jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۶۳۹۴۸۲   ۰۶ بهمن ۱۳۹۲  |  ۱۸:۴۹

مشاور امور بین الملل رهبر معظم انقلاب اسلامی در پاسخ به سوالی درباره صحبت های وزیر امور خارجه آمریکا مبنی بر وجود گزینه های نظامی روی میز علیه ایران ، اظهار داشت: این اولین باری نیست که مسئولان آمریکایی چنین شعارهایی را می دهند که این اظهارات بیشتر به یک بلوف شبیه است.

گزینه نظامی آمریکا علیه ایران بلوف است

علی اکبر ولایتی عصر یکشنبه پس از دیدار با 60 نفر از شیوخ، علما، فعالان فرهنگی و زیدی های یمنی و در جمع خبرنگاران این مطلب را در پاسخ به پرسشی مبنی بر این که با توجه به نزدیک شدن به آغاز مذاکرات جامع میان ایران و 1+5 و لزوم انسجام داخلی وحدت بیشتر برای حمایت از تیم مذاکره کننده هسته ای مخالفت ها از سوی برخی محافل افزایش یافته که بیشتر رنگ و بوی سیاسی دارد تا انتقاد فنی و کارشناسی عنوان کرد.

وی با بین اینکه مذاکرات پیچیده و حساسی را در پیش داریم و لازم است از تیم مذاکره کننده حمایت کنیم گفت: باید به دیپلمات های مذاکره کننده هسته ای مجال داده شود که بتوانند سیاست های جمهوری اسلامی ایران را که مبنای آن توسط رهبری مشخص شده ، به پیش ببرند.

ولایتی اظهار داشت: بدون تردید مذاکره کنندگان ما در حوزه هسته ای نشان دادند که به چارچوب تعیین شده در نظام جمهوری اسلامی ایران در رابطه با حفظ حقوق هسته ای پای بند هستند.

رییس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: همه ما باید آرزو و دعا کنیم که این همکاران ما که فعالیت خود را در صحنه های سیاسی نشان داده اند، در مسیر درست و منافع جمهوری اسلامی ایران حرکت کنند؛ همان طور که تا به حال حرکت کرده اند.

ولایتی همچنین در پاسخ به سوالی درباره صحبت های وزیر امور خارجه آمریکا مبنی بر وجود گزینه های نظامی روی میز علیه ایران ، اظهار داشت: این اولین باری نیست که مسئولان آمریکایی چنین شعارهایی را می دهند که این اظهارات بیشتر به یک بلوف شبیه است.

وی افزود: معلوم است که آمریکایی ها چنین توانی ندارند چرا که اگر داشتند ، آن طور در کمال ضعف از عراق و افغانستان اخراج نمی شدند.

مشاور امور بین الملل مقام معظم رهبری ادامه داد: آمریکایی ها آمده بودند که در عراق و افغانستان بمانند و حتی در زمان اشغال عراق یک حاکم آمریکایی برای آن جا مشخص کرده بودند اما مردم شجاع عراق و افغانستان آن ها را اخراج کردند.

ولایتی اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران به عنوان قوی ترین کشور منطقه قطعا اجازه چنین جسارتی به آمریکایی ها نخواهد داد.

وی اضافه کرد: حتی متفکرین غربی نیز این نوع شعارهای بدون پشتوانه و تو خالی را باور نمی کنند.

ولایتی خاطر نشان کرد: این گونه شعارها تاثیری در عزم راسخ جمهوری اسلامی ایران ندارد که از دستاوردهای هسته ای خود محافظت کند.

وی تصریح کرد: استفاده صلح آمیز از انرژی هسته ای در چارچوب قوانین بین المللی همچنان مورد نظر و تاکید جمهوری اسلامی ایران است.

رییس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: با این شعارها و تهدیدها جمهوری اسلامی ایران از میدان خارج نخواهد شد.(ایرنا)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تحول در روابط تهران و مسکو

تحول در روابط تهران و مسکو

در شرایط فعلی، روابط جمهوری اسلامی ایران و روسیه، هم از حیث جنبه‌های تجاری و اقتصادی و هم از نظر ابعاد منطقه‌ای، بین‌المللی و امنیتی حائز اهمیت است.

مشارکت گسترده و انتخاب اصلح، مکمل یکدیگرند

مشارکت گسترده و انتخاب اصلح، مکمل یکدیگرند

امروزه مشارکت مردم در صحنه انتخابات از مهمترین و متداول‌ترین نوع مشارکت سیاسی است. مقبولیت سیستم‌های مبتنی بر دموکراسی مدرن، اساسا به مشارکت‌ های مردمی که بیشتر در انتخابات معنا دارد مربوط می‌شود.

نباید دوباره معطل غرب شویم

نباید دوباره معطل غرب شویم

تحولاتی که در ارتباط با برنامه هسته‌ای ایران در روزهای اخیر در اروپا و با حمایت آمریکا در حال رخ دادن است عمدتا به‌دلیل موضع قاطع ایران در اجرای حرف قطعی است که مقام معظم رهبری اعلام کردند مبنی بر این‌که تا وقتی لغو تحریم‌ها به صورت کامل صورت نگیرد ما نیز به تعهدات برجامی خودمان باز نخواهیم گشت و فقط وقتی آمریکا به‌صورت عملی، تحریم‌ها را بردارد و این مساله راستی‌آزمایی شود آن زمان ایران هم حاضر است بار دیگر تعهدات برجامی خود را به‌صورت کامل اجرا کند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر