جزئیات پذیرش پزشکی از لیسانس اعلام شد

دانشگاه علوم پزشکی تهران، جزئیات هفتمین دوره پذیرش دانشجوی پزشکی از مقطع کارشناسی را برای سال تحصیلی 94-93 اعلام کرد.
کد خبر: ۶۳۷۰۶۳

به گزارش مهر، از جمله شرایط ورود به این دوره برخورداری از شرایط عمومی تحصیل رایگان، دانش‌آموخته مقطع کارشناسی و کارشناسی ناپیوسته تمامی رشته‌های گروه علوم پزشکی و گروه‌های آزمایشی علوم ریاضی و فنی و علوم تجربی و داشتن حداکثر 25 سال در زمان ثبت‌نام آزمون (متولدین بیست‌وپنجم دی 1367 به بعد)، دارا بودن معدل کل دیپلم بالاتر از 18 و دارا بودن معدل مقطع کارشناسی بالاتر از 16 ملاک خواهد بود.

کسانی که دارای کارت پایان خدمت باشند، مدت خدمت نظام وظیفه به حداکثر سن آنان اضافه می شود و دارا بودن کارت پایان خدمت یا معافیت دائم از نظر نظام وظیفه (در مورد آقایان) الزامی است.

دانش‌آموختگان و دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری اعم از دانشگاه‌های سراسری و آزاد، حق شرکت در آزمون را ندارند. داوطلبانی که مدرک زبان ندارند می‌توانند به صورت مشروط در آزمون شرکت کنند و منابع آزمون نیز شامل منابع اعلام شده آزمون امتحان جامع علوم پایه دانشجویان رشته پزشکی است که در سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی در دسترس قرار دارد.

کارت ورود به جلسه آزمون در روزهای شنبه دهم و یکشنبه یازدهم اسفند 92 و آزمون کتبی دوشنبه دوازدهم اسفند 92 در محلی که در زمان توزیع کارت اعلام خواهد شد، برگزار می‌شود. نتایج قبول‌شدگان مرحله اول در نیمه دوم فروردین 92 اعلام می‌شود.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها