jamejamonline
ورزشی بانوان کد خبر: ۶۴۷۳۳۵   ۲۹ بهمن ۱۳۹۲  |  ۱۰:۲۵

حضور خانم ها اثرات مثبت دارد

چرا باید خانم ها به ورزشگاهها بروند؟

ورود خانم ها به ورزشگاهها گاهی اوقات مجاز و بعضی وقت ها غیر مجاز اعلام شده است.

چرا باید خانم ها به ورزشگاهها بروند؟

به گزارش جام جم ورزشی ، ورود خانم ها به ورزشگاهها . این همان نکته ای است که خانم ها روی آن تاکید دارند اما تاکنون از سوی مقامات ذیربط چراغ سبزی برابر خواسته آنها روشن نشده است.حراست وزارت ورزش و جوانان و بویژه حفاظت فیزیکی چند بار از ورود خانم های بد حجاب به تالارهای ورزشی هشدار داد.حتی در برخی از فدراسیون های ورزشی فیلمی از حضور خانم ها در تالارهای برگزاری مسابقه ها تهیه شد که نشان دهنده اوضاع نامناسب در محوطه های پیرامونی تالارها بوده است روی این اصل ورود خانم ها به تالارهای ورزشی ممنوع شد.البته ممنوعیت این حضور همه شهرها را در بر نمی گیرد بلکه در برخی از شهرها تماشاگران خانم برای تماشای بازی ها مجوز حضور در سالن های ورزشی دارند. بنابراین حضور خانم ها در ورزشگاهها درسالهای اخیر مجاز و برخی اوقات غیرمجاز اعلام شده است. در رشته‌هایی مثل والیبال، بسکتبال و فوتسال این اجازه به خانم ها داده می شد تا در قسمت مشخصی از ورزشگاه به تماشای بازی‌ها بنشینند. اما در ماههای اخیر حضور آنها در ورزشگاهها غیر قانونی خوانده شده است. از همین رو روسای فدراسیون‌های تعدادی از رشته‌های سالنی دست به کار شدند تا مجوز حضور خانم‌ها در ورزشگاها را از نهادهای مربوطه بگیرند. این در حالی است که تاکنون از سوی بیشتر کارشناسان حسن حضور زنان در ورزشگاه‌ها از جمله استادیوم‌های فوتبال بیش از عیب‌های آن اعلام شده است و به عقیده آنها می‌توان با اندیشیدن تمهیداتی در زمینه ورود و خروج و محل استقرارآنان، امکان حضور زنان را در تالارها و حتی استادیوم‌های فوتبال فراهم کرد. مشاور امور ورزش دختران و زنان معاونت امور زنان و خانواده نهاد ریاست جمهوری یکی از همین افراد است که اثرات مثبت حضور خانم ها در میادین ورزشی را تایید می کند. بنا به گفته طاهره طاهریان ورود زنان در ورزشگاه‌ها شرایط بهتری را برای حضور مردان نیز ایجاد می‌کند، ما نسبت به کشورهای دیگر تماشاچیان خوبی داریم و با چنین فضایی برای حضور زنان در ورزشگاه‌ها مشکلی به وجود نخواهد آمد؛ البته باید ابتدا این کار را در رشته‌هایی که محدودیتی برای حضور خانم ها ندارند، آغاز کنیم. به نظر می رسد روی صحبت طاهریان بیشتر با ورزش های شنای مردان یا کشتی است اما در بسکتبال و والیبال طریقه پوشش مردان محدودیتی برای حضور زنان ایجاد نمی کند . دختران و زنان ایرانی به ویژه در کنار خانواده خود بسیار علاقه‌مند به حضور در ورزشگاه‌ها هستند. بنابراین به کمک دستگاه‌های متولی، می‌توان تدابیری را اندیشید که آنان نیز بتوانند با حضور در ورزشگاه‌ها مسابقه ها را تماشا کنند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
این بازیکنان نمی دانند پیراهن چه تیمی را پوشیده اند!

این بازیکنان نمی دانند پیراهن چه تیمی را پوشیده اند!

من اگر بخواهم بی تعارف حرف بزنم باید بگویم بازیکنان جدید پرسپولیس هنوز نمی‌دانند پیراهن چه تیم بزرگی را پوشیده اند. بازیکن تازه وارد پرسپولیس باید بداند این تیم یک تیم معمولی نیست. شما نمی‌توانید و حق ندارید در پرسپولیس معمولی باشید!

پاندمی نارسیسم در پرسپولیس

پاندمی نارسیسم در پرسپولیس

پرسپولیس بیمار است. تشخیص این بیماری نیاز به آزمایش و معاینه ندارد، از همین دور و از قاب تلویزیون هم نشانه‌هایش قابل تشخیص است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها