با مسعود کرباسیان، رئیس کل گمرک ایران

متخلفان گمرکی راه فرار ندارند

تعرفه واردات خودرو کاهش می یابد

رئیس گمرک جمهوری اسلامی ایران از بررسی های تخصصی برای کاهش تعرفه واردات خودرو خارجی به کشور خبر داد.
کد خبر: ۶۳۵۵۹۱
تعرفه واردات خودرو کاهش می یابد

مسعود کرباسیان در حاشیه همایش پلیس مبارزه با قاچاق کالا و ارز در جمع خبرنگاران گفت: این طرح در کمیسیون ویژه ای بررسی شده است و امیدواریم در چند روز آینده به تصویب برسد.

وی افزود: سعی کرده ایم ورود خودروهای «گذر موقت» به کشور نیز به حداقل برسد.

رئیس گمرک جمهوری اسلامی ایران در خصوص نحوه ورود خودروهای خارجی به کشور، اظهار کرد: واردات خودرو تابع گروه 10 کالایی است و با توجه به مقررات جدید که احتمالاً در دولت به تصویب برسد با همین روال قبلی واردات ادامه می یابد.

کرباسیان همچنین درباره تصمیمات برای اولویت این گروه و نحوه ورود این کالاها، افزود: این طرح در دولت مطرح شده است و امیدواریم ظرف یک هفته آینده در این باره تصمیم گیری شود.

وی گفت: وزارتخانه ها و دستگاه ها نظرات خود را در این زمینه اعلام کرده اند و سخنان کارشناسی درباره حقوق و سود کالا انجام شده است و به نظر می رسد در دستور کار دولت قرار گرفته است و به زودی به آن رسیدگی می شود.

کرباسیان درباره اینکه چرا از مبادی رسمی کشور قاچاق صورت می گیرد، افزود: این که کالای قاچاق به صورت عیان از مبادی رسمی وارد شود صحت ندارد و بیشتر تخلف و تقلب در اسناد کالا است و هیچ گونه قاچاق کالا در مبادی رسمی به گونه ای که اعلام شده است؛ نداریم.

وی اظهار کرد: ممکن است فردی برای اینکه تعرفه کمتری بپردازد در اعلام نوع کالا تقلب کند که برای جلوگیری از این نوع تخلف نیز احضار از راه دور را طراحی کرده ایم.

رئیس گمرک کشور درباره پرونده های مطرح شده از گمرک در قوه قضائیه، افزود: عمده پرونده مطرح شده تخلف در گمرک بوشهر است که از هفت سال قبل آغاز شده است و در این پرونده متخلفان اقدام به جعل فیش بانکی کرده بودند.(واحد مرکزی خبر)

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۲
اسماعیلی
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۱۹ - ۱۳۹۲/۱۰/۲۵
۰
۰
خیلی خوبه هم باعث كاهش قیمت خودروهای وارداتی میشه وهم باكیفیت شدن خودروهای داخلی وایجاد رقابت
علی
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۲۴ - ۱۳۹۲/۱۰/۲۶
۰
۰
اگر این طرح هم مثل طرح جابجایی پایتخت باشه می توان امیدوار بود .

نیازمندی ها