مدیرکل بنادر و دریانوردی مازندران اعلام کرد

پیشرفت فیزیکی ۴۵ درصدی پروژه راه دسترسی بندر نوشهر

نجات دو کشتی ایرانی از دست دزدان دریایی

جانشین معاون عملیات نیروی دریایی ارتش گفت: صبح امروز بار دیگر حملات پیاپی دزدان دریایی به یک فروند کشتی ایرانی ناکام ماند.
کد خبر: ۶۳۳۹۸۸
نجات دو کشتی ایرانی از دست دزدان دریایی

به گزارش روابط عمومی نیروی دریایی ارتش، دریادار شهرام ایرانی افزود: پس از نجات نفتکش ایرانی از چنگ 12 قایق دزدان دریایی، صبح امروز 8 فروند قایق تندرو آنها به یک فروند کشتی ایرانی هجوم می‌آورند که با عملیات به موقع تیم اسکورت و عملیات ویژه و حضور به موقع ناوگروه بیست و هشتم در منطقه، دزدان دریایی متواری می‌شوند.

وی گفت: این حادثه در منطقه میانی خلیج عدن و در 80 مایلی جنوب رأس فرتاک اتفاق افتاد.

دریادار ایرانی افزود: با توقف بادهای موسمی و مساعد شدن شرایط جوی، دزدان دریایی فعالیت خود را در خلیج عدن از سر گرفته‌اند.  

وی گفت: تا زمانی که ناوگروه‌های نیروی دریایی ارتش و تیم‌های اسکورت و عملیات ویژه این نیرو در منطقه تحت نفوذ دزدان دریایی حضور مستمر دارند، هیچ خطری ناوگان تجاری و نفتکش ما را در دریا تهدید نمی‌کند و حضور دریادلان ارتش جمهوری اسلامی ایران ضامن تأمین امنیت اقتصاد کشور خواهد بود.

دریادار ایرانی با بیان این‌که بیش از 93 درصد تجارت کشور ما از طریق دریاست، افزود: امروز با عنایات حضرت حق،سیادت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در عرصه دریاها در خلیج فارس، تنگه هرمز، دریای عمان و شمال اقیانوس هند برقرار است و همین سیادت و اقتدار دریایی موجب آن شده است که در شرایط کنونی از وارد آمدن کوچکترین ضربه به اقتصاد کشور جلوگیری شود.

ناوگروه بیست و هشتم نیروی دریایی ارتش متشکل از ناوشکن جمهوری اسلامی ایران البرز، ناو پشتیبانی رزمی بندرعباس، زیردریایی سنگین یونس و یک فروند بالگرد 212 پس از حضور در بندر بمبئی هند و بندر کلمبو کشور سریلانکا، مأموریت خود را در مسیر برگشت به سمت یکی دیگر از بنادر شمال اقیانوس هند ادامه می‌دهد.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها