jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۶۳۷۰۶۳ ۲۹ دی ۱۳۹۲  |  ۲۱:۲۲

دانشگاه علوم پزشکی تهران، جزئیات هفتمین دوره پذیرش دانشجوی پزشکی از مقطع کارشناسی را برای سال تحصیلی 94-93 اعلام کرد.

به گزارش مهر، از جمله شرایط ورود به این دوره برخورداری از شرایط عمومی تحصیل رایگان، دانش‌آموخته مقطع کارشناسی و کارشناسی ناپیوسته تمامی رشته‌های گروه علوم پزشکی و گروه‌های آزمایشی علوم ریاضی و فنی و علوم تجربی و داشتن حداکثر 25 سال در زمان ثبت‌نام آزمون (متولدین بیست‌وپنجم دی 1367 به بعد)، دارا بودن معدل کل دیپلم بالاتر از 18 و دارا بودن معدل مقطع کارشناسی بالاتر از 16 ملاک خواهد بود.

کسانی که دارای کارت پایان خدمت باشند، مدت خدمت نظام وظیفه به حداکثر سن آنان اضافه می شود و دارا بودن کارت پایان خدمت یا معافیت دائم از نظر نظام وظیفه (در مورد آقایان) الزامی است.

دانش‌آموختگان و دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری اعم از دانشگاه‌های سراسری و آزاد، حق شرکت در آزمون را ندارند. داوطلبانی که مدرک زبان ندارند می‌توانند به صورت مشروط در آزمون شرکت کنند و منابع آزمون نیز شامل منابع اعلام شده آزمون امتحان جامع علوم پایه دانشجویان رشته پزشکی است که در سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی در دسترس قرار دارد.

کارت ورود به جلسه آزمون در روزهای شنبه دهم و یکشنبه یازدهم اسفند 92 و آزمون کتبی دوشنبه دوازدهم اسفند 92 در محلی که در زمان توزیع کارت اعلام خواهد شد، برگزار می‌شود. نتایج قبول‌شدگان مرحله اول در نیمه دوم فروردین 92 اعلام می‌شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر

مهارت تحکیم بنیان خانواده پس از فرزندآوری

ازدواج پیش از داشتن فرزند، قراردادی است برای آماده ساختن آسایش جسمانی و روانی متقابل، ولی پس از بچه دار شدن معنی حقیقی خود را به دست می آورد. خانواده همیشه در بین تمامی جوامع بشری به عنوان اساسی‌ترین نهاد اجتماعی، منشاء فرهنگ‌ها، تمدن ها و تاریخ بشر بوده است. توجه به خانواده و حمایت و هدایت آن به جایگاه واقعی و متعالی‌ خود، همواره سبب اصلاح خانواده انسانی و غفلت از آن موجب دور شدن بشر از حیات حقیقی و سقوط به ورطه هلاکت و ضلالت بوده است. 

سختی‌های موج سوم کرونا

سختی‌های موج سوم کرونا

چند روزی است اوضاع بیمارستان مسیح‌دانشوری به‌عنوان یکی از مهم‌ترین بیمارستان‌های مرجع کرونا در ایران نگران‌کننده شده و روزانه حدود 200بیمار به اورژانس کرونای این بیمارستان مراجعه می‌کنند.

راهکار های کسب مهارت همسرداری قبل از ازدواج

راهکار های کسب مهارت همسرداری قبل از ازدواج

نظام خانواده یک نهاد اساسی و محوری در جامعه است و به عنوان هسته اولیه برای سایر نهادهای اجتماعی به شمار می رود. همانطور که نظام های بزرگ اجتماعی، قوانین و حقوق خاص خودشان را در ارتباط با اداره و استحکام و رشد و بالندگی دارند لذا جهت تحکیم بنیان خانواده باید خانواده ها را آموزش داد. بدین ترتیب با توجه به تاثیر مستقیم آموزش بر وضعیت زوجین، شناسایی و تعیین عللی که به بهبود روابط زناشویی منجر می شود، در پیشگیری از مشکلات آنان نقش موثری خواهد داشت.

اشتباه‌های کرونایی ما

اشتباه‌های کرونایی ما

یک: اِرْحَمْ تُرْحَمْ؛ «رحم کن تا به تو رحم شود.» این پروتکل ناب امیرالمؤمنین است که در روزهای کرونایی به شدت به کار می‌آید.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر