محرومان هفته شانزدهم لیگ برتر فوتبال

صادقیان غایب بزرگ پرسپولیس در تبریز

مدیرعامل پرسپولیس : کاری می کنم تاریخی شود

ناراحتی رویانیان از حفظ آبروی قهرمانی

محمد رویانیان می‌گوید اگر محسن قهرمانی به داوری برگردد کاری می‌کند که در تاریخ فوتبال ایران ماندگار شود.
کد خبر: ۶۱۶۵۶۵
ناراحتی رویانیان از حفظ آبروی قهرمانی

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس  درباره انتخاب وزیر ورزش و جوانان، صحبت‌های یکی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی درباره پرسپولیس و استقلال، علت منتفی شدن حضور رضا نوروزی، شایعه جذب محمد غلامی و پرونده‌ محسن قهرمانی صحبت کرد.

 

رویانیان در ابتدا درباره انتخاب وزیر ورزش و جوانان پس از چهار بار معرفی از سوی رییس جمهور به مجلس شورای اسلامی، اظهار کرد: خوشحالیم که مجلس تعیین تکلیف کرد و دولت هم خیالش راحت شد. به هر حال وزیر ورزش و جوانان روی کار آمده است و امیدواریم که حق استقلال و پرسپولیس را به این دو تیم بدهند.

 

نماینده مبارکه روز گذشته در جلسه رای اعتماد به وزیر ورزش و جوانان، انتقادهایی نسبت به بودجه دولتی پرسپولیس و استقلال مطرح کرد. رویانیان در واکنش به این موضوع، گفت: ما فقط این را می‌دانیم که باشگاه‌های صنعتی حداقل 150 تا 200 میلیارد تومان را به طور غیر مستقیم از دولت می‌گیرند و پول‌شان هم نقد است، اما پرسپولیس و استقلال روی هم دو میلیارد تومان هم نگرفته‌اند. حتما آن نماینده مجلس، اطلاعات نداشته که این گونه صحبت کرده است. او خبر ندارد که دو تیمی که 50 میلیون هوادار دارند را سر می‌برند. وقتی مسئولان ما از این مسائل خبری نداشته باشند، باید فاتحه خودمان را بخوانیم. ما حتی پولی که مجلس شورای اسلامی برای ما تصویب کرده را هم نگرفته‌ایم. آیا وقت آن نرسیده که مجلس و دولت به وضعیت استقلال و پرسپولیس بپردازند؟

 

او درباره علت منتفی شدن حضور رضا نوروزی در پرسپولیس، گفت: ما همه کارها را انجام دادیم . به باشگاه نفت نامه رسمی زدیم و حتی من حضوری در این باشگاه با مدیرانش صحبت کردم و آنها هم راضی بودند، اما نمی‌دانم که روز گذشته چه اتفاقی افتاد که همه چیز خراب شد.

 

رویانیان درباره شایعه حضور محمد غلامی در پرسپولیس، گفت: من از این موضوع خبر ندارم و شخصا با او مذاکره‌ای انجام نداده‌ام. ضمن این که سعی می‌کنیم امروز وضعیت مسلمان را مشخص کنیم.

 

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس در ادامه گفت‌وگویش با ایسنا، درباره آخرین اتفاقاتی که در پرونده‌ محسن قهرمانی رخ داده و اظهارات برخی از مسئولان فدراسیون فوتبال واکنش تندی نشان داد. او در این رابطه به ایسنا گفت: آقایان به جای این که با متخلف برخورد کنند و‌ به داوری که شبهه ایجاد کرده قضاوت ندهند‌ از متخلف حمایت می‌کنند. آنها همه تلاش خود را می‌کنند که اثبات کنند که تخلفی صورت نگرفته است. در حالی که قانون فیفا می‌گوید اگر چیز مشکوکی دیدی چه از داور و چه از هر فرد دیگری در فوتبال باید اطلاع بدهید. درباره قهرمانی چندین گزارش آمده و خود من هم یک گزارش کتبی در فدراسیون نوشتم، اما‌ آنها اصرار دارند که داور متخلف را باز هم به میدان بیاورند و سایر داوران را فدای او کنند.

 

او گفت: فکر می‌کنم که مصاحبه قهرمانی که گفته بود "اگر محکوم شوم خیلی‌ها را در فدراسیون با خودم می برم" تاثیر زیادی روی آقایان گذاشته است. مسلما پای خیلی از آنها هم گیر است. اما ما تا پایان کار می‌ایستیم و این پرونده‌ را رها نمی‌کنیم. شخصا‌ به هیچ وجه عقب نشینی نمی‌کنم و تصمیم خودم را گرفته‌ام. اگر قهرمانی برگردد دست به کاری می زنم که در تاریخ فوتبال ایران به یادگار بماند.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها