دردسر مشکلات مالی در اردوی سرخ ها

دایی پا در میانی کرد، نیلسون برگشت

نیلسون:خبرهای خوشحال کننده ای می شنوم

چرا دروازه بان پرسپولیس سورپرایز شد؟

شنیدن خبر کسب عنوان بهترین خط دفاع سال 2013 جهان از سوی تیم پرسپولیس سورپرایزم کرد و در روز تولدم خبر جالبی را شنیدم.
کد خبر: ۶۳۰۰۰۶
چرا دروازه بان پرسپولیس سورپرایز شد؟

نیلسون کوریا در گفتگو با سایت باشگاه پرسپولیس درباره کسب عنوان بهترین خط دفاع سال 2013 جهان توسط تیم فوتبال پرسپولیس با میانگین گل خورده 0/4 گل در هر بازی گفت: این موفقیت بزرگی است و من آن را به تمامی اعضای تیم و به ویژه هواداران دوست داشتنی پرسپولیس تبریک می گویم. خبر واقعا جالب و خوشحال کننده ای بود و از شنیدن آن سورپرایز شدم.

 

دروازه بان تیم فوتبال پرسپولیس که در خلق این رکورد جهانی تاثیر ویژه ای داشته است درباره عوامل موفقیت کسب چنین عنوانی گفت: وقتی یک تیم گل نمی خورد همه عوامل در این موفقیت سهیم هستند این طور نیست که بگوییم وقتی تیم گل نمی خورد علتش درخشش دروازه بان یا خط دفاعی تیم بوده و وقتی که تیمی گلی دریافت کرد گلر و مدافعان را مقصر بدانیم.

 

وی ادامه داد: چه در ناکامی و چه در موفقیت همه سهیم هستند حتی عوامل تدارکات تیم که بستر لازم را برای آرامش بازیکنان فراهم می کنند. به طور کلی تیم ما با درایت کادرفنی و تلاش همه بازیکنان توانسته سیستم دفاعی خوبی داشته باشد. تاکید می کنم که من هم در این موفقیت به اندازه سایر بازیکنان تیم نقش داشته ام نه بیشتر. وقتی تیمی گل نمی خورد همه بازیکنان به سیستم دفاعی تیم کمک می کنند حتی سیدصالحی که نوک حمله تیم است. دفاع تیمی از خط حمله شروع می شود و با پرس بازیکنان آنها به بقیه کمک می کنند تا فشار کمتری به تیم بیاید. کسب چنین عنوانی نشان دهنده سیستم دفاعی خوب و موثر تیم فوتبال پرسپولیس است و چنین رکوردی در جهان واقعا خوشحال کننده و مایه افتخار ماست. من خلق چنین رکوردی را از صمیم قلب به هواداران تبریک می گویم و به اتفاق سایر بازیکنان همه تلاش خود را انجام می دهیم تا این رکورد پابرجا باقی مانده و پرسپولیس در پایان فصل نیز صاحب رکوردی منحصر به فرد و جهانی باشد.

 

دروازه بان 38 ساله پرسپولیس در 13 بازی فصل جاری دروازه اش را بسته نگه داشته و با درخشش خود کاری کرده که تیم فوتبال پرسپولیس در 13 دیدار اخیر بدون گل خورده میدان را ترک کند. نیلسون کوریا درباره کلین شیت هایش به سایت رسمی باشگاه پرسپولیس می گوید: این هم موفقیتی خوشحال کننده است و نشان دهنده برخورداری تیم از یک سیستم دفاعی قوی و هوشیاری عناصر دفاعی تیم است. ما باید تلاش کنیم این کلین شیت ها و گل نخوردن ها ادامه پیدا کند و به قهرمانی منجر شود. می دانم که این موفقیت ها نگاه ها را به سمت ما بیشتر می کند از این بابت خوشحالم چرا که در این موفقیت ها که حالا رنگ و بوی جهانی گرفته توجهات بیشتر می شود و احساس می کنم که مسئولیت ما نیز بیشتر خواهد شد و تیم های مقابل با جدیت بیشتر تلاش می کنند تا با باز کردن دروازه پرسپولیس کسب امتیاز نمایند.

 

نیلسون در پاسخ به این سوال که شانس قهرمانی پرسپولیس را چقدر می دانید گفت: هر بازی حکم یک فینال را دارد. همه بازی ها سخت است و دشوار، تیم ها تلاش می کنند در باقی مانده بازی ها حداکثر امتیازات را کسب کنند چه تیم هایی که بالای جدول هستند و چه تیم هایی که پایین جدول هستند. ما باید تلاش بیشتری کنیم تا بتوانیم با ادامه دادن این روند فاصله خود را با سایر مدعیان قهرمانی بیشتر کنیم. معتقدم 4 بازی آینده تیم بازی های سرنوشت سازی است به ویژه دربی که می تواند علاوه بر اهمیت همیشگی خود نقش تعیین کننده ای داشته باشد. ما برای شادی هواداران و قهرمانی پرسپولیس باید خیلی هوشیار باشیم و تلاشمان را چندین برابر کنیم. باید مراقب باشیم و بدانیم که حریفان با توان بیشتری به مصاف ما می آیند و کار ما نسبت به گذشته سخت تر خواهد بود.

 

نیلسون کوریا دروازه بان برزیلی که در تیم پرسپولیس درخشش چشم گیر و فوق العاده ای داشته متولد ۲۶ دسامبر ۱۹۷۵ میلادی است و امروز روز تولد این دروازه بان محبوب است. نیلسون در واکنش به خبر تولدش می خندد و می گوید ممنونم که این موضوع را مد نظر داشتید. شما بهترین کادوی تولد را با خبر خلق رکورد جهانی پرسپولیس و اختصاص یافتن بهترین خط دفاع جهان به تیم ما را به من دادید. امروز را فراموش نمی کنم ، روز تولدم شنیدم که پرسپولیس بهترین خط دفاعی جهان را به خود اختصاص داده، چه خبری بهتر از این. از همه هوادارانی که به یادم بوده اند و در فضای مجازی و اینترنت و همچنین مطبوعات روز تولدم را به من تبریک می گویند ممنونم و از آنها سپاسگزاری می کنم. آرزوی من این است که شادی هواداران را با قهرمانی پرسپولیس ببینم. امروز برای من واقعا روز خوبی خواهد بود چرا که خبرهای خوبی را در روز تولدم می شنوم.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها