jamejamonline
سیاسی احزاب و تشکل ها کد خبر: ۶۵۰۸۹۲   ۱۰ اسفند ۱۳۹۲  |  ۱۱:۰۹

رئیس جبهه پیروان خط امام و رهبری از عدم آمادگی ناطق نوری برای لیدری اصولگرایان خبر داد و گفت:هر زمان که وی آمادگی حضور و همکاری داشته باشد، در خدمتشان هستیم.

ناطق نوری آماده لیدری جریان اصولگرا نیست

"محمدرضا باهنر"با اشاره به لیدری "حجت‌الاسلام ناطق‌نوری" بر جریان اصولگرایی اظهار داشت: بحث حضور وی مدت‌ها پیش مطرح بود؛ ما با وی مذاکره کرده بودیم، اما اکنون احساس کرده‌ایم که ناطق نوری فعلا آمادگی حضور در این صحنه‌ها را ندارد.

رئیس جبهه پیروان خط امام و رهبری با اشاره به تلاش جریان رقیب(اصلاح‌طلبان) جهت محور قرار دادن ناطق‌نوری برای ریاست مجلس دهم تاکید کرد: این گونه خبرها ‌جوسازی رسانه‌ای بوده و شایعه‌ای بیش نیست، جواب صحیح آن را باید از خودش هم پرسید.

باهنر همچنین درباره همکاری آینده خود با ناطق‌نوری افزود: هر زمان که وی آمادگی حضور و همکاری داشته باشد، در خدمتشان هستیم.

گفتنی است، تشکیل حزب "فراگیر" از سوی فعالان سیاسی اصلاح‌طلب، اصولگرا و اعتدالگرا و پیشنهاد محوریت و لیدری ناطق نوری که خود در انتخابات ریاست جمهوری کاندیدا نشد و در مقابل، حمایت گسترده ای از روحانی کرد سبب شده تا نام وی این روزها بیشتر به گوش برسد. همچنین همراهی اخیر ناطق نوری با محمد خاتمی رقیب دیرینه اش و حضور وی در پشت پرده دولت روحانی این سوال را به ذهن می رساند که آیا ناطق نوری در اندیشه دوره ای جدید از فعالیت های سیاسی است؟

در همین رابطه چندی پیش "محمدرضا باهنر" چهره شاخص اصولگرایان بار دیگر سخن از تشکیل حزب فراگیر اصولگرایان زد و بار دیگر بر لیدری ناطق نوری در این حزب تاکید کرد.وی گرچه به رایزنی‌های اصولگرایان برای لیدری "ناطق‌نوری" در رأس این جریان سیاسی در صورت تشکیل حزب فراگیر سخن گفت اما این را نیز عنوان کرد که رایزنی‌های انجام شده فقط با ناطق‌نوری انجام نمی‌شود.

پس از آن"احمد نیک‌فر" عضو شورای مرکزی جامعه اسلامی مهندسین نیز از رایزنی خود با ناطق نوری خبر داد و گفت: «بنده با وی در این باره صحبت کردم و وی نیز موافقت خود را با تشکیل حزب فراگیر اعلام کرد اما هیچ مطلب مبنی بر پذیرش محوریت از سوی وی مطرح نشده است. ناطق نوری تشکیل حزب فراگیر را راهکاری صحیح می‌داند.»

این در حالی است که تمایل شیخ برای بازگشت به عرصه سیاست سبب تکاپوی جریانات سیاسی برای کشاندن وی به سوی خود شده است. در همین راستا اصلاح طلبان نیز به موازات اصولگرایان تلاش‌های هماهنگی را برای کشاندن ناطق نوری به سمت خود آغاز کرده‌اند. آنگونه که آنها از مدت ها پیش شیخ را نه دیگر در جرگه اصولگرایان بلکه مردی از جریان و تبار اعتدال می دانند.

برخی از اصلاح‌طلبان هم تلاش برای متقاعد کردن ناطق نوری برای حضور در انتخابات مجلس دهم را رد نکرده‌اند اما می‌گویند که وی هنوز تصمیم قطعی در این باره اتخاذ نکرده است، اکنون به نظر می‌رسد اصلاح‌طلبان که می‌دانند نشستن بر کرسی ریاست مجلس برای آنان سخت خواهد بود، درصددند مولفه‌ای معتدل‌تر در این جایگاه قرار بگیرد؛ حال با اینکه در جناح اصلاح طلب از عارف نیز به عنوان سرلیست این جناح نام برده می‌شود ولی باید دید اصلاح‌طلبان در نهایت بر روی نام "عارف" اجماع خواهند کرد یا "ناطق نوری"؟ باید دید ناطق نوری محوریت جریان‌های حال حاضر کشور را برعهده خواهد گرفت یا در اندیشه جریانی سوم بدور از اصولگرا یا اصلاح طلب بودن است و یا این بار هم در اندیشه یاری اصولگرایان است؟ (باشگاه خبرنگاران)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
دانشجو همیشه عدالتخواه بوده است

دانشجو همیشه عدالتخواه بوده است

افتخارم این است که همیشه دانشجو بوده و هستم و خواهم بود. تا بوده دانشجو همیشه و در همه جهان فرهیخته، وطن‌دوست و عدالت‌طلب بوده است.

ابتکار عمل ایران و بن بست طرف‌ های غربی

ابتکار عمل ایران و بن بست طرف‌ های غربی

با روی کار آمدن کابینه سیزدهم، نگاه این دولت نسبت به انجام مذاکرات متفاوت از گذشته بود. اگرچه پیگیری توافق هسته‌ ای، تصمیمی کلان بوده و هست اما چگونگی راهبرد مذاکرات به دولت‌ها بستگی دارد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها