jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۶۱۸۴۳۴   ۰۲ آذر ۱۳۹۲  |  ۲۲:۱۷

شبکه دو برای هفته جاری که همزمان با هفته بسیج است، چند برنامه ویژه را در جدول پخش خود قرار داده است. عشق است به آسمان پریدن، این آخرین قدم، فانوس راه، لشکر خوبان، مرزنشینان، مسافر کربلا، قهرمان من و آنها زنده‌اند، برخی از این آثار است.

به گزارش روابط عمومی شبکه دو، یدالله سلطانیان از تدارک ویژه این شبکه به مناسبت گرامیداشت هفته بسیج خبر داد و افزود: در هفته جاری بیش از یک‌پنجم برنامه‌های این شبکه به موضوع بسیج اختصاص داده می‌شود.

وی گفت: برنامه صبحگاهی «روز از نو» در هفته بسیج با رویکرد تازه‌ای پخش می‌شود.

مدیر پخش شبکه دو گفت: مستند مرزنشینان به‌تهیه‌کنندگی و کارگردانی مصطفی کرمی که در هفت قسمت تولید شده است، تصویرگر هفت برش از هفت یادمانه متعلق به مرزنشینان مهران است؛ شهروندانی که در جریان هشت سال دفاع مقدس زندگی‌شان با فراز و فرود بسیاری همراه بوده است.

به گفته سلطانیان، «مرزنشینان» براساس خاطرات واقعی مردم مهران ساخته شده و بخشی از اتفاقاتی را که در جریان هشت سال دفاع مقدس بر مردم مظلوم مهران رفته است، به تصویر می‌کشد.

به گفته سلطانیان، در این هفته شبکه دو بخش‌هایی از خاطرات حضور بسیجیان در جنگ تحمیلی را در قالب مستندهای کوتاه روی آنتن تلویزیون می‌برد.

رئیس بسیج شبکه دو گفت: براساس برنامه‌ریزی صورت گرفته در هفته جاری، کلیپ تصویری «کُلُّنا عَبّاسُکِ یا زینَب» با صدای میثم مطیعی از شبکه دو پخش می‌شود، این اقدام به منظور تاکید بر بسیج جهانی مستضعفین و تقبیح فعالیت‌های تکفیری‌ها و وهابی‌ها و همراهی با شهدای مظلوم سوریه و لبنان و حافظان حضرت زینب صورت‌می‌گیرد.

وی از برگزاری مسابقه‌ای برای کودکان و نوجوانان در هفته جاری خبر داد و افزود: این اقدام به همت بسیج شبکه دو و با همکاری گروه کودک و نوجوان شبکه صورت می‌گیرد و طی آن به ده نفر از برگزیدگان جوایزی اهدا خواهد شد.

سلطانیان تصریح کرد: پرسش‌های این مسابقه هر روز در برنامه‌های سنجد، جمعه به جمعه، فرش سپید، سپید پررنگ، شادونه و پرندگان زبل طرح می‌شود.

وی معرفی کتاب مرتبط با دفاع مقدس و بسیج در رسانه ملی و شرکت در گردهمایی بزرگ بسیجیان صداوسیما را از دیگر فعالیت‌های بسیج این شبکه درهفته جاری عنوان‌کرد.

سلطانیان با اشاره به اهمیت و جایگاه بسیج در کشور افزود: وظیفه سنگینی به‌عهده بسیج رسانه‌ها بویژه رسانه ملی گذاشته شده، این شاخه از بسیج با توجه به تاثیرگذاری بسیاری که دارد، فعالیت‌های متفاوت‌تری را پیگیری می‌کند.

وی افزود: سعی کردیم از حداکثر ظرفیت بسیج شبکه دو برای تبیین بسیج و گسترش فرهنگ بسیجی استفاده کنیم، با این امید که در آینده بتوانیم برنامه‌ریزی وسیع‌تری داشته باشیم.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نگاه طالبان به ابتکار صلح منطقه‌ای

نگاه طالبان به ابتکار صلح منطقه‌ای

موضوع دیدار هیات طالبان با مقامات جمهوری اسلامی از منظرهای مختلفی قابل بررسی است. شاید ریشه اصلی این مساله به روابط بین طالبان و آمریکا برگردد.

مشتری بانک درگیر شناسه شهاب نیست

مشتری بانک درگیر شناسه شهاب نیست

کد یا شناسه شهاب همان شناسه‌ای است که بانک‌ها مشتری را از طریق آن شناسایی می‌کنند،یعنی برای اشخاص حقیقی کد ملی، اشخاص حقوقی شناسه ملی و برای اتباع خارجی همان شماره فراگیر اتباع خارجی است.

فرانسه بر مدار سیاست اجبار

فرانسه بر مدار سیاست اجبار

سیاست‌های فرانسه طی سال‌های گذشته تابعی از سازوکارهای دیپلماسی اجبار،‌ همکاری‌های حقوقی و فشارهای سیاسی علیه ایران بوده است.

گفتگو

بیشتر
پشت صحنه یک «دعوت نحس»

گزارش جام‌جم از تولید جدیدترین سریال ماورائی تلویزیون که بعد از مدت‌ها قرار است روی آنتن برود

پشت صحنه یک «دعوت نحس»

راه میانبر رشد کسب‌وکار

گفت‌وگو با دکتر علی رودگر، از پایه‌گذاران هک رشد کسب‌وکار در ایران که موجب رشد بسیاری از کسب‌وکارهای نوپا و بزرگ‌ مقیاس کشور شده است

راه میانبر رشد کسب‌وکار

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
اسرار یک سکه مجازی

اگر از بیت‌کوین، ارزش آن، قوانین خرید و فروش و جزئیات دیگر آن خبر ندارید، این گزارش را بخوانید

اسرار یک سکه مجازی

غائله غربالگری

انتشار اخبار تایید نشده درباره حذف غربالگری اجباری با واکنش‌های مختلفی روبه‌رو شد

غائله غربالگری

پیشخوان

بیشتر