کد خبر: ۶۴۲۸۵۱
مایلی کهن : از گهواره درآمدم لیسانس تربیت بدنی گرفتم

محمد مایلی کهن پاسخ مصاحبه احمد ناطق نوری را داد.

سرمربی سابق تیم ملی فوتبال پس از پاسخ احمد ناطق نوری به انتقادهایش در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: فکر نمی‌کنم حرف بدی راجع به آقای ناطق نوری زده باشم. تنها گفتم فکر می‌کنم ریاست و سلطنت ایشان بر بوکس ایران بیشتر از سلطنت محمدرضا پهلوی بوده است. من در همان مصاحبه‌ای هم که آقای ناطق نوری درباره‌اش حرف زده گفته‌ام که ایشان برای من انسان قابل احترامی است. من بهمن 56 و زمانی که تازه از گهواره رها شده بودم لیسانس تربیت بدنی‌ام را از مدرسه عالی ورزش که از شعبات دانشگاه کلن آلمان بود، گرفتم و اطلاعات من درباره رشته‌های مختلف زیاد است.

مایلی کهن افزود: 15 سال به عنوان قائم مقام دفتر امور مشترک فدراسیون‌ها کار کردم؛ جایی که همه فدراسیون‌ها زیر مجموعه‌اش به حساب می‌آیند و در واقع 15 سال فدراسیون بوکس آقای ناطق نوری زیر نظر دفتر امور مشترک بوده است، بنابراین با بوکس بیگانه نیستم. وقتی در گهواره بودم مسابقه بوکس فریزر و کلی را می‌دیدم. تازه از گهواره بلند شده بودم که مبارزه بوکس بوکسور کشورمان در المپیک مونترال را دیدم که بعد از 20 ثانیه ناک اوت شد یا می‌دانم که پدر بوکس ایران حسن باشی است. این را هم می‌دانم که بوکس در اکثر نقاط ایران طرفدار دارد و اگر همین حالا یک مبارزه بوکس در هر جای ایران بگذارید، اگر ظرفیت سالن 2 هزار نفر باشد 5 هزار نفر درون سالن و 5 هزار نفر بیرون از سالن حاضر می‌شوند. من به خاطر اینکه انزلی‌چی‌ هستم می‌دانم که پدر بوکس انزلی هم مظفر مسافری است که قهرمان بوکس آسیا بود و شاگردانش حسین اقبال، نصرت وکیل منفرد، محمد آذرحزین و جبار فعلی بوده‌اند.

وی ادامه داد: بعدها در المپیک 1972 که ما 5 بوکسور داشتیم، چهار نفر از انزلی شرکت کردند. چه اشکالی دارد که چنین اطلاعاتی داشته باشم؟ این‌ها نشان دهنده علاقه‌ام به ورزش است. من چیز بدی به آقای ناطق نگفتم. تنها گفتم که ایشان 24 سال است در فدراسیون بوکس فعالیت می‌کند و گفتم که چون ایشان نماینده مجلس بودند قرار بود امکاناتی را به این رشته ورزشی اضافه کنند نه اینکه امکانی را از بوکس ببرند. کما اینکه خودشان هم گفته‌اند که از فدراسیون بوکس حقوقی نمی‌گیرند. با این حال من مصاحبه‌های متعدد ایشان را دیده و خوانده‌ام. هر وقت ناطق نوری صحبت می‌کند، از کمبود پول می‌نالد، از این گله دارد که چرا مسابقه‌های بوکس از تلویزیون پخش نمی‌شود، از عدم اعزام ورزشکاران سرباز به خارج از کشور به خاطر مشکلات خروجی می‌نالد. حتی اکثر قهرمانان بوکس ما آنقدر سطح توقع پایینی دارند که می‌گویند برای ما کاری پیدا کنید و کمتر در فدراسیون آقای ناطق نوری این اتفاق افتاده است. پس سوال من این است که حضور 24 ساله آقای ناطق نوری در بوکس چه سودی برای فدراسیونی داشته که می‌تواند حداقل در آسیا و المپیادهای آسیایی کشورمان را صاحب مدال‌های خوش‌رنگ کند. اما درایت ایشان و برخی همکارانشان که از ابتدای حضورشان در فدراسیون در کنار آقای ناطق نوری حاضر بوده‌اند،‌ باعث نتایجی شده که همه از آن اطلاع دارند. آقای ناطق نوری، من ادعایی ندارم. اما چون درباره عملکرد من در تیم ملی صحبت کرده‌اید، باید به شما بگویم که من شاید تنها مربی ایرانی باشم که تاریخ نتوانسته نتایجی که گرفته‌ام را تکرار کند. من با تیم ملی به غیر از موفقیت و کسب مقام، کاپ اخلاق را هم گرفته‌ام. آقای گلی، کسب بهترین بازیکن آسیا و حضور سه بازیکن ایرانی در تیم منتخب آسیا از جمله افتخارات دیگری است که تیم ملی در زمان حضور من کسب کرده است. در مسابقه‌های جام جهانی فوتسال هم من تنها مربی ایرانی و حتی آسیایی هستم که توانستم به مقام چهارم برسم و در کنار آن کاپ اخلاق را هم دریافت کردم. سعید رجبی هم در همان تیم ملی با 17 گل زده آقای گل جهان شد و این بازیکن در کنار سید مهدی ابطحی در همان زمان به تیم منتخب جهان رفت. همه این‌ها برای من کافی است.

مایلی کهن افزود: آقای ناطق نوری گفته که من 15 روز سرمربی تیم ملی بودم و پس از آن کنار رفتم. بله شما راست می‌گویید. این باعث افتخار من است. حضور در تیم ملی یک افتخار بزرگ است اما نخواستم مثل شما 24 سال در جایی حکومت کنم. یک روز با عزت کار کردن بهتر از سال‌ها کاری است که باعث از دست رفتن حقوق افراد می‌شود. آقای ناطق نوری آیا می‌دانید چقدر ورزشکار در زمان مدیریت شما حق و حقوق‌شان از بین رفت. می‌دانید چه جوانان برومندی داشتیم که می‌توانستند در مسابقه‌های آسیایی و حتی جهانی مقام بیاورند اما به خاطر عدم درایت شما و برخی دوستان‌تان حق‌شان از بین رفت. نمی‌دانم کجای حرف من تلخ بود اما شما نمی‌توانید آرشیو را از بین ببرید. فدراسیون شما از جمله فدراسیون‌هایی است که بیشترین استفاده را از مربیان خارجی می‌برند و هر وقت تیم‌تان نتیجه نگرفت، آقایان نهرودی و کریمی را جایگزین کرده‌اید؛ مربیانی که از برترین مربیان و کارشناسان بوکس ایران هستند. معلوم است عیب کجاست و تغییر در راس فدراسیون باید انجام شود. من در همان مصاحبه‌ای که شما به آن استناد کردید گفتم که باید شما را به عنوان رییس افتخاری و مادام‌العمر بوکس انتخاب کنند اما اجازه بدهید جوانان شایسته‌ای که می‌توانند به بالا بردن ابهت کشور کمک کنند بر سر کار بیایند. کجای این حرف من بد است؟

مایلی کهن خطاب به ناطق نوری گفت: کمی به خودتان بیایید. امیدوارم صدها سال زنده باشید و من زودتر بمیرم تا زبان تلخ من برای کسانی که منافعی دارند آزار دهنده نباشد. اما بدانید تا زمانی که زنده‌ام به خاطر علاقه‌ای که به وطن و مملکتم دارم این حرف‌ها را می‌زنم. اما یک سوال دارم. آیا پس از انتخابات مجلس از خودتان پرسیدید که چرا بعد از این همه حضور در مجلس مردم مجددا شما را انتخاب نکردند؟‌ این اتفاق باید شما را کمی هوشیار کند. شما گفته‌اید که پولی از فدراسیون نمی‌گیرید اما به خاطر اینکه روی فدراسیون‌های ورزشی کمتر نظارتی وجود دارد، این را باید خودت بدانی و خدای خودت. این را هم می‌دانم که شما بازنشسته وزارت بهداشت هستید و در جاهای مختلف و به عنوان نمونه وزارت نفت به عنوان مشاور کار می‌کنید. شک ندارم که آن جا هم پولی نمی‌گیرید (با خنده).

وی افزود: شما 24 سال است رییس فدراسیون بوکس هستید و می‌دانم که بیش از 24 دفعه به خانه خدا مشرف شده‌اید البته نه با هزینه شخصی. ای کاش اجازه می‌دادید یک نفر از همشهری‌های شما در شهرستان نور به جای شما به این سفر مشرف می‌شد؛ آنهایی که بعضا آرزو دارند یک بار به مشهد و کربلا بروند اما توانایی مالی ندارند. به هر حال همان طور که گفتم شما برای من انسان قابل احترامی هستید. اما واقعیت این است که ما در بوکس می‌توانیم اگر مدیر قابلی داشته باشیم، بمانند رشته‌های رزمی دیگر نظیر تکواندو، ووشو و کاراته مدال‌های قشنگی کسب کنیم و باعث خوشحالی مردم عزیزمان شویم.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
ایستاده در سیل

روایت دست‌اول امدادگران از عملیات جست‌وجو و نجات در سیل امامزاده داوود و فیروزکوه

ایستاده در سیل

همه زنده زنده سوختند

نصرت‌الدین نصراللهی تنها شاهد حادثه سقوط هواپیمای فرماندهان جنگ، از آن روز می‌گوید

همه زنده زنده سوختند

نیازمندی ها