jamejamsima
سیما عمومی کد خبر: ۶۵۴۳۲۸   ۱۹ اسفند ۱۳۹۲  |  ۱۸:۴۴

نشست «آیین سوارکاری هنرمندان ایران» با حضور مهناز افشار برگزار شد.

نظر مهناز افشار درباره اسب سواری

آیین سوارکاری هنرمندان ایران قرار است روز جمعه، 23 اسفند‌ماه، در مجموعه «دشت بهشت» محمدشهر کرج برگزار شود‌ و به همین مناسبت نشستی با حضور مهناز افشار، دبیر هنری این آیین و برگزار کنندگان آن 18 اسفند، برپا شد. افشار درباره آیین سوارکاری هنرمندان ایران بیان کرد: زمانی که خبر دبیری من در این آیین اعلام شد،‌ مطالبی در رسانه‌ها منتشر شد که مگر سوارکاری دبیر هنری می‌خواهد؟ این اتفاق برای خود من هم سوال بود و دلیل پذیرفتنم این بود که عده‌ای هنرمند می‌خواهند روزی را کنار هم سپری کنند و البته قطعا به اهداف و جنبه‌های هنری این مسئولیت هم اندیشیدم.

/Media/Image/1392/12/19/635300735403050581.jpg

او گفت: معتقدم اسب نجیب‌ترین حیوان است و وقتی ما لحظاتی به سوارکاری سپری کنیم در بخش نجابت روحی و جسمانی‌ ما تربیت دیگری ایجاد می‌شود. با این حال این تجربه اول من است و تخصص زیادی ندارم اما خوشحالم در کاری حضور دارم که نیت برگزاری آن خیر است. این بازیگر سینما درباره نقش خود به عنوان دبیر هنری این آیین و نیز حضور هنرمندان اظهار کرد: زمانی که در فیلم «دعوت» ابراهیم حاتمی‌کیا حضور داشتم، مجبور شدم دو هفته آموزش سوارکاری ببینم و دوستان برگزار کننده این آیین هم از این پیشینه من اطلاع داشتند. با این حال معتقدم به جز شغل و دانش خود به عنوان یک هنرمند وظیفه‌ای دارم که باید از عنوان هنری خود برای اطلاع رسانی استفاده کنم. افشار با تاکید بر اینکه در بخشی از کار هنرمندان در اطلاع رسانی و تبلیغ، واژه «ویترین» استفاده می‌شود‌، گفت: مخالف این هستم که از هنرمندان به عنوان ابزار استفاده شود و هیچ وقت جایی نبودم که بخواهم ویترین باشم چون قلبم و وجدانم برایم مهم است.

وی افزود: گاهی که در مراسم‌های خیریه حضور دارم عده‌ای می‌گویند که این گونه کارها نباید خیلی اطلاع رسانی شود اما در این بخش تصور می‌کنم، باید از چهره هنرمند استفاده شود تا اطلاع رسانی خوبی برای تشویق مردم به چنین کارهایی انجام شود. او درباره حضور هنرمندان هم گفت: فضای زیبایی در مجموعه «دشت بهشت» آماده شده است و حتی خانم‌ها هم می‌توانند حضور داشته باشند، اما تعدادی از ورزشکاران هم قرار است در این آیین شرکت کنند و با توجه به اینکه تعاونی هنرمندان معاصر پارس از بانیان این آیین است هنرمندان با سنین مختلف در کنار هم قرار خواهند گرفت.

در بخش دیگری از این نشست مهدی نادعلی زاده مدیر تعاونی هنرمندان پارس هم که بانی برگزار کننده آیین سوارکاری هنرمندان ایران است،‌ درباره ایده چنین کاری گفت: از چند سال قبل سازمان‌های اقتصادی فعالیت و حمایت خود را در حوزه سینما شروع کردند و بعد به حوزه تجسمی هم راه پیدا کردند. ما از امروز می‌خواهیم وارد حوزه جدیدی شویم و این فلسفه اصلی برگزاری چنین آیینی بود. او با اشاره به اینکه در آستانه سال جدید هستیم و سال آینده هم سال«اسب» است،‌ گفت: در روز برگزاری آیین کمپین حامیان هنرمندان از چوگان ایرانی رونمایی می‌شود و امیدوارم از همان روز موج حمایتی برای این ورزش ایرانی و توجه همگان به آن ایجاد شود.

در این نشست همچنین اعلام شد‌: در اولین گردهمایی ورزش - هنر که در حوزه اسب برگزار می‌شود‌، مسیرهایی طراحی شده که هنرمندان و ورزشکاران در آن حرکت می‌کنند و امتیازاتی برای آن‌ها در نظر گرفته می‌شود. همچنین قرار است روز چهارشنبه برای آشنایی بیشتر هنرمندان یک برنامه تمرینی در مجموعه دشت بهشت تدارک دیده شود. در این نشست ضرابی، مدیر «بیمه کارآفرین» هم حضور داشت که این بیمه به عنوان حامی آیین سوارکاری هنرمندان ایران فعالیت می‌کند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
قرارگاه آگاهی و امید

قرارگاه آگاهی و امید

موضوع ترویج، تبلیغ و پراكندن امید، موضوعی است كه رهبر معظم انقلاب در برهه‌های مختلف زمانی به آن تاكید كردند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها