jamejamonline
ورزشی کد خبر: ۶۴۱۸۶۸   ۱۳ بهمن ۱۳۹۲  |  ۱۴:۳۹

درباره مردی که با فوتبال تاریخ ساز شد

این ستاره صلح را به کشورش آورد

برخی از فوتبالیست ها برای اینکه در فوتبال نامی ماندگار از خود بر جای بگذارند نیازی به این ندارند که فقط خوب فوتبال بازی کنند.

این ستاره  صلح را به کشورش آورد

سایت جام جم ورزشی – ژست گرفتن در مقابل دوربین عکاسان ، مصاحبه های پر از توهین و خودستایی، بازارگرمی ، بهره مندی از شاخک های حساس برای اینکه تشخیص داده شود که کدام تیم پول بیشتری می دهد و .... از ویژگی های مشترک برخی (فقط برخی!) از فوتبالیست های ایرانی است. اما ببینید در آن سوی آب ها یک فوتبالیست چه کرده است. ماجرا البته کمی قدیمی است اما به هر حال به برگی زرین در تاریخ فوتبال دنیا تبدیل شده است. دیدیه دروگبا را که می شناسید؟ همان فوتبالیستی که زمانی کاپیتان و ستاره اول چلسی بود. این مهاجم سیه چرده آفریقایی که اهل کشور ساحل عاج است در اوج ستاره بودن شاهد درگیری های خونین در کشورش به دنبال جنگ های داخلی بود. به مدت پنج سال این کشور فقیر آفریقایی درگیر جنگ بین نیروهای شورشی و سربازان امنینی بود. اما دیدیه دروگبا که قهرمان ملی کشورش بود برای رها کردن کشورش از این شرایط راهکاری اندیشید و بسیار هم بر روی آن اصرار کرد. او پیشنهاد داد بازی تیم ملی کشورش با تیم ملی ماداگاسکار در بوآکه برگزار شود یعنی همان شهری که پایگاه شورشیان و درگیری آنها با نیروهای امنیتی بود. به هر حال این مسابقه با اصرار دروگبا در این شهر برگزار شد. در این بازی بر ای نخستین بار بود که شورشیان و امنیتی ها در صلح کامل در کنار یکدیگر قرار گرفتند. هزاران نفر از مردمی که تا دیروز با یکدیگر می جنگیدند در کنار یکدیگر شاهد پیروزی پنج بر صفر تیم ملی کشورشان مقابل ماداگاسکار بودند. همین بازی باعث شد تا بالاخره در ساحل عاج صلح بر قرار شود. در واقع این دروگبا بود که صلح را به کشورش آورد. او حالا نه قفط یک قهرمان ملی که این اسطوره تبدیل شده است.

http://10.0.9.26/Media/Image/1392/02/01/635021661460061182.jpg

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
فوتبال، بازتابی از زندگی

فوتبال، بازتابی از زندگی

برای ما فوتبالی‌ها که از بچگی تا پیرانه‌سری با فوتبال زندگی کرده‌ایم، طبیعی است که فوتبال آمیخته با زندگی است و در تک‌تک سلول‌های بدن ما تنیده شده است.

بله! ما هم در این ورزشگاه بازی کردیم

بله! ما هم در این ورزشگاه بازی کردیم

 نیم قرن از عمر ورزشگاه آزادی می‌گذرد. اولین خاطره‌های من از این ورزشگاه به سال ۱۳۵۳ برمی‌گردد که برای تماشای بازی ایران و کره‌شمالی در مقدماتی جام‌جهانی ۱۹۷۴

AFC سیاست زده ترین کنفدراسیون دنیا

AFC سیاست زده ترین کنفدراسیون دنیا

 شاید این سوال اهالی فوتبال و به ویژه هواداران پرسپولیس بی جواب بماند که آیا مستحق‌تر از پرسپولیس برای میزبانی گروه E رقایت های لیگ قهرمانان وجود داشت؟

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر