jamejamonline
دانش عمومی کد خبر: ۶۲۷۳۱۵   ۲۷ آذر ۱۳۹۲  |  ۱۴:۳۵

مطالعات جدید دانشمندان نشان می‌دهد که خجالتی‌ها دیدهای متفاوت‌تری نسبت به انسانها دارند و ویژگی‌های اخلاقی دیگران را سریع تشخیص می‌دهند.

خجالتی‌ها آدم‌ها را متفاوت می‌بینند

خجالتی‌ها و افراد گوشه‌گیر و افرادی که روابط اجتماعی ضعیفی دارند راحت‌تر می‌توانند ویژگی‌های منفی شخصی دیگران را بفهمند.

بررسی‌ها نشان می‌دهد،‌ که دانشمندان با انجام آزمایشاتی روی 187 داوطلب دریافتند که افراد خجالتی و گوشه‌گیر که با دیگران راحت ارتباط برقرار نمی‌کنند. سریع‌تر افراد دوروبرشان را شناسایی می‌کنند و بهترین فردی از نظر آنها کسی است که ویژگی‌هایی مانند خوشان را داشته باشد.

نتایج مطالعات نشان می‌دهد اگر نمی‌توانید ویژگی‌های مثبت و منفی کسی را بشناسید، کافی است او را با یک آدم خجالتی آشنا کنید تا او به راحتی ویژگی‌های شخصیتی او را فاش کند و مطالعات محققان نشان می‌دهد که خجالتی‌ها بیشتر در کارها و روابط اجتماعی‌شان با مصمم‌تر و اراده‌تر هدف‌های خود را به پایان می‌رسانند.(باشگاه خبرنگاران)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

در پی انتشار گزارش روزنامه جام‌جم در چهارم دی ۹۹ با عنوان «یک فیس‌لیفت جدید» که به بررسی آرای کارشناسان درباره محصول جدید ایران‌خودرو (خودروی تارا) می‌پرداخت، کیانوش پورمجیب، معاون تحقیقات،‌ طراحی و تکوین محصول ایران‌خودرو در گفت‌و‌گو با جام‌جم ضمن اشاره به به برخی ویژگی‌های مهم خودروی تارا، هرگونه ارتباطی بین طراحی خودروی کراس‌اور کی۱۲۵ (K۱۲۵) که قرار است به‌زودی رونمایی شود با پژو ۲۰۰۸ را رد کرد.

عزم ملی، واکسن ملی

عزم ملی، واکسن ملی

دیروز واکسن کرونای تولید کشور به اولین داوطلبان تزریق شد. باید بدانیم کشورهای اندکی در جهان وجود دارند که به دانش تولید واکسن دست پیدا کرده‌اند.