jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۶۴۹۱۵۷   ۰۴ اسفند ۱۳۹۲  |  ۲۰:۰۴

دبیر ستاد توسعه اقتصادی ایران و عراق از حضور شرکت های ایرانی در ساخت واحدهای مسکونی این کشور خبر داد و گفت: ساخت 2 میلیون واحد مسکونی در دستور کار دولت عراق قرار دارد که از این میزان احداث 200 هزار واحد به شرکت های ایرانی واگذار شده است.

ایران 200 هزار واحد مسکونی در عراق می‌سازد

به گزارش ایرنا، رستم قاسمی روز یکشنبه در همایش ملی چشم انداز بازار کاشی و سرامیک عراق افزود: بودجه عراق هم اکنون در مسیر بازسازی این کشور قرار دارد که باید از این فرصت شرکت های ایرانی استفاده بهینه را ببرند.

وی با بیان اینکه، بازسازی جدی کشور عراق هنوز شروع نشده است، اظهار داشت: بازار عراق یک بازار طولانی مدت و مستمر است که باید شرکت های ایرانی با شاخصه های کیفیت، سرعت و قیمت مناسب در آن حضور یابند تا این بازار را از آن خود کنند.

قاسمی با بیان اینکه، عراق کشوری است که به سبب مسایل گذشته اکنون به یک مخروبه تبدیل شده است، گفت: ساختار کنونی عراق نیازمند جدی به بازسازی دارد و این موضوع زمینه بسیار خوبی برای حضور شرکت های ایرانی در حوزه های مختلف است.

وی افزود: بخش خصوصی باید ضمن حضور جدی در بازار عراق، نه تنها موقعیت خود را در این کشور تثبیت کند، بلکه باید در جهت توسعه آن نیز بکوشد.

دبیر ستاد توسعه اقتصادی ایران و عراق با اشاره به برخی از لایه های پایینی در حکومت عراق که مانع حضور ایرانی ها در این کشور هستند، گفت: باید این موانع را با تدبیر هر چه سریعتر رفع کنیم، ضمن اینکه هم اکنون ایرانی ها در بازار عراق حضور خوبی ندارند و باید تحول جدی در این بخش صورت گیرد.

مشاور معاون اول رییس جمهوری با بیان اینکه، برخی از تجار و فعالان اقتصادی ایران به بازار عراق به عنوان یکبار مصرف نگاه می کنند، تصریح کرد: این نگاه مانعی برای حضور در بازار عراق شده که تغییر این رویکرد ضروری و الزامی است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

موضوع هزینه سند نقل‌ و انتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی یکی از گلایه‌های مهم مردم در سال‌های گذشته بوده است؛ این موضوع در حالی است که با میانداری مقامات پلیس راهور، افکار عمومی شناسنامه خودرو (برگ‌ سبز) صادره از سوی نیروی انتظامی را به عنوان سند خودرو کافی می‌دانند و از این نظر معتقدند هزینه دریافتی در دفاتر اسناد رسمی بابت ثبت رسمی نقل‌وانتقال خودرو، گران و بار مضاعفی بر دوش مردم به حساب می‌آید.

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چندی پیـش محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس در جریان حضور وزیرخارجه در صحن مجلس و پس از قانع نشدن نمایندگان از پاسخ‌های وزیرخارجه، در جملاتی به بیان ضرورت احیای دپیلماسی اقتصادی در این وزارتخانه کلیدی پرداخت و عنوان کرد: باید نام وزارت خارجه را تغییر دهیم و اگر نیاز است این کار را هم دنبال کنیم و نام آن را به وزارت خارجه و تجارت امور بین‌الملل تبدیل کنیم.

مسائل اقتصادی و منطقه‌ای در اولویت روابط تهران - مسکو

مسائل اقتصادی و منطقه‌ای در اولویت روابط تهران - مسکو

سفر رئیس‌مجلس ایران به روسیه ابعاد مختلفی دارد؛ یک بعدش به روابط دوجانبه ایران و روسیه مرتبط است به این معنا که دو کشور تمایل دارند روابط خود را در عرصه‌های مختلف به‌ویژه در حوزه‌های اقتصادی و همکاری‌های منطقه‌ای توسعه بخشند.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر