jamejamsima
سیما عمومی کد خبر: ۶۳۶۱۴۵ ۲۵ دی ۱۳۹۲  |  ۲۱:۵۰

جشنواره بین المللی جام جم در آخرین روز کار خود با تجلیل از اندیشمندان، خانواده شهداء ، هنرمندان و فرهیختگان عرصه تلویزیون به کار خود پایان داد.

سرو زرین در دستان عادل فردوسی پور، احسان علیخانی و لیلا زارع / اسامی کامل برگزیدگان جشنواره سوم جام جم

به گزارش روابط عمومی سیما ، در مراسم اختتامیه جشنواره بین المللی جام جم از دکتر غلامحسین ابراهیمی دینانی و دکتر اسماعیل منصوری لاریجانی که چهره های علمی و کارشناسان تلویزیونی هستند؛ تجلیل شد.

در این مراسم همچنین از خانواده شهدا نیز تجلیل شد. همسر شهید یعقوبی (خانم ابراهیمی) و خانواده های شهیدان زین الدین؛ حسن شاطری؛ شیرودی و کشوری از خانواده های معظم شهدا بودند که در این جشنواره از آنها تجلیل شد.

 

تقدیر از علی نصیریان و شقایق دهقان

در بخش تجلیل از هنرمندان سومین جشنواره بین المللی جام جم نیز از  استاد علی نصیریان، مهدی فخیم زاده، آتیلا پسیانی، سیروس گرجستانی، ابوالقاسم طالبی، سالار عقیلی، پرویز شیخ طادی، حسین یاری ، مسعود بهبانی نیا، پوراندخت مهیمن ، شقایق دهقان، بهنام تشکر، هومن برق نورد، سروش صحت، محمداقبال واحدی و اکبر عبدی قدردانی شد.

کارگردان های برتر سریال های الف ویژه

کارگردانی مناسب در زمینه تولیدات الف ویژه معاونت سیما از بخش هایی بود که در جشنواره سوم مورد تقدیر قرار گرفت هیات داوران در این بخش کارگردان ذیل را مورد تقدیر قرار دادند:

مسعود جعفری جوزانی برای سریال تاریخی در چشم باد؛

کیانوش عیاری برای مجموعه تلویزیونی روزگار قریب؛

کمال تبریزی برای مجموعه تلویزیونی شهریار؛

داود میرباقری برای سریال مختارنامه؛

فرج ا... سلحشور برای سریال یوسف پیامبر؛

یدا... صمدی برای سریال شوق پرواز؛

ضیاالدین دری برای سریال تاریخی کلاه پهلوی؛

محمدحسین لطیفی برای سریال تاریخی نردبام آسمان؛

شهرام اسدی برای سریال تاریخی شیخ بهایی و

حسن فتحی برای مجموعه تلویزیونی مدار صفر درجه

 

قدردانی از عوامل ارمغان تاریکی، پروانه و یک مشت پر عقاب

هیات داوران بخش مجموعه های نمایشی سومین جشنواره بین المللی تلویزیونی جام جم در بخش بهترین بازیگر نقش مکمل مرد:

ضمن تشکر از هدایت هاشمی برای بازی در سریال "پروانه"، جایزه این بخش را به پرویز فلاحی پور به خاطر بازی در سریال گل های گرمسیری اهدا کرد.

در بخش بهترین بازیگر نقش مکمل زن نیز این جایزه مشترکا به سودابه بیضایی برای بازی در "ارمغان تاریکی" و آفرین عبیسی به خاطر بازی در سریال "رقص پرواز" اهداء شد.

جایزه بهترین بازیگر نقش اول مرد ضمن احترام و سپاس از مهدی هاشمی برای بازی در سریال "رقص پرواز" به آرش مجیدی به دلیل بازی بیاد ماندنی اش در سریال "ارمغان تاریکی" تعلق گرفت.

در همین بخش جایزه بهترین بازیگر نقش اول زن ضمن تحسین حضور موثر خزر معصومی در سریال "یک مشت پر عقاب" به لیلا زارع برای بازی در "ارمغان تاریکی" اهداء شد.

در این بخش بهترین فیلمنامه بخش مجموعه های نمایشی به جلیل سامان برای فیلمنامه "ارمغان تاریکی"، جایزه بهترین کارگردانی خسرو معصومی کارگردان مجموعه داستانی " بچه های بهشت " تقدیم شد.

همچنین جایزه بهترین اثر حوزه انقلاب اسلامی مجموعه تلویزیونی "ارمغان تاریکی" به تهیه کنندگی سید احمد کاشانچی و در حوزه دفاع مقدس مجموعه "رقص پرواز" به تهیه کنندگی محمدرضا تخت کشیان به عنوان بهترین اثر برگزیده معرفی شدند.

در بخش بهترین تدوین ضمن تشکر از رضا بهارانگیز به خاطر تدوین سریال های "پروانه" و "ارمغان تاریکی" به محمدرضا موئینی به اطر تدوین سریال "یک مشت پر عقاب" تعلق گرفت.

جایزه بهترین تصویربرداری مجموعه های نمایشی نیز ضمن تشکر از محمد افسری تصویربردار مجموعه "پروانه" جایزه نیز به محمدتقی پاکسیما برای "رقص پرواز" اهداء شد.

با تشکر از آقایان حسین کاج برای بانو و فرید سعادتمند برای "پروانه" و "ارمغان تاریکی" جایزه هیات داوران در بخش بهترین موسیقی متن به فردین خلعتبری برای موسیقی سریال "یک مشت پر عقاب" تعلق گرفت.

جایزه بهترین طراحی صحنه و لباس نیز با قدردانی از امیرحسین اثباتی برای مجموعه تلویزیونی "یک مشت پر عقاب" به غفار رضایی و مه لقا ناقد برای سریال "ارمغان تاریکی" اهداء شد.

هیات داوران ضمن تشکر ساسان توکلی فارسانی برای "ارمغان تاریکی" جایزه بهترین تیتراژ را بابک صاحبقرانی به خاطر ساخت تیتراژ "گل های گرمسیری" اهداء کرد و جلال الدین معیریان برای طراحی چهره پردازی در دو سریال "پروانه" و "ارمغان تاریکی" جایزه بهترین چهره پرداز را ازآن خود کرد.

بهترین جلوه های ویژه میدانی نیز با تاکید بر این نکته که انتخاب برگزیده این بخش قبل از سانحه ناگوار انفجار صحنه معراجی ها صورت گرفته به شهید جواد شریفی راد جلوه ویژه کار معراجی سریال "گل های گرمسیری" اهدا شد.

جایزه بهترین صدابرداری و ترکیب صدا نیز به آقایان جواد مقدس و آرش قاسمی برای سریال "پروانه" تعلق گرفت.

جوایز پایانی این بخش نیز ضمن تشکر از سعید نعمت اله فیلمنامه نویس و راما قویدل کارگردان مجموعه "روح الله" به خاطر خلاقیت و نگاه لطیف به معرفی و ساده و صمیمی حضرت امام خمینی (ره)؛ به دلیل نگاه توام با واقعیت و هوشمندی متعهدانه و شناخت صحیح از فضای داستان و ساخت باورپذیر به جلیل سامان برای سریال های "پروانه" و "ارمغان تاریکی" تعلق گرفت.

همچنین تلاش مسئولانه و هنرمندانه جهت معرفی و شناخت نقش استعماری آمریکا در سریال "یک مشت پر عقاب" جایزه ویژه هیات داوران به بهروز خوش رزم اهداءشد.

 «آبروی از دست رفته آقای صادقی» در صدر

هیات داوران بخش فیلم های تلویزیونی سومین جشنواره بین المللی تلویزیونی جام جم در بخش بهترین بازیگر مرد جایزه این بخش را ضمن تقدیر از رضا بهبودی برای "آبروی از دست رفته آقای صادقی" و سیروس همتی برای بازی در رقص "روی یخ"، به بیژن امکانیان بازیگر فیلم تلویزیونی "آبروی از دست رفته آقای صادقی" اهداء کرد.

در همین بخش جایزه بهترین بازیگر زن ضمن تقدیر از غزل شاکری برای "حتی اگر شب باشد" و معصومه میرحسینی برای "یک روز سرد"، به شبنم مقدمی برای بازی در "قصه های من و دوچرخه بابام " تقدیم کرد.

بهترین فیلمنامه بخش فیلم های تلویزیونی ضمن تشکر از محمدعلی طالبی برای فیلمنامه "یک روز سرد"، مشترکا به آیدا پناهنده و ارسلان امیری برای فیلمنامه "آبروی از دست رفته آقای صادقی" اهداء شد.

همچنین جایزه بهترین کارگردانی با قدردانی از کارگردانی فیلم های "یک روز سرد" و "زمانی برای ایستادن"، به آیدا پناهنده برای کارگردانی فیلم تلویزیونی "آبروی از دست رفته آقای صادقی" تعلق گرفت.

جایزه بهترین اثر نیز به مهدی شفیعی تهیه کننده "آبروی از دست رفته آقای صادقی"، بهترین تدوین به فیلم "عملیات کرکس"، نازنین مفخم برای تدوین تله فیلم "تعبیر خواب" اهداء شد. همچنین ضمن تقدیر از تصویربرداری فیلم "نیلا زنده است"، جایزه بهترین تصویربردار در بخش فیلم های تلویزیونی به هاشم مرادی برای تصویربرداری دو تله فیلم "زمانی برای ایستادن" و "یک روز سرد"

 

بهترین تیتراژ:

هیات داوران جایزه این بخش را ضمن تشکر از تیتراژ فیلم "رقص روی یخ" اهدا می کند به:

پژمان ابوالقاسمی برای ساخت تیتراژ فیلم "خراش"

دو جایزه ویژه نیز از سوی هیات داوران این بخش به خاطر توجه و نگاه مسئولانه و واجد امید به کودکان و نوجوانان اهدا شده است به:

غلامرضا رمضانی کارگردان "عملیات کرکس" و فیاض موسوی برای کارگردانی "قصه های من و دوچرخه بابام"

 

بخش مستند

هشت جایزه در بخش مستند توسط اعضای هیات داوران این بخش انتخاب شدند. در این بخش با تشکر از هاشم زهی پژوهشگر مستند "عروسی چابهار" از مجموعه مستند "عروسی اقوام"، جایزه تحقیق و پژوهش مستند "سعدی کارنو" به عبدالحمید ارجمند اهدا شد.

در بخش تصویربرداری محمد رسولی برای" مستند خانه ای در مه" و دربخش صدابرداری هادی ساعد محکم برای " مستند سیاه چمانه" مورد تقدیر قرار گرفتند.

در ادامه ضمن تشکر از ابوذر حیدری  تدوینگر مستند" خزندگان ایران"،  حمید نجفی راد جایزه بهترین تدوین را برای مستند "زیرگنبد مینا" از آن خود کرد.

بهترین نریتور در این بخش با تشکر از استاد ناصرطهماسب، به  شهرام درخشان برای گویندگی متن مستند" غبار سرخ" اهداء شد. همچنین در بخش بهترین مستند کوتاه با قدردانی از سیروس حسن پور تهیه کننده مستند "الفبای معجزه گر" به جواد ظهیری برای تهیه مستند "اگر عزت به قهوه خانه نیاید" تعلق گرفت.

سومین جشنواره بین المللی جام جم همچنین جایزه بهترین مجموعه مستند و مستند بلند خود را با تقدیر از آقایان سعید نبی برای مجموعه مستند "هیرکان" و عبدالحمید ارجمند برای مجموعه "جستجوگران پارسه"، به فتح الله امیری برای تهیه کنندگی مجموعه مستند "خزندگان ایران" اهداء کرد. هیات داوران برنامه های مستند  آخرین جایزه این بخش را نیز ضمن تشکر از حسن نقاشی برای کارگردانی مستند " نخل میراث کهن" از مجموعه راسخون،  به محمد حسین مهدویان برای مجموعه مستند آخرین روزهای زمستان اهداء کرد.

اعضای هیات داروان بخش برنامه های گفت و گو محور ترکیبی جوایز خود را در بیست و هفت عنوان اعلام کردند،

 

برنامه های گفت وگو محور

بهترین تهیه کنندگان این بخش عبارتند از: عادل فردوسی پور برای برنامه ورزشی" نود"، فواد و سیاوش صفاریان پور برای برنامه علمی" آسمان شب"، محسن تربیت دوست برای برنامه اقتصادی "پایش"، نیما دهقان  برای برنامه فرهنگی و هنری "مجله تئاتر"، سید عبدالمجید رکنی برای برنامه معارفی "سمت خدا" و احسان علیخانی برای تهیه کنندگی برنامه "ماه عسل" در گروه اجتماعی

همچنین در این بخش جوایز ویژه ای نیز اهداء شد. اسامی این افراد عبارت است از:

به دلیل نوآوری در سبک؛ علی میرمیران برای برنامه گفت و گوی "تنهایی" و  محمود احمدی افزادی به خاطر تهیه برنامه "شب آفتابی"؛

برای نقد آزاد اندیشی؛  سعید نبی در تهیه برنامه "مناظره" و علیرضا حائری به خاطر تهیه کنندگی برنامه "زاویه" به خاطر محتوا و پژوهش مناسب محمد جعفر خسروی برای "زنده باد زندگی" و محمدرضا شهیدی فر برای "پارک ملت"

رویکرد ارزشی و انقلابی و پیگیری مطالبات مردم و رهبری ؛نادر طالب زاده برای برنامه "راز"

و محسن مقصودی برای برنامه "ثریا"

 طراحی و اجرای برنامه های با مخاطب خاص؛ فرهاد مختاری (مدیر گروه نوجوان) به نمایندگی از شبکه دو سیما و محمد حسین رنجبران (مدیر گروه اجتماعی) به نمایندگی از شبکه قرآن و معارف سیما

هیات داوران برنامه های گفت وگو محور همچنین دو جایزه ویژه به خاطر استمرار و حفظ هویت برنامه هایی با سابقه طولانی نیز در نظر گرفت که به حجت الاسلام والمسلمین محسن قرائتی برای برنامه "درس هایی از قرآن" با قدمتی بیش از سی سال و بهرام شفیع به خاطر برنامه ورزش و مردم، (هر دو برنامه از شبکه یک سیما) اهداءشد.

در پایان آخرین جایزه ویژه هیات داوران برنامه های گفت و گو محور برای سال ها حضور مستمر و اثرگذار در برنامه های گفت و گو محور تلویزیونی به سید محمدعلی اقبال واحدی تقدیم شد.

 

بخش پویانمایی

اعضای هیات داوران بخش پویانمایی سومین جشنواره بین المللی تلویزیونی جام جم دوازده عنوان جایزه منتخبان برتر را بدین شرح اعلام کرد:

سیاوش زرین آبادی برترین مجری طرح اثر بلند، نیمه بلند، مجموعه و سریال به خاطر پویانمایی "آقای مهربان"

علیرضا گلپایگانی و بهنام دلداده بهترین کارگردانان اثر بلند و نیمه بلند با پویانمایی "آقای مهربان"

شیوا ممتحن برترین کارگردان اثر کوتاه با پویا نمایی "اجل معلق"

علی درخشی برترین کارگردان میان برنامه به خاطر پویانمایی "گزارش های اوتی"

 مجددا آقای سیاوش زرین آبادی برنده جایزه برترین کارگردان مجموعه و سریال با پویانمایی "پهلوانان"

حسین سلطانی و وحید چالاک فیلمنامه نویسان برتر بخش پویانمایی به خاطر اثر "داستان سامرا"

و جایزه مشترک به آقایان مهدی علی بیگی، علی چناری و حامد کمالی برترین طراحان شخصیت برای پویانمایی "یاور و دوستان"

همچنین؛ در بخش برترین طراحان فضا جایزه مشترک به آقایان حسین صافی، نوروز عباسی و مهدی موحد به خاطر پویانمایی "افسانه سرزمین گوهران"

محمد غلامی و ابوالفضل جعفری برندگان مشترک جایزه برترین انیماتور ـ متحرک ساز به خاطر پویانمایی "رستوران جنگل"

جایزه برترین آهنگساز به پیروز ارجمند به خاطر پویانمایی "آقای مهربان"

فرشید جلیلی برترین صداگذار و صداساز بخش پویانمایی با اثر "افسانه موزه ها"

و حامد کاتبی به خاطر برترین دستاورد فنی و هنری در اثر "تولد آفتاب"

 

 

بخش بین الملل

هیات داوران بخش بین الملل سومین جشنواره بین المللی تلویزیونی جام جم در بخش بهترین برنامه مستند با موضوع بیداری اسلامی به دلیل پویایی و جسارت و استفاده هنرمندانه و استفاده اثر گذار از تصاویر ناب تظاهرات حق طلبانه مردم بحرین و بهره گیری از تحقیق و پژوهش مناسب به بحرین، فریاد در تاریکی ساخته خانم می یینگ ولش(may ying welsh) از کشور قطر اهداء شد.

همچنین بهترین مستند با موضوع مقاومت ضمن تقدیر از جزا نیومان(jezza Neumann) برای بچه های غزه اهدا می شود به ویبکه لاکه برگ  (vibeke lokeberg) سازنده مستند اشک های غزه از کشور نروژ برای ترسیم هنرمندانه مظلومیت کودکان فلسطینی.

جایزه بهترین سریال داستانی با موضوع مقاومت نیز تقدیم شد به:

"تهاجم" به کارگردانی شوقی الماجری محصول مشترک اردن و سوریه برای فضاسازی جذاب و پرکشش مقاومت مردم فلسطین در قاب تصویر

جایزه سریال های داستانی با رویکرد مقاومت:

ضمن تشکر از علی اونور تان از کشور ترکیه برای سریال "جدایی"

این جایزه به خاطر ایجاد موقعیت های اثرگذار دراماتیک و روایت صادقانه مبارزات مردم فلسطین به

باصر خطیب برای سریال "الغالبون" (1) محصول شبکه المنار لبنان تعلق گرفت.

در حوزه مستندهای موضوع مقاومت و بیداری اسلامی ضمن تقدیر از مستند عیون الحقیقة بدلیل استفاده جامع از ابزار هنری (عکس و گرافیک) و  نیز بهره گیری از تحقیق جامع نیز به محمد دبوق از کشور لبنان برای مستند "خرابی سوم" یا "الخراب الثالث" تقدیم شد.

 

 

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۳
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
صدف
Germany
۱۰:۵۴ - ۱۳۹۲/۱۰/۲۶
چرا باید افرادی مثل فردوسی پور و آقای شهیدی فر با مجری هایی مثل احسان علیخانی هم سنگ دونسته بشن. نظر مردم این وسط چی شد؟ میخواستید حداقل یه نظر سنجی كنید ببینید چند درصد مردم با این برنامه ماه عسل موافق بودن. برنامه ای كه یه نفر رو این آقا دعوت می كنه می شونه اشكشو با هر ترفندی هست در میاره تا دل مردم رو به درد بیاره. واقعا چند درصد مردم این برنامه رو دوست داشتن؟
۰
۰
مرهوآ
United States
۱۴:۰۶ - ۱۳۹۲/۱۰/۲۶
باید نظر سنجی مردمی صورت می گرفت.
۰
۰
زینب
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۴۰ - ۱۳۹۲/۱۱/۰۶
اتفاقا احسان علیخانی وماه عسلش بی نظیرن....اره واقعا نباید با بقیه مقایسه شن چون از همه بهترن....چندین بارم ثابت شده....هم از طریق نظر سنجی مردمی هم هیئت داوران...خدا رو شكر!
۰
۰

یادداشت

بیشتر
پرچم افراشته بر جنازه‌ها

پرچم افراشته بر جنازه‌ها

آسمان، خاکستری است. زمین، یک دشت وسیع است پر از خانه‌های مخروبه و خرابه‌های سیمان و بتون و آجری که روزی دیوارهای خانه‌هایی بودند.

مراکز درمانی در ICU

مراکز درمانی در ICU

در سراسر دنیا استانداردهای ایمنی مشخصی برای مراکز تجمعی گوناگون تعریف شده و در کشور ما نیز قانون معینی درباره لزوم رعایت استانداردهای ایمنی در تمام ساختمان‌هایی که بیش از 25 نفر از آن بهره‌برداری می‌کنند تصویب شده‌است که براساس این قانون همه این ساختمان‌ها ملزم به رعایت استانداردهای بین‌المللی ICS هستند.

واقعیت‌هایی درباره لغو تحریم تسلیحاتی

واقعیت‌هایی درباره لغو تحریم تسلیحاتی

تحریم تسلیحاتی ایران همواره از ابتدای انقلاب از سوی آمریکا به‌صورت تحریم اولیه وجود داشته است، اما از سال 2007 این کشور تلاش کرد تا از طریق تحریم‌های سازمان ملل این تحریم‌ها را همه‌جانبه کند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر