این روز‌ها ازدواج برای بسیاری از جوانان به یک دغدغه اساسی تبدیل شده است بخصوص دختر خانم‌ها که قدرت انتخاب کمتری دارند و چاره‌ای ندارند جز اینکه منتظر شوند تا مردی آن‌ها را انتخاب کند؛ البته در این مسیر خیلی هم ابتکار عمل از دست خانم‌ها خارج نیست، آن‌ها می‌توانند با پیشه کردن برخی از منش‌ها و دوری کردن از بعضی رفتار‌ها، خواستگارهای بیشتری را به سمت خود جذب کنند.
کد خبر: ۶۴۴۸۳۶

جام جم سرا: اگر سنتان افزایش یافته، فراموش نکنید کم نیستند افرادی که در سنین بالا ازدواج می‌کنند و ازدواج موفقی هم دارند. با این حال، راهکارهایی که بخت و اقبال در ازدواج را افزایش می‌دهد کم نیست:

به دنبال فرد ایده‌آل نباشید

بیشتر افراد وقت زیادی را صرف می‌کنند تا بتوانند «فرد ایده‌آل» خود را پیدا کنند. اگر شما هم جزو این دسته هستید توصیه می‌کنیم از این ور و آن ور چرخیدن باز ایستید و درست با چشمانی باز پیش رویتان را نگاه کنید. مثلا به شخصی که همین حالا ارتباط نزدیکی با شما در زندگی دارد نگاه کنید. حال این فرد چه یک دوست باشد چه یک همکار یا هر کس دیگر، به کارهایی که برای دور کردن او از خودتان انجام می‌دهید دقیق‌تر شوید. انجام چنین کارهایی را متوقف کنید. اجازه دهید در مسیری که هر دو دوست دارید بیفتید و همه چیز را‌‌ همان طور که هست قبول کنید. البته منظور ما این نیست که با هر شخصی که در حال رد شدن از مقابلتان است، طرح ازدواج بریزید! اما یادتان باشد که هر چقدر که شما با دیگران درست برخورد کنید به‌‌ همان اندازه نیز می‌توانید به شانس خود برای پیدا کردن فرد مورد علاقه‌تان نزدیک‌تر شوید.

گرفتار زنجیرهای زندگی نشوید

اگر کسی می‌خواهد به زندگی شما وارد شود به او اجازه انجام این کار را بدهید. حتی می‌توانید به او خوشامد هم بگویید. اصلا مهم نیست که او چه تیپ آدمی است زیرا برداشت اولیه ما از آدم‌ها ممکن است اشتباه باشد. زمان دادن به خودمان و دیگران اغلب شرایطی را فراهم می‌کند که بتوانیم بهترین تصمیم ممکن را بگیریم.

شخصیتی منحصر به فرد داشته‌باشید

بیشتر مردان به دنبال زنی خاص می‌گردند که تا پایان عمر کنارش بماند و با او پیر شود. زنی که اهل شکوه و شکایت نیست یا با نق نق کردن روزش را خراب نمی‌کند. مرد‌ها یک زن منطقی و با حساب و کتاب می‌خواهند که آن‌ها را در سراسر زندگیشان حمایت کند و در موقعیت‌های حساس همیشه بتوانند روی کمکش حساب کنند. از طرف دیگر زن ایده‌آل آن‌ها شباهت زیادی با‌‌ همان کلیشه همسر در خانواده و اجتماع دارد. آن‌ها اغلب زنی را ستایش می‌کنند که مورد ستایش خانواده و اطرافیانشان قرار می‌گیرد و حتی اگر خودشان هم این واقعیت را ندانند در ناخودآگاه‌شان آن را پرورش داده و این مسئله را به تصمیم‌گیری‌هایشان راه می‌دهند.

زیبایی همیشه مهم است

بله؛ درست است که زیبایی و وضعیت ظاهری نخستین موضوعی نیست که اغلب مرد‌ها به آن توجه می‌کنند اما شک نداشته‌باشید که این موضوع در انتخاب همسر آینده آن‌ها بی‌تاثیر هم نیست. بیشتر مرد‌ها دوست دارند از این طریق انتخابشان را به رخ دیگران بکشند و یک افتخار کسب کنند ولی می‌توان گفت ظرافت و زیبایی در رفتار هم می‌تواند تاثیر مثبتی روی انتخاب آن‌ها بگذارد. گرچه معیارهای زیبایی از فردی به فرد دیگر متفاوت است اما همیشه با نگه داشتن حد وسط می‌توان از اینکه یکی از کاندیداهای ازدواج مردان مجرد اطرافتان هستید یا خیر مطمئن شوید.

یک زن امروزی باشید

نمی‌توان در این مورد یک قانون بی‌چون و چرا صادر کرد اما اغلب مردهای امروز، به دنبال همسری می‌گردند که چیزی بیشتر از زنان دیگر دارد. یک مهارت خاص، دانش بالا یا شغلی که به آن افتخار کنند. مردهای امروزی زنانی را دوست دارند که در کنار تعهدات خانوادگی، امور روزمره کار و فعالیت‌های اجتماعیشان را هم جدی بگیرند. این موضوع به آن‌ها ثابت می‌کند آن زن قادر است زندگی خود را پیش ببرد و بیش از زنان اطرافش توانمند است؛ زنی که برای رسیدن به اهدافش تلاش می‌کند و به سادگی عقب نشینی نمی‌کند.

وسواس را کنار بگذارید

محافظه کاری‌ها و وسواس‌های بی‌مورد را کنار بگذارید، اگر خواستگارهایی دارید که حاضر نیستید حرف‌هایشان را بشنوید یا اگر گاهی فامیل و دوستانتان کسی را برای ازدواج به شما معرفی می‌کنند اما شما اهمیتی نمی‌دهید، باید کمی در نگاه‌تان تجدید نظر کنید. شاید یکی از همین موارد بتواند همسر ایده‌آلی برای شما باشد. از آشنایی نترسید و چند هفته‌ای با خواستگار‌هایتان صحبت کنید و بعد تصمیم بگیرید، مشکلات کوچک آدم‌ها را بهانه نه گفتن نکنید. فراموش نکنید که هر کسی با هر شخصیتی هم که باشد، مشکلاتی دارد که می‌توان از آن‌ها ایراد گرفت، مهم این است که به ویژگی‌های برجسته او نظر کنید، شما نمی‌توانید یک شخصیت بی‌عیب و نقص را به‌عنوان همسرتان انتخاب کنید چون اصلا چنین شخصیتی وجود ندارد، اما سعی کنید فردی را انتخاب کنید که بتوانید با مشکلاتش کنار بیایید و مدام به خاطرشان افسرده یا عصبانی نشوید.

به همه بگویید توقعی ندارید

از موانع مهم پیش روی ازدواج توقـعات بالا است و بسیاری از جوانان به دلیل مسائل مالی از تشکیل زندگی مشترک فراری هستند. بنابراین با کم کردن این توقعات و بیان این مسئله در موقعیت‌های مناسب می‌توانید زمینه ازدواج را ایجاد کنید. همچنین یکی از مواردی که می‌تواند مانع ازدواج باشد و آقا را از اقدام به خواستگاری منصرف کند موقعیت اقتصادی خوب خانواده خانم است یعنی آقا این جرات را ندارد که اقدام به ازدواج کند، شما به عنوان یک خانم می‌توانید سطح توقعاتتان را پایین بیاورید و با بیان کردن این مسئله در جمع دوستان و بستگان که انتظارات من برای ازدواج بالا نیست به همه نشان دهید که در ذهن چه دارید تا خواستگار شما شجاعت تقاضا کردن را پیدا کند.

در درجه اول یک زن باشید

برخی از دختران، زن‌بودن خود را فراموش کرده‌اند؛ اینکه تحصیل کنند و سرکار بروند، چیز خوبی است اما متأسفانه برخی از دختران امروز، از آن‌طرف بام افتاده‌اند! بخشی از زن‌بودن زنان، در ارتباط با همسر و زندگی مشترک و نقش مادری شکوفا می‌شود و اینکه مورد حمایت و دوست‌داشته‌شدن همسر قرار بگیرند. دختران در ظاهر، این قضیه را کتمان می‌کنند. آن‌ها با وجود زیبایی، جذابیت و موفقیت‌های فراوان، همه در‌ها برای برقراری ارتباط با خود را بسته‌اند، چرا که تمام زندگیشان را در کار خلاصه می‌کنند؛ آن‌ها می‌خواهند به همه نشان دهند خودشان از پسِ خودشان برمی‌آیند و نیازی به ازدواج نمی‌بینند اما اگر در خلوت خود صادق باشند، این نیاز را درون خود احساس می‌کنند. فراموش نکنید مرد‌ها تمایل دارند با خانمی ازدواج کنند که در درجه اول یک زن است.

هدف را باور کنید

افتخار کنید به سن بلوغ و بزرگسالی رسیده‌اید و همچنین به خوبی می‌دانید نیازمند همسری هستید که ادامه زندگی خود را با او بگذرانید. باورکنید که جذب جنس مخالف شدن و زندگی با او یکی از طبیعی‌ترین کار‌ها در سرتاسر دنیاست. پس اگر برای به‌دست آوردن چیزی، بیش از اندازه تلاش می‌کنید، بهتر است کاملا ریلکس با قضیه برخورد کنید؛ چراکه طبیعت آنچه را که لازم است، انجام می‌دهد و فقط کمی به کمک شما نیاز دارد.

با خود مهربان باشید

دختری ناامید، عصبی و پرخاشگر که طلبکار از دنیا و دیگران است، چگونه انتظار دارد که فرد مناسبی پیدا کند؟! دختری که هنوز با هم‌جنس خود نمی‌تواند درست ارتباط برقرار کند، چگونه انتظار دارد که دیگران به او خواستگار معرفی کنند! دختران باید روی شخصیت خود و به‌خصوص مهربانی با خود، کار کنند. برخی از دختران امروز به‌دلیل داشتن تحصیلات و شغل، بخشی از زنانگی خود ازجمله مهربان‌بودن را کم‌رنگ کرده‌اند، درصورتی‌ که یک مرد، حس محبت و مهربانی و حمایت همسر خود را می‌خواهد اما متأسفانه برخی دختران با تحصیل و شغل خود می‌خواهند که قدرت خود را به رخ فرد مقابل بکشند. معلوم است که در این‌صورت مردان فراری می‌شوند!

همان شخصی شوید که دوست دارید پیدا کنید

در خودتان‌‌ همان صفاتی را که دوست دارید شریکتان داشته باشد، پرورش دهید و برای ارتقای آن‌ها از هیچ تلاشی مضایقه نکنید؛ کلاس، آماده‌سازی، تراپی، رشد معنوی، رژیم، ورزش و.... خود را از مرزهایی که در سرتاسر خود کشیده‌اید،‌‌ رها کنید. اگر برای مدت زمان بسیار زیادی است که آدم‌های متفاوتی را زیر نظر دارید، اما به نتیجه دلخواه دست پیدا نمی‌کنید، به خودتان مدتی فرصت بدهید تا بتوانید راحت‌تر با مسائل برخورد کنید. اگر جزو افرادی هستید که بیشتر وقت خود را در خانه می‌گذرانند، بهتر است کمی به بیرون بروید و به موقعیت‌های جدید بیندیشید.

قیافه‌ها هم عادی می‌شوند

زیاد در قید و بند قیافه افراد نباشید. اگر متوجه این موضوع باشید که قیافه خوب همیشه به معنی شخصیت خوب نیست، آن وقت مردان خوبی را دور و بر خود خواهید دید که لزوما هر کجا که می‌روند سر‌ها به طرف آن‌ها برنمی‌گردد.|زندگی آیده آل|

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۵
شهرزاد
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۱۵ - ۲۲ بهمن ۱۳۹۲
۱
۱
سلام بر دست اندركاران جام جم سرا.واقعا مطلب خوبی بود. من خیلی ازش دزس گرفتم. بخصوص توصیه اولش. ممنونم از شما به خاطر سایت خوبتون
یك دختد مجرد 37 ساله
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۱۷ - ۲۲ بهمن ۱۳۹۲
۰
۲
تا به حال پرسیدید چرا مسولان برای ازدواج دخترها فكری نمی كنند
مریم آوریده
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۲۳ - ۲۲ بهمن ۱۳۹۲
۱
۱
خیلی راهنمایی خوبی بود،درموردمردهاهم راهنمایی بیشتر بدهید!باكمال تشكر
خسته
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۴۲ - ۱۷ خرداد ۱۳۹۴
۰
۱
تو رو خدا یكم هم برای پسرها و خانواده پسرها راهنمایی بنویسید. خسته شدیم از بس گفتید توقعتون رو بیارید پایین. خسته شدیم از رفتارهای نادرست خانواده پسرها و خود پسرها. بگردید ببینید چقدر مطلب نوشته شده از طرف دخترها كه خواستگارم بعد از یك جلسه منصرف شده، پشیمون شده، غیب شده، یا الفاظ دیگه ای كه برای این عمل به كار برده اند.
آزیتا
-
۰۱:۲۷ - ۱۰ آبان ۱۳۹۵
۰
۱
چرا متوجه نیستید كه وقتی به دخترا میگید بی توقع باشن و دخترام به آقا پسرا می گن كه توقعی ندارن پسر دو به شك میشه. یكی از خواستگارای من بهم گفت حتما یه عیب و ایرادی داری كه میگی توقعی ندارم! مگه میشه دخترا توقع نداشته باشن؟!!!
در ضمن همینجا به همه دخترا می گم جلسه خواستگاری كه اول مادر یا خواهر پسر می خوان بیان خونتون رو صریحا رد كنید. اینا میان، دست می كشن رو فرش خونه می بینن دستباف نیست، یا وضع خونه لوكس و آنچنانی نیس جوری می رن كه پشت سرشونم نگا نمی كنن و در این شرایط شما می مونین و هزار جور فكر و خیال و ناراحتی. مادرتون می تونن تلفنی بهشون بگن كه یا پسرتون رو هم بیارید یا اصلا تشریف نیارید. والا! چرا اونا منو ببینن و تو خیابون نشون آقا پسره بدن و بگن ببین فرزاد جون این و می گفتما! ولی شما حداقل اصلا قیافه طرف رو هم نبینید. شما كه جلسه اول نمی خواید آویزون پسره بشید یا پسره رو بخورید یا همون روز عقد كنید. خانما، دخترا لطفا جلسه خواستگاری كه پسره توش نیس رو قبول نكنید....انقدر رو دادین به مادرا و خواهرا كه پر رو شدن

نیازمندی ها