معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان گفت: تجردهای ناخواسته، بی‌رغبتی به ازدواج، افزایش سن ازدواج، اهمیت ندادن به خانواده و مسائل اقتصادی از جمله مشکلات جوانان است، اما جدی‌ترین مشکل در زمینه ازدواج جوانان، همسریابی است.
کد خبر: ۶۳۹۱۱۱

محمود گلزاری در دیدار با معاون صدای سازمان صداوسیما و مدیران شبکه‌های مختلف رادیویی با بیان این مطلب افزود: روش سنتی همسریابی در کشور ما خواستگاری است که با توجه به تغییرات جامعه، این روش به تنهایی جواب نمی‌دهد.

معاون ساماندهی امور جوانان عنوان کرد: 30 درصد جمعیت کشور را جوانان پانزده تا سی ساله تشکیل می‌دهند. یکی دیگر از محورهای فعالیت ما برای این قشر عظیم، مشارکت در فعالیت‌های اجتماعی و افزایش امید، شادابی و نشاط اجتماعی جوانان است، بخصوص که با افزایش ماهواره‌ها و فضای مجازی، جوانان ما از فعالیت‌های اجتماعی در فضای اسلامی ایرانی فاصله گرفته‌اند. سعی ما بر این است شناخت جوانان از هویت اسلامی ایرانی را افزایش دهیم.

به گزارش مهر، محمدحسین صوفی، معاون صدای سازمان صداوسیما نیز در این نشست بیان کرد: موضوعات جوانان و خانواده از مولفه‌های مورد تاکید صداوسیماست.

وی با تاکید بر چهار محور دین، اخلاق، امید و آگاهی به عنوان مولفه‌های اصلی فعالیت صداوسیما اظهار کرد: سعی ما بر این است که این چهار محور در بستر فرد و خانواده اجرایی و عملیاتی شود. بنابر تاکید رهبر معظم انقلاب بر بحث سبک زندگی که در خانواده و حوزه جوانان تجلی بیشتری دارد، این سازمان به سیاستگذاری در این مبحث پرداخته است.

صوفی تصریح کرد: با توجه به اهمیت موضوع جوانان، سه نشست با مقامات ارشد وزارت ورزش و جوانان برگزار کرده‌ایم. این امر بیانگر اهتمام ویژه رسانه ملی به جوانان، خانواده و امور مرتبط با این حوزه است. با توجه به ظرفیت 25 شبکه مختلف رادیویی که به صورت مستقیم و غیرمستقیم با حوزه جوانان و خانواده سر و کار دارند، آماده همکاری و تعامل ویژه با وزارت ورزش و جوانان در موضوع جوانان هستیم.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها