jamejamonline
ورزشی فوتبال کد خبر: ۶۴۱۸۱۶   ۱۳ بهمن ۱۳۹۲  |  ۱۴:۰۵

در تاریخ لیگ برتر که سیزدهمین دوره از آن را سپری می‌کنیم هیچ تیمی به اندازه فولاد در زمان کسب عنوان قهرمانی قدرتمندتر نبوده است.

رکورد فولادی ها شکسته نمی شود

سایت جام جم ورزشی - فولادی‌ها در سال 83 و در جریان لیگ چهارم حرفه‌ای توانستند در 30 بازی 64 امتیاز بگیرند که میانگین 13/2 به ازای هر بازی را نشان می‌دهد. در آن سال ابراهیم میرزاپور، جلال کاملی، میثم سلیمانی، افشین حاجی‌پور، ایمان مبعلی، پژمان منتظری، احمد مومن‌زاده، علی بداویی، سیدمحمد علوی و ... برای فولاد بازی می‌کردند.
اما مرور عملکرد ضعیف‌ترین قهرمان تاریخ لیگ برتر یعنی سایپا که در سال 85 در 30 بازی 56 امتیاز گرفت و میانگین 86/1 را ثبت کرد به این دلیل است که صدرنشینان امروز لیگ برتر صاحب عملکردی ضعیف و نه چندان مقبول هستند. استقلال و فولاد با کسب 47 امتیاز از 25 بازی با میانگین 88/1 بعد از سایپا تا اینجای کار ضعیف‌ترین قهرمان لیگ برتر محسوب می‌شوند. با احتساب این آمارها اگر پرسپولیس و استقلال حتی تا پایان فصل تمام بازی هایشان را ببرند باز هم به رکورد فولاد در سال 83 نمی رسند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
خاطره شیرین گوچی و کره‌جنوبی

خاطره شیرین گوچی و کره‌جنوبی

وقتی حرف بازی ایران و کره‌جنوبی پیش می‌آید، ناخواسته یاد سال 2014 و آن بازی نوستالژیک اولسان می‌افتم که رضا قوچان‌ نژاد دروازه‌ حریف را باز کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها