jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۶۲۹۷۲۸   ۰۴ دی ۱۳۹۲  |  ۱۷:۵۱

زنی در دادگاه خانواده گفت: مهریه‌ام که ۱۴ سکه بهار آزادی است را به دلیل اصرار دوستانم از شوهرم می‌خواهم و او باید آن را برای حفظ آبرویم بپردازد.

درخواست عجیب یک زن برای حفظ آبرو

زنی جوان با مراجعه به دادگاه خانواده ونک دادخواست مهریه خود را به قاضی یکی از شعب این مجتمع قضایی خانواده ارائه کرد و با بیان اینکه مهریه‌ام ۱۴سکه بهار آزادی است و شوهرم باید آن را بپردازد، گفت: همه دوستانم از شوهرهایشان مهریه و حتی نفقه خود را با مراجعه به دادگاه درخواست کردند من نیز مهریه‌ام را می‌خواهم و دلم نمی‌خواهد باعث کدورت شود.

وی با بیان این‌که دارای یک فرزند سه ساله هستیم، افزود: من و شوهرم با یکدیگر هیچ اختلافی نداریم و نباید این درخواست من از طریق دادگاه باعث سوءتفاهم شوهرم شود چراکه دوستانم از من خواستند تا راهی که آن‌ها برای دریافت مهریه‌شان انتخاب کردند نیز من انجام دهم.

زن بار دیگر در مقابل قاضی پرونده با بیان اینکه شوهرم را بیش از هر شخصی در زندگی دوست دارم، گفت: به دادگاه آمدم تا اگر شوهرم نمی‌تواند مهریه‌ام را به صورت قسطی بپردازد.

وی افزود: آبرویم در خطر است و برای حفظ آبرو مهریه‌ام را می‌خواهم.

مرد جوان در دادگاه خانواده حضور داشت و با اشاره به این‌که دیگر تحمل رفیق بازی همسرم را ندارم، اظهار کرد: مهریه بهانه‌ای شد تا بالاخره به دادگاه آمده و از او جدا شوم بنابراین مهریه‌اش را کامل داده و از او جدا خواهم شد و اعتراضی ندارم.

وی با بیان اینکه همسرم همیشه به فکر دوستانش بوده تا زندگی مشترکمان، افزود: آبروی مرا برده است. تصور نمی‌کردم که روزی خود اقدام به مراجعه به دادگاه خانواده کند چرا که من منتظر این امر و بهانه بودم تا از او جدا شده و به زندگی ادامه دهم.

مرد در ادامه با بیان اینکه بعد از طلاق، حضانت فرزندم را نیز بر عهده می‌گیرم، گفت: دیگر تحمل رفتار‌های همسرم را ندارم. زنم حتی دوستانش را به فرزندم ترجیح داده و هر گاه دوستانش پیشنهاد مسافرت بدهند او بدون هماهنگی آن را قبول کرده و بدون هماهنگی با من این مسافرت را می‌رود.

وی افزود: گاهی پیش می‌آمد که همسرم دروغ گفته و فرزند را به من سپرده و برای تفریح با دوستانش به خارج از کشور رفته و از آنجا تماس گرفته و اطلاع می‌داد. دیگر تحمل این رفتارها را ندارم.

زن با بیان این‌که از شوهرم جدا نشده و او تنها دلخور است، گفت: اخلاق شوهرم را می‌دانم او عصبانی است و از روی ناراحتی حرف از جدایی می‌زند چرا که ما عاشقانه یکدیگر را دوست داریم و هرگز از یکدیگر جدا نشده و سختی‌ها را تحمل کردیم و قرار نیست از یکدیگر برنجیم.

قاضی پرونده بعد از صحبت‌های زن و مرد، با وجود مدارک و اموال مرد، او را محکوم به پرداخت مهریه زن کرد و حکمی مبنی بر طلاق صادر نکرد و آن دو را به مصالحه دعوت کرد و جلسه را خاتمه داد.(تسنیم)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۵
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
مرتضی وجدانی
United States
۱۱:۵۴ - ۱۳۹۲/۱۰/۰۶
مهریه حق زن است برگردن مردویك بدهی محسوب میشود واگر مرداستطاعت داشته باشد باید خودراازبدهكاری نجات دهد تاحقی برگردنش نباشدوقتی انسان به كسی بدهكار نباشد وجدان خودش آسوده تر است.باآرزوی زندگی سعادتمند برای این زوج...
۰
۰
ایرانی
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۵۳ - ۱۳۹۲/۱۰/۰۷
من یك زن هستم اما تا به حال حتی به فكر گرفتن مهریه هم نبوده ام چون عاشقانه همسرم را دوست دارم و حاضر نیستم كه او را به دردسر بیاندازم .به نظر من این خانم بویی از عشق و دوست داشتن نبرده كه به خاطر دوستانی تا این حد بی ارزش به دادگاه رجوع كرده، ایشان باید به جای دادگاه به روانشناس مراجعه می كرد تا عقده هایش بر طرف بشود.درست است مهریه حق زن است اما نه اینگونه...
۰
۰
محلل
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۲۱ - ۱۳۹۲/۱۰/۰۷
بهترین راه حل سه طلاقه كردن این زنه!!
۰
۰
آلبرت میخوداریان
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۱۲ - ۱۳۹۲/۱۰/۰۷
متاسفانه الان بیشتره آدما (چه مرد و چه زن) برای بقیه زندگی می كنن و در واقع زندگیشون یه نمایشه
۰
۰
منم یه زنم ولی ....
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۳۹ - ۱۳۹۲/۱۰/۱۷
این خانوم بهتره بره با دوستاش زندگی كنه
دیگه چرا ازدواج كرده...!
درمورد مهریه هیچ نظری ندارم ولی درمورد رفیق بازی به شدت از این جور خانوما متنفرم...
۰
۰

یادداشت

بیشتر
هشدارهای مهم برای خانه تکانی

هشدارهای مهم برای خانه تکانی

به روزهای پایانی سال نزدیک می‌شویم و در این روزها تقریبا تمام زنان ایرانی بر اساس یک سنت بسیار پسندیده که به آن خانه تکانی گفته می‌شود، مشغول نظافت و پاکسازی منازل خواهند شد.

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

زلزله‌ ها هر ساله رخ می‌دهند و متاسفانه غیر از آثار منفی‌شان دستاوردی ندارند. از زلزله بم ۱۳۸۲ تا زلزله سی‌ سخت ۱۳۹۹ بسیار درس‌ها و آموخته‌هایی بودند که شوربختانه مورد توجه مدیران قرار نگرفته است.

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

یکی از تاثر برانگیزترین موضوعاتی که پلیس آگاهی در اجرای ماموریت‌های محوله خود با آن روبه روست رسیدگی به جرائمی است که قربانیان آن، کودکان هستند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر