jamejamonline
ورزشی فوتبال کد خبر: ۶۲۹۶۶۳   ۰۴ دی ۱۳۹۲  |  ۱۵:۰۸

تاج: شادی غیرمتعارف ممنوع

خالکوبی در لیگ برتر فوتبال جرم است

رئیس سازمان لیگ گفت: شادی‌های پس از گل نامتعارف و خالکوبی جرم محسوب می‌شود.

خالکوبی در لیگ برتر فوتبال جرم است

به گزارش جام جم ورزشی و به نقل از سایت سازمان لیگ، مهدی تاج نایب رئیس فدراسیون فوتبال و رئیس سازمان لیگ، ضمن خودشامدگویی به حاضران در جلسه فوق بیان کرد: برای اولین بار است که چنین جلسه‌ای تشکیل شده و من از روابط عمومی سازمان لیگ برای برگزاری این جلسه تشکر می‌کنم

تاج افزود: در لیگ برتر قوانینی داریم که باید در لیگ یک اعمال شود. انگیزه ما در لیگ دسته اول،دوم و سوم همین است و در اساسنامه AFC هم آمده که باید یکنواختی در لیگ‌ها ایجاد شود. AFC نمی‌داند کدام تیم نماینده لیگ قهرمانان آسیا است و بنابراین تاکید دارد که همه تیم‌ها باید استانداردها را رعایت کنند.همچنین مشخص نیست که کدام تیم لیگ دسته اول می‌خواهد به لیگ برتر صعود کند. البته کار، کار دشواری است ولی ما داریم به این سو پیش می‌رویم.

تاج ادامه داد : ما 908 امتیاز از AFC گرفته ایم و دومین تیم آسیا شده ایم وباید همین روند را حفظ کنیم. در AFC لیگ منظم 100 امتیاز دارد و یکی از علت‌های کمک ما به داماش همین بود که لیگ منظم برگزار شود ، این یک برند برای سازمان لیگ است و کسب رتبه دوم در آُسیا کار گروهی بوده است و من از همه تشکر می‌کنم.

تاج افزود: فاز اول در ورزشگاه نقش جهان راه اندازی شده که حدود 40000 نفر ظرفیت دارد و من فعلا نیازی به فاز دوم نمی‌بینم. همچنین نواقص ورزشگاه فجر در حال رفع شدن است.ما امروز بخشنامه‌ای تنظیم کرده‌ایم که در آن ورزشگاه های لیگ یک باید دارای استاندارد A آسیا باشند.تیم‌های دسته اولی که استادیوم آنها A آسیا نباشد در صورت صعود به لیگ برتر ، اجازه بازی به آنها داده نمی‌شود و ما به شدت معتقدیم که تیم‌ها در ورزشگاه‌های خانگی خود به میدان بروند.

همچنین تاج در ادامه تاکید : هیچ یک از ناظران سازمان لیگ فوتبال نمی‌توانند مشاور تیم‌ها باشند.

تاج در مورد اتهامی که به دو نفر از اعضای سازمان لیگ مطرح شد گفت : آبروی افراد حائز اهمیت است .در ابتدا باید خوب تشخیص داده و نسبت به موضوعی اطمینان حاصل کنیم و بعد اقدامات لازم را انجام دهیم و ملاک مسلمانی این نیست که از ترس اینکه آبرویی ریخته شود اقدامی انجام نشود.

تاج در ادامه گفت : اگر تخلفی صورت گرفته باشد و آن تخلف ثابت شود حتما برخورد خواهیم کرد.پرچم مبارزه با آلودگی فوتبال باید بالا باشد .مسلما هر جایی پول و شهرت باشد، امکان فساد نیز وجود دارد.به نظر من سازمان لیگ یکی از بهترین و سالم‌ترین سازمان ها در کشور است.

رئیس سازمان لیگ فوتبال افزود: اگر مربی و بازیکن خارجی به تیم‌ها می‌آیند باید بپذیرند که در جمهوری اسلامی زندگی می‌کنند و باید از قوانین آن تبعیت کنند.همچنینی ما معتقدیم ورود به حریم شخصی افراد معصیتش از ثوابش بیشتر است، ولی با این وجود بازیکنان و مربیان خارجی باید رعایت ظاهر را بکنند.همچنین مواردی مانند خالکوبی و شادی‌های گل نامتعارف نیز جرم تلقی می‌شود و ما این موارد را به کلیه لیگ‌ها ابلاغ کردیم.

تاج در پایان گفت: لازمه داشتن تیم ملی خوب، لیگ خوب و تیم‌های پایه قوی است و سازمان لیگ خود را مکلف می‌داند به تیم ملی کمک کند. ما هم در پارسال بیشترین فشار را برای اولویت قرار دادن تیم ملی متحمل شدیم.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
دشواری های ساخت فیلم ورزشی

دشواری های ساخت فیلم ورزشی

 سینما می‎تواند یک پل ارتباطی بین فرهنگ و ورزش باشد. وقتی که فیلم‎های ورزشی ساخته نمی‎شود از جهات گوناگونی به ورزش هم کمتر پرداخته می‎شود.

درسی که پرسپولیس به ما داد

درسی که پرسپولیس به ما داد

تا به‌حال توی چشم‌های شیر زل زده‌اید؟! اگر این مطلب را می‌خوانید نشان می‌دهد که هیچ‌گاه در چشمان هیچ شیر زنده و آزادی زل نزده‌اید، چرا که چشم‌های شیر درنده پیش از دندان‌های او طعمه را از پای در می‌آورد.

پرسپولیس؛ یک ذهن برنده

پرسپولیس؛ یک ذهن برنده

برای ریشه‌یابی موفقیت این روزهای پرسپولیس که بعد از چهار قهرمانی متوالی در لیگ‌ برتر باز هم یکی از شانس‌های قهرمانی در این فصل است، باید در ابتدا به یک مثال اشاره کنم.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر