jamejamonline
ورزشی فوتبال کد خبر: ۶۴۱۸۱۶   ۱۳ بهمن ۱۳۹۲  |  ۱۴:۰۵

در تاریخ لیگ برتر که سیزدهمین دوره از آن را سپری می‌کنیم هیچ تیمی به اندازه فولاد در زمان کسب عنوان قهرمانی قدرتمندتر نبوده است.

رکورد فولادی ها شکسته نمی شود

سایت جام جم ورزشی - فولادی‌ها در سال 83 و در جریان لیگ چهارم حرفه‌ای توانستند در 30 بازی 64 امتیاز بگیرند که میانگین 13/2 به ازای هر بازی را نشان می‌دهد. در آن سال ابراهیم میرزاپور، جلال کاملی، میثم سلیمانی، افشین حاجی‌پور، ایمان مبعلی، پژمان منتظری، احمد مومن‌زاده، علی بداویی، سیدمحمد علوی و ... برای فولاد بازی می‌کردند.
اما مرور عملکرد ضعیف‌ترین قهرمان تاریخ لیگ برتر یعنی سایپا که در سال 85 در 30 بازی 56 امتیاز گرفت و میانگین 86/1 را ثبت کرد به این دلیل است که صدرنشینان امروز لیگ برتر صاحب عملکردی ضعیف و نه چندان مقبول هستند. استقلال و فولاد با کسب 47 امتیاز از 25 بازی با میانگین 88/1 بعد از سایپا تا اینجای کار ضعیف‌ترین قهرمان لیگ برتر محسوب می‌شوند. با احتساب این آمارها اگر پرسپولیس و استقلال حتی تا پایان فصل تمام بازی هایشان را ببرند باز هم به رکورد فولاد در سال 83 نمی رسند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
فوتبال، بازتابی از زندگی

فوتبال، بازتابی از زندگی

برای ما فوتبالی‌ها که از بچگی تا پیرانه‌سری با فوتبال زندگی کرده‌ایم، طبیعی است که فوتبال آمیخته با زندگی است و در تک‌تک سلول‌های بدن ما تنیده شده است.

بله! ما هم در این ورزشگاه بازی کردیم

بله! ما هم در این ورزشگاه بازی کردیم

 نیم قرن از عمر ورزشگاه آزادی می‌گذرد. اولین خاطره‌های من از این ورزشگاه به سال ۱۳۵۳ برمی‌گردد که برای تماشای بازی ایران و کره‌شمالی در مقدماتی جام‌جهانی ۱۹۷۴

AFC سیاست زده ترین کنفدراسیون دنیا

AFC سیاست زده ترین کنفدراسیون دنیا

 شاید این سوال اهالی فوتبال و به ویژه هواداران پرسپولیس بی جواب بماند که آیا مستحق‌تر از پرسپولیس برای میزبانی گروه E رقایت های لیگ قهرمانان وجود داشت؟

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر