اسطوره همه را سورپرایز کرد

مارادونا در جمع سرخپوشان/تصاویر

مشاور امور ورزش دختران معاونت امور زنان:

17 حسن حضور زنان در استادیوم‌ها

حضور زنان در ورزشگاه‌ها بر اساس رشته‌های مختلف باید دسته‌بندی‌هایی انجام داد و از برخوردهای سلیقه‌ای در این حوزه اجتناب کرد.
کد خبر: ۶۴۶۹۵۶
17 حسن حضور زنان در استادیوم‌ها

مشاور امور ورزش دختران و زنان معاونت امور زنان و خانواده نهاد ریاست جمهوری گفت: حسن حضور زنان در ورزشگاه‌ها از جمله استادیوم‌های فوتبال بیش از عیب‌های آن است و می‌توان با اندیشیدن تمهیداتی در زمینه ورود و خروج و محل استقرارآنان، امکان حضور زنان را در استادیوم‌های فوتبال فراهم کرد.

طاهره طاهریان افزود: در زمینه حضور زنان در ورزشگاه‌ها، کار پژوهشی انجام داده‌ام و درخواست‌های زیادی از سوی زنان برای تماشای مسابقات فوتبال به دست ما می‌رسید. بر اساس نتایج به دست آمده، حضور زنان در استادیوم‌ها از جمله استادیوم‌های فوتبال 17 حسن و شش یا هفت عیب دارد. بنابراین باید تدابیر لازم را برای ورود زنان به این مکان‌ها اندیشید.

مشاور امور ورزش دختران و زنان معاونت امور زنان و خانواده نهاد ریاست جمهوری در ادامه گفت: به عنوان کارشناسی که 25 سال سابقه مدیریت در حوزه ورزش را دارد و معاون ورزش بانوان سازمان تربیت‌بدنی نیز بوده‌ است، معتقدم که در زمینه حضور زنان در ورزشگاه‌ها بر اساس رشته‌های مختلف باید دسته‌بندی‌هایی انجام و از برخوردهای سلیقه‌ای در این حوزه اجتناب شود.

وی افزود: برای برخی رشته‌های ورزشی مانند والیبال، بسکتبال و رشته‌های رزمی امکان حضور بانوان در ورزشگاه‌ها وجود دارد؛ البته باید این کار در کل کشور انجام شود.

طاهریان با بیان اینکه در برخی از رشته‌ها برای حضور زنان در ورزشگاه‌ها محدودیت وجود دارد و در بعضی دیگر حضور آنها مانعی ندارد، گفت: لازم است حضور زنان را در رشته‌های فاقد محدودیت تثبیت کنیم. به عنوان نمونه در حال حاضر آنان می‌توانند در ورزشگاه‌های والیبال و بسکتبال حضور پیدا کنند. بنابراین نباید به گونه‌ای عمل کنیم که یک روز به آنها اجازه ورود داده شود و روز دیگر از این کار ممانعت به عمل آید.

ورود زنان در ورزشگاه‌ها شرایط بهتری را برای حضور مردان ایجاد می‌کند

مشاور امور ورزش دختران و زنان معاونت امور زنان و خانواده نهاد ریاست جمهوری با بیان اینکه ورود زنان در ورزشگاه‌ها شرایط بهتری را برای حضور مردان نیز ایجاد می‌کند، تاکید کرد: ما نسبت به کشورهای دیگر تماشاچیان خوبی داریم و با چنین فضایی برای حضور زنان در ورزشگاه‌ها مشکلی به وجود نخواهد آمد؛ البته باید ابتدا این کار را در رشته‌هایی که محدودیتی برای حضور بانوان ندارند، آغاز کنیم.

وی افزود: حضور زنان در محل برگزاری مسابقات رشته‌هایی مانند شنای مردان با محدودیت‌هایی مواجه است و تاکنون به دست من درخواستی از سوی زنان برای ورود به سالن‌های کشتی نرسیده است.

طاهریان در پایان تاکید کرد: دختران و زنان ایرانی به ویژه در کنار خانواده خود بسیار علاقه‌مند به حضور در ورزشگاه‌ها هستند. بنابراین به کمک دستگاه‌های متولی، می‌توان تدابیری را اندیشید که آنان نیز بتوانند با حضور در ورزشگاه‌ها به تماشای مسابقات بپردازند.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها