jamejamonline
ورزشی فوتبال کد خبر: ۶۳۹۶۵۱   ۰۷ بهمن ۱۳۹۲  |  ۱۰:۰۹

پیام پیشنهاد مربیگری به کروش چیست؟

قلعه نویی ، فرکی و دایی ؛ گزینه های هدایت تیم ملی

۱

وقتی وزیر ورزش و جوانان می گوید بودجه سال 93 این وزارتخانه کمتر از 3 سال گذشته است این تصور به وجود می آید که کار مربیان خارجی شاغل در ایران سخت است.

قلعه نویی ، فرکی و دایی ؛ گزینه های هدایت تیم ملی

به گزارش جام جم ورزشی ، وزیر ورزش و جوانان اخیرا در گفت و گویی اعلام کرده است بودجه این وزارتخانه در سال آینده تعریفی ندارد و حتی کمتر از 3 سال گذشته است.نصرالله سجادی معاون توسعه ورزش قهرمانی نیز چندی پیش اعلام کرده بود برخی فدراسیون های ورزشی برای تمدید قرارداد با مربیان خارجی خود در سال آینده باید فکری اساسی بکنند.برخی فدراسیون هایی که مربیان خارجی دارند عبارتند از فوتبال ، والیبال و بسکتبال که گفته می شود روی سخن وزارت ورزش و جوانان بیشتر با این فدراسیون هاست.فدراسیون والیبال تا پایان سال 2014 با ولاسکو قرارداد دارد و داورزنی رییس این فدراسیون اعلام کرده هر طوری که هست این مربی آرژانتینی را حفظ می کند.مهمد بچیروویچ سرمربی تیم ملی بسکتبال نیز در فصل گذشته همین مشکل را داشت اما با سناریویی که ترتیب داده شده بود به مدت 6 ماه در باشگاه مهرام مشغول به کار شد تا هزینه های این مربی تامین شود.اما کارلوس کروش سرمربی تیم ملی فوتبال نیز بعد از پایان جام جهانی ممکن است ایران را ترک کند.علی کفاشیان بارها اعلام کرده شاید در آینده از مربیان ایرانی روی نیمکت تیم ملی استفاده کند. البته رسم غیرمعمول ورزش ایران این است که همه مدیران در اوضاع بی پولی یاد مربیان وطنی می افتند! کارلوس کروش نیز در این مدت بیکار ننشسته و ظاهرا برای آینده خود فکری کرده است. اخیرا برخی از سایت ها خبر داده اند با کاهش حمایت‌ها از گوردون ایگسوند، سرمربی تیم ملی آفریقای جنوبی، صحبت‌ها در خصوص سرمربی جدید این تیم شدت یافته است. برخی از منابع پیشنهاد داده اند فدراسیون فوتبال آفریقای جنوبی می‌تواند بار دیگر کارلوس کروش را به عنوان جانشین ایگسوند پس از رقابت‌های جام‌جهانی 2014 برزیل انتخاب کند. کروش که هدایت تیم ملی پرتغال را نیز در کارنامه دارد، مسابقات اخیر آفریقای جنوبی در کیپ تاون را تماشا کرده و به نظر می‌رسد برای پذیرفتن این مسئولیت مشتاق باشد.با ادامه این روند بحث حضور مربیان ایرانی روی نیمکت تیم ملی جدی تر می شود.در شرایط کنونی نام هایی مانند امیر قلعه نویی ، حسین فرکی و علی دایی برای احراز این پست شنیده می شود اما کفاشیان هر گونه تصمیم گیری درباره آینده مربیگری تیم ملی به بعد از جام جهانی موکول کرده است.این 3 مربی سابقه مربیگری در تیم ملی را دارند.قلعه نویی و دایی سرمربی بودند و فرکی کمک پورحیدری و ایوانکوویچ. با این حال فدراسیون فوتبال ترجیح داده است در سالی که به قول وزیراوضاع اقتصادی ورزش تعریفی ندارد از مربیان داخلی استفاده کند و ممکن است تا پایان خرداد ماه 1393 نام های جدیدی به این فهرست اضافه شود.       

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
مسلم
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۳۷ - ۱۳۹۲/۱۱/۰۷
فقط دایی نه
۰
۰

یادداشت

بیشتر
این بازیکنان نمی دانند پیراهن چه تیمی را پوشیده اند!

این بازیکنان نمی دانند پیراهن چه تیمی را پوشیده اند!

من اگر بخواهم بی تعارف حرف بزنم باید بگویم بازیکنان جدید پرسپولیس هنوز نمی‌دانند پیراهن چه تیم بزرگی را پوشیده اند. بازیکن تازه وارد پرسپولیس باید بداند این تیم یک تیم معمولی نیست. شما نمی‌توانید و حق ندارید در پرسپولیس معمولی باشید!

پاندمی نارسیسم در پرسپولیس

پاندمی نارسیسم در پرسپولیس

پرسپولیس بیمار است. تشخیص این بیماری نیاز به آزمایش و معاینه ندارد، از همین دور و از قاب تلویزیون هم نشانه‌هایش قابل تشخیص است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها