jamejamnashriyat
کد خبر: ۶۲۹۴۳۶   ۰۳ دی ۱۳۹۲  |  ۲۱:۴۱

متهم با فریب ​1100 نفر، 900 میلیون تومان از آنها کلاهبرداری کرده است

کلاهبرداری به بهانه سفر زیارتی

رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان قم از دستگیری فردی که با پخش آگهی به بهانه اعزام به عتبات عالیات و حج عمره 900 میلیون تومان از مردم کلاهبرداری کرده بود، خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری پلیس، سرهنگ مهدی قدمی در این باره گفت: در پی شکایات مردمی مبنی بر کلاهبرداری از طریق پخش آگهی اعزام به عتبات عالیات و حج عمره، موضوع در دستور کار پلیس آگاهی این استان قرار گرفت.

وی افزود: با شناسایی و دستگیری متهم ، وی به کلاهبرداری اعتراف کرد.قدمی یادآور شد: متهم با وعده اعزام به عتبات عالیات با 800 هزار تومان و حج عمره با دو میلیون تومان و اسکان در بهترین هتل‌های عراق و عربستان در قالب مسافرت هوایی، با همدستی چهار نفر دیگر در مکان‌هایی همچون بنگاه معاملات املاک، دفتر خدمات کامپیوتری و فروشگاه‌ها، از متقاضیان ثبت‌نام می‌کرد.

وی خاطرنشان کرد: متهم با اعزام تعدادی از افراد به سفرهای زیارتی، اعتماد متقاضیان را جلب و در مراحل و ثبت‌نام‌های بعدی، به دلایل مختلف سفر آنها را به تعویق انداخته و از این طریق از آنها کلاهبرداری کرده بود.

رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان قم تصریح کرد: ماموران در مرحله بعدی، همدستان دیگر این متهم را نیز شناسایی و دستگیر کردند.

ماموران در تحقیقات پی بردند تاکنون بیش از 1100 نفر، از شهروندان قم و برخی استان‌های دیگر، 900 میلیون تومان برای سفر زیارتی به متهمان پرداخت کرده‌اند.

با تحویل متهمان به پلیس آگاهی، تحقیق برای شناسایی مالباختگان ادامه دارد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سامانه‌ حمایت از خانواده زندانیان

سامانه‌ حمایت از خانواده زندانیان

در برنامه تحولی قوه‌ قضاییه، رسیدگی به امور خانواده زندانیان به عنوان یک اولویت مورد توجه متولیان است و این مهم موجب شده سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور، یکی از مأموریت‌های محوری خود را به مساله رسیدگی به امور خانواده زندانیان اختصاص دهد و در این مسیر برنامه و امکاناتی را در دستور کار دارد.

دستمان پر است

دستمان پر است

با توجه به بازدیدی که چند روز گذشته از سوی کمیسیون امنیت ملی و انرژی مجلس از مراکز هسته‌ای کشورمان صورت گرفت باید به این نکته مهم اشاره کنم که اگر اسرائیل یا آمریکا دست به ترور و به شهادت رساندن دانشمندان هسته‌ ای کشورمان می‌زنند، به این معنی است که به دانش هسته‌ای آن هم به شکل تمام و کمال آن دست یافته‌ایم و همین موضوع یعنی منابع انسانی و دانشمندان هسته‌ای کشورمان برگ برنده جمهوری اسلامی هستند.

چه پیامی را به غرب می‌فرستیم؟

چه پیامی را به غرب می‌فرستیم؟

پس از وقوع حادثه روز یکشنبه ۲۲فروردین در تاسیسات‌ هسته‌ ای نطنز و در شرایطی که افکار عمومی در انتظار اتخاذ موضعگیری محکم و قاطع مسؤولان بود، مشاور رئیس‌جمهور در اظهارنظری در فضای مجازی نوشت: «آیا باید پاسخ قطع برق در نطنز را با قطع مذاکرات در وین داد؟»

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر