کیلو محمد مومیوند، در 64 کیلو فروتن گل آرا، در 69 کیلو امین قاسمی‌پور و در 91 کیلو علی مظاهری حذف شدند.

اگر از نقطه نظر انفرادی بخواهیم به کارنامه بوکس ایران درسال 92 نگاهی بیندازیم، بی‌تردید ستاره بی مانند بوکس در این سال احسان روزبهانی بود، بوکسوری که طلای جوانان آسیا را در کارنامه دارد و در المپیک نیز تا یک قدمی مدال پیش رفت و گرچه به دلیل آسیب‌دیدگی نتوانست در رقابت‌های قهرمانی آسیا فینالیست شود، اما او به عنوان اولین لژیونر ایران در بوکس نیمه حرفه‌ای جهان روی رینگ رفت. روزبهانی که برای تیم آستانه آرلانز قزاقستان مشت می‌زد به همراه این تیم قهرمان جهان شد و طی هفت مسابقه‌ای که روی رینگ رفت با درخششی خیره کننده صاحب پنج پیروزی و فقط دو شکست شد. از جمله شکست‌های روزبهانی در این رقابت‌ها در دیدار فینال مقابل حریف اوکراینی و دارنده مدال برنز المپیک 2012 لندن رخ داد و روزبهانی مقابل گوژیک، کاری از پیش نبرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تازه اول کار است

تازه اول کار است

دوستی صاحب‌نظر را جایی دعوت کرده بودند برای جلسه بارش افکار طرح و ایده برای سالگرد شهادت عزیز دل‌مان حاج قاسم سلیمانی.

عقب‌ نشینی مقابل قاطعیت

عقب‌ نشینی مقابل قاطعیت

استراتژی مقاومت و ایستادگی در برابر زورگویی‌ های غرب موجب عقب‌نشینی آنها در برابر مقاومت ملت ایران شده است.

ناجیان صلح در سرزمین جنگ

ناجیان صلح در سرزمین جنگ

شنبه گذشته در افغانستان روز ملی سرباز بود. بسیاری از مسؤولان آنجا هم در رثای سربازان حرف‌هایی زدند. در استان‌های مختلف محافل بزرگداشت برایشان برگزار شد.

گفتگو

بیشتر
بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

دکتر سونیا اسکندریون، متخصص جراحی زنان تأکید می‌کند بارداران از پرداختن به فعالیت‌هایی که با خطر افتادن همراه است، پرهیز کنند

بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
حراجی جراحی!

درآمد بالا و ریسک کم عمل جراحی زیبایی سبب شده برخی پزشکان برخلاف تخصص‌شان به این بازار رو بیاورند

حراجی جراحی!

پیشخوان

بیشتر