jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۶۴۳۱۹۸   ۱۶ بهمن ۱۳۹۲  |  ۱۶:۰۱

رسانه های آلمانی خبر دادند:

جاسوسی آژانس امنیت ملی آمریکا از شرودر

به گزارش رسانه های آلمانی آژانس امنیتی آمریکا پیش از آغاز حمله به عراق در سال 2003 مکالمات «گرهارد شرودر» صدراعظم پیشین آلمان را شنود کرده است.

جاسوسی آژانس امنیت ملی آمریکا از شرودر

تحقیقات شبکه نورد دویچه روندفونک (NDR) و روزنامه «زود دویچه» نشان می دهد گرهارد شرودر صدراعظم آلمان پیشین آلمان نیز هدف اقدامات جاسوسی آژانس امنیت ملی آمریکا (NSA) قرار گرفته است.

بر این اساس این اقدام در پی مخالفت شردور با شرکت آلمان در حمله نظامی به عراق در سال 2003 انجام گرفته به گونه ای که نام شرودر اواخر سال 2002 در فهرست اسامی افراد و سازمان های هدف آژانس امنیت ملی آمریکا قرار داشته است.

این در حالی است که در پی افشای جاسوسی آمریکا از «آنگلا مرکل» انتقادهای زیادی در آلمان متوجه واشنگتن شد. بسیاری از منتقدان بر این باور بودند که جاسوسی آمریکایی ها مختص به مرکل نبوده و اسلاف وی از جمله شرودر را نیز شامل می شده است.

باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا اواسط ژانویه اعلام کرد برنامه شنود تلفنی در شکل کنونی آن از دستور کار دولت وی خارج شده است. قرار است نقشه راه جدید برای ماموریت های دستگاه جاسوسی آمریکا اواخر ماه مارس از سوی کاخ سفید اعلام شود.(مهر)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
روسیاهی به سازمان ملل ماند

روسیاهی به سازمان ملل ماند

طی روزهای اخیر، اخبار امیدوارکننده‌ای از یمن به گوش می‌رسد. رزمندگان مقاومت یمن نه‌تنها در استان استراتژیک و تعیین‌کننده مارب، بلکه در الحدیده و دیگر نقاط این کشور نیز در حال رقم زدن پیروزی تاریخی و بزرگی هستند و فراتر از آن، خرید تسلیحات آمریکایی از سوی ریاض، نه‌تنها موازنه نبرد را به سود ائتلاف متجاوز سعودی تغییر نداده، بلکه بر شدت و ضریب آسیب‌پذیری عربستان در صحنه جنگ نامنظم با یمنی‌ها افزوده است.

تغییر قواعد نبرد

تغییر قواعد نبرد

کاخ‌ سفید و بسیاری از استراتژیست‌های مطرح دو حزب سنتی آمریکا، تمرکز ویژه‌ای روی کلیدواژه جنگ ترکیبی کرده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها