رئیس قوه قضاییه:

اموال مردم را از مفسدان اقتصادی پس می‌گیریم

رئیس قوه قضاییه با اشاره به عزم جدی این قوه برای مبارزه با مفاسد اقتصادی، از نهادهای متولی هدایت جریان اقتصادی کشور خواست، به‌گونه‌ای عمل کنند که بسترهای فساد اقتصادی برای سودجویان و سوء‌استفاده‌کنندگان فراهم نشود.
کد خبر: ۶۳۳۸۴۳

به گزارش ایسنا، آیت‌الله آملی لاریجانی در جلسه دیروز مسئولان عالی قضایی با اشاره به برخورد اخیر دستگاه قضا با عوامل جریان اقتصادی ناسالم، اظهار کرد: دستگاه قضا به پرونده متهمان اقتصادی با دقت و سرعت رسیدگی می‌کند تا چنانچه اموالی از مردم حیف و میل شده باشد به آنان بازگردانده شود.

رئیس دستگاه قضا با طرح این پرسش که چرا باید چنین وضعی پیش آید، تاکید کرد: دستگاه‌های اجرایی باید دقت بیشتری به خرج دهند تا بستر دست‌درازی به اموال مردم و فساد اقتصادی شکل نگیرد و کار به برخورد قضایی نکشد؛ به عبارت دیگر چاره اساسی، شناسایی و از بین بردن سرچشمه فساد است.

آملی لاریجانی با بیان این‌که بارها پیش از این نیز اعلام کرده‌ایم دستگاه قضا از فعالیت اقتصادی «سالم و قانونمند» حمایت می‌کند، تصریح کرد: سرمایه‌گذاری و فعالیت اقتصادی سالم آن است که بر مبنای قانون شکل بگیرد، نه این‌که با سوءاستفاده از حفره‌های امنیتی اقتصادی ناشی از شرایط کشور به سودجویی منجر شود.

رئیس دستگاه قضا با توجه به ایجاد برخی التهاب‌های اقتصادی به دلیل تحریم‌ها گفت: دستگاه قضایی به کسی اجازه سوءاستفاده در این زمینه را نمی‌دهد و در مورد اخیر نیز چند ماه متهم زیرنظر بود و مهلت مناسب برای بازگرداندن اموال مردم داده شد، اما از آنجا که اقدامی صورت نگرفت به برخورد و رسیدگی قضایی منجر شد.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها