آنها که فلسفه دوست دارند، آنها که از فلسفه خوششان نمی‌آید، آنها که مخاطبان پر و پا قرص تئاتر هستند، آنها که حوصله تئاتر ندارند و کمتر به تماشاخانه‌ها و سالن‌های تئاتر سر می‌زنند، برای همه شان یک شرایط شیرین و دلچسب فراهم شده است تا یک روز بعد از ظهر به تالار وحدت بروند و در جمع فیلسوفان حاضر در این تالار لحظات خوبی را تجربه کنند.
کد خبر: ۶۲۶۹۰۰
دیدار با فیلسوفان یونان باستان

این روزها تالار وحدت مجمع فیلسوفان یونان باستان است. از افلاطون و سقراط گرفته تا فیثاغورس و تالس و... همه با تازه ترین اثر حمیدرضا نعیمی کارگردان و نمایشنامه نویس موفق تئاتر روی صحنه آمده اند و روایتی را از دل تاریخ بیان می‌کنند؛ روایتی متعلق به 2400 سال پیش و زمانی که سقراط در آتن قصد داشته نگاه مردم را به زندگی اصلاح و جامعه‌اش را به یک مسیر بهتر هدایت کند.

فرهاد آئیش که در نقش «سقراط» روی صحنه رفته، با بازی ملموس، قابل باور و دوست داشتنی اش مخاطب را بدون هیچ کسالت و خستگی تا پایان ماجرای زندگی سقراط با خود می‌کشاند.

او هیچ شباهتی به سقراط ندارد. نه قد کوتاهی دارد و نه‌چاق است. بینی بزرگ و پهنی را هم که می‌گویند سقراط داشته، ندارد، اما وقتی با یک سرگشتگی آرام و نگاهی جوینده روی صحنه راه می‌رود، می‌توانید با همه این تفاوت‌ها باور کنید او خودِ خود سقراط است که از 2400 سال پیش به امروز آمده است و به شما نهیب می‌زند «خودت را بشناس.»

البته دیگر بازیگران این نمایش هم بخوبی از عهده بازی خود برآمده‌اند و می‌توان نمره مثبت انتخاب خوب بازیگران را هم به کارگردانی و نمایشنامه‌نویسی موفق نعیمی اضافه کرد.

بازیگرانی چون لادن مستوفی، ایوب آقاخانی، بهناز نازی، نقی سیف‌جمالی، کتانه افشاری‌نژاد، یعقوب صباحی، سیاوش چراغی‌پور، بهاره نوحیان و بهمن عباسپورهمه بخوبی از پس نقش خود برآمده‌اند و توانسته‌اند تئاتری خوب و موفق را رقم بزنند.

زینب مرتضایی‌فرد‌ - گروه فرهنگ و هنر

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
فرزند زمانه خود باش

گفت‌وگوی «جام‌جم» با میثم عبدی، کارگردان نمایش رومئو و ژولیت و چند کاراکتر دیگر

فرزند زمانه خود باش

نیازمندی ها