همراه با شایعه فرار رئیس جمهور

رئیس پارلمان اوکراین استعفا کرد

در پی بحران سیاسی در اوکراین و ادامه اعتراضات و کشته شدن ده ها نفر در ناآرامی های اخیر، رئیس پارلمان اوکراین از سمت خود استعفا کرد.برخی اخبار منتشر شده نیز خبر از فرار رئیس جمهور این کشور می‌دهد.
کد خبر: ۶۴۸۵۸۱
رئیس پارلمان اوکراین استعفا کرد

به گزارش واحد مرکزی خبر ، شبکه پرس تی وی با اعلام این خبر جزئیات بیشتری ندارد.

همچنین خبرگزاری رویترز به نقل از تظاهرکنندگان اوکراینی اعلام کرد ، کنترل ساختمان ریاست جمهوری این کشور را در مرکز کیف در دست گرفته‌اند.

خبرگزاری آسوشیتدپرس نیز گزارش داد ، در پی امضای توافقنامه صلح با هدف پایان دادن به بحران سیاسی سه ماهه در اوکراین، یکی از رهبران تظاهرکنندگان روز شنبه اعلام کرد: مخالفان کنترل کامل پایتخت را به دست گرفته‌اند.

آندری پاروبی یکی از رهبران مخالف در اردوگاه تظاهرکنندگان در میدان استقلال در کیف روز شنبه اعلام کرد تظاهرکنندگان اکنون کنترل پایتخت را به طور کامل به دست گرفته‌اند.

رسانه‌های محلی اوکراین اعلام کردند ویکتور یانوکویچ رئیس جمهور این کشور پس از دست کشیدن از بخش اعظم قدرت خود و توافق با برگزاری انتخابات پیش از موعد، شهر کیف را ترک کرده است.

این تغییرات درپی امضای توافقنامه‌ای با میانجی‌گری غرب در روز جمعه صورت گرفت. هدف از این توافقنامه پایان دادن به خشونت‌هایی بود که چندین قربانی گرفت و صدها زخمی برجا گذاشت.

سخنگوی مخالفان اوکراینی اعلام کرد: مخالفان روز شنبه در پی جلب حمایت پارلمان از قطعنامه ای هستند که خواستار استعفای ویکتور یانوکوویچ رئیس جمهور اوکراین می شود.

اوکزانا ژینوویه وا سخنگوی حزب اودار متعلق به ویتالی کیچکو گفت: ما قطعنامه ای را به پارلمان ارائه خواهیم کرد که خواستار استعفای یانوکوویچ می شود.

او همچنین گفت: این قطعنامه به پارلمان اجازه می دهد تاریخی به منظور برگزاری انتخابات زودهنگام تعیین کند.

کلیچکو در میدان استقلاب کیف در میان جمعیت اعلام کرد: در پی جلب حمایت قانون گذاران اوکراینی برای « برکناری یانوکوویچ » خواهد بود.

بسیاری از تظاهرکنندگان همچنان برکناری فوری یانوکویچ از ریاست جمهوری را خواستار هستند.

گزارش های منتشر شده حاکی است یانوکوویچ از کیف خارج شده و به شهر خارکوف در شمال شرقی اوکراین سفر کرده است.

محافظان از محل اقامت یانوکوویچ خارج شده اند

خبرگزاری رویترز در خبری فوری به نقل از خبرگزاری اینترفاکس گزارش داد:محافظان از محل اقامت ویکتور یانوکوویچ رئیس جمهور اوکراین خارج شده اند و خبرنگاران آزادانه در حال وارد شدن به این مکان هستند.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
فرزند زمانه خود باش

گفت‌وگوی «جام‌جم» با میثم عبدی، کارگردان نمایش رومئو و ژولیت و چند کاراکتر دیگر

فرزند زمانه خود باش

نیازمندی ها